Informacje

31.10.2012 16:26 wzmozona siły w związku z świętem

Noktowizorem w hienę.
Strażnicy na cmentarzach

SERWISY:

Przez najbliższe dwa wieczory i noce strażnicy miejscy będą głównie patrolowali stołeczne cmentarze. Mają mieć na oku groby i pilnować porządku publicznego.

- Akcja "Hiena" zaczęła się 27 października i zakończy 5 listopada. Ale 31 października i 1 listopada główne siły zostaną skierowane na cmentarze wieczorem i nocą. Niektóre patrole będą wyposażone w noktowizory - mówi Monika Niżniak, rzeczniczka straży miejskiej. – Przez cały czas okres trwania akcji weźmie w niej udział 350 strażników - dodaje.

Odstraszyć hieny

Działania "Hiena" mają charakter prewencyjny. Obecność strażników ma odstraszyć "cmentarne hieny" - grupy złodziei kradnące kwiaty, wieńce i znicze z grobów. – Chodzi też o ograniczenie przypadków dewastacji, spożywania alkoholu, czy zakłócania porządku publicznego – zaznacza Niżniak.

I dodaje,  że dotychczas było spokojnie. Strażnicy na cmentarzach interweniowali kilkadziesiąt razy, ale dotyczyło to kwestii porządkowych. Straż Miejska apeluje, aby osoby odwiedzające groby najbliższych, wartościowe wiązanki, czy znicze układały jak najpóźniej, najlepiej dopiero 1 listopada.

"Znicz" i "Zmierzch"

Strażnicy będą współpracowali z policjantami również w ramach akcji "Znicz" - będą sprawdzali, czy handel w okolicach nekropolii jest prowadzony legalnie, dbali też o bezpieczeństwo osób, które przyjdą na cmentarze. - W związku z długim weekendem w czwartek wieczorem zaczynamy też akcję "Zmierzch". Strażnicy, którzy będą patrolowali skwery, czy parki, mają reagować również, gdy będą w pobliżu cmentarzy - tłumaczy Niżniak.

W ubiegłym roku, w trakcie trwania akcji "Hiena" i "Znicz", straż miejska interweniowała blisko 500 razy. Większość dotyczyła nieprawidłowego parkowania, zakłócania spokoju i porządku publicznego oraz spożywania alkoholu. Wystawiono 308 mandatów karnych, udzielono 299 pouczeń. Strażnicy kontrolowali też legalność działalności handlowej prowadzonej w okolicy cmentarzy. 100 osób prowadzących handel wbrew obowiązującym przepisom zostało ukaranych mandatami.

ran//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • urzędnik z Bielan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.11.2012 00:09 ~urzędnik z Bielan

  co najgorsze wszędzie liczą się wyniki - a w tej firmie mandaty, statystyki. co najgorsze strażnicy walczą o 20złbrutto premii.
  pytam się Pana Naczelnika z Bielan który mi powiedział że straż reaguje zawsze i o każdej porze- czemu straz nie pisała mandatow dzisiaj przez caly dzien na cmentarzu polnocym w strefie B36,a za to ja dostalem mandat za 5min postoju przy szpitalu na Marymonckiej z chorą matka,
  czy dzisiaj panie Naczelniku była ulga czy moze dzis mial pan wolne?? no chyba nie bo burmistrz patrzy

 • cx mafia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.11.2012 18:06 ~cx mafia

  Największe hieny to straż miejska ( biznesowo -parkingowa ). 3 listopada 2006 roku na ul.Ostrobramskiej w W-wie , na wysokosci PROMENADY moja siostra przechodząc na zielonym świetle została śmiertelnie potrącona ...Umierała w kałuży krwi ... Wszyscy przypadkowi świadkowie próbowali ją ratować ...Ale nie dwaj strażnicy miejscy stojący na chodniku -stali 10 metrów dalej z rękami w kieszeniach... Jak zeznał świadek w sądzie to był najbardziej przerażający widok w tym zdarzeniu .................

 • jasnypierun

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.11.2012 10:55 ~jasnypierun

  Państwo Policyjne, wszystko wymierzone w obywatrela! Skandal!

 • BDSM

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.11.2012 10:02 ~BDSM

  Zrzucanie wyników z całej doby pod "akcję" to normalka w SM.

  Przykładowo podczas bezpiecznej drogi do szkoły na przejściu dla pieszych pod szkołą w godz 7.30-10.00 na Śródmieściu osoby nieletnie 3 razy spożywały alkohol

 • Nocny stróż

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.11.2012 07:29 ~Nocny stróż

  W nocy nic się nie dzieje więc mają spokój, ale uściślając. W poprzednich latach na jednym z cmentarzy w Warszawie który obecnie jest największy, całą noc można było zauważyć straż na terenie, w tym roku ani jednego patrolu.

  Co do Policji, to fakt była, ale to akurat była głupota. Wyrzucono patrole na parkingi pod cmentarzem w nocy. Wszystko fajnie, tyle że chodzili po pustym parkingu jak nic się nie działo i żywej duszy nie było. Jak pojawili się ludzie, to ich zabrano a kolejna zmiana dopiero za jakiś czas będzie. Gdzie tu sens?

 • emerytosza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.10.2012 20:01 ~emerytosza

  Bardzo dobrze,ze beda pilnowac Nas na cmentarzach,a w szczegolnosci w nocy Naszych kwiatow i zniczy.Wzorowa akcja

 • Polak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.10.2012 19:44 ~Polak

  a co z festynem pod cmentarzami???

  kiełbaska,kulki dla dzieci,baloniki,rzutki też widziałem rok temu???


  co to za cyrk???

 • POZDRO

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.10.2012 17:56 ~POZDRO

  TO W NOCY BEDA MIELI PARANORMAL ACTIVITY he he

 • Piio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.10.2012 17:49 ~Piio

  akcja znicz - do godziny 21.00 , napewno kogoś złapią

  akcja hieny - interwencje ... dotyczyły nieprawidłowego parkowania, zakłócania spokoju i porządku publicznego oraz spożywania alkoholu ...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »