Informacje

22.05.2018 18:02 jest porozumienie

Nocny Market jednak zostaje. Ojców sukcesu jest wielu

SERWISY:

 

Popularny Nocny Market wraca na perony Dworca Głównego. Na najbliższy weekend zaplanowano otwarcie sezonu. Ojców sukcesu jest wielu: organizatorzy podkreślają, że otrzymali wsparcie od radnego miasta Piotra Guziała, który z kolei twierdzi, że interweniował u kandydata na prezydenta Warszawy Patryka Jakiego, a ten ostatni mówi o pomocy wiceministra infrastruktury Andrzeja Bittela.


Jeszcze pod koniec kwietnia organizatorzy informowali, że Nocny Market nie powróci na swoje miejsce, czyli na perony na Woli. Pisali, że nie udało im się przedłużyć umowy z zarządcą terenu, ani znaleźć nowej lokalizacji dla tego wydarzenia. Powodem miał być remont generalny dworca, który planuje spółka PKP Polskie Linie Kolejowe.

Jest sukces

Nie minął miesiąc i sytuacja diametralnie się zmieniła.

"Problemy udało się na szczęście rozwiązać, a Nocny Market może powrócić na perony i – jeszcze przed rozpoczęciem przebudowy dworca - pożegnać je pysznym sezonem" – czytamy w informacji prasowej wysłanej przez przedstawicieli Nocnego Marketu.

- Od początku byliśmy w dobrych relacjach z PKP. Udało się załatwić kwestie formalne, o których w szczegółach nie chcę mówić. Znalazły się osoby, które potrafiły nam pomóc - mówi Ewa Siemionow, która reprezentuje Nocny Market.

Wskazuje warszawskiego radnego Piotra Guziała, który wystosował apel do PKP w sprawie Marketu: "Odbyłem szereg rozmów w tej sprawie, a także napisałem pisma do Prezesa PKP, Krzysztofa Mamińskiego, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury, Andrzeja Bittela i Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, Patryka Jakiego, z uwagi na jego szczególne zainteresowanie Warszawą w ostatnim czasie" - napisał Guział.

"Z pomocą wiceministra"

W sprawie powrotu Marketu głos zabrał sam Jaki.

- Postanowiłem działać. Z pomocą wiceministra infrastruktury Andrzeja Bittela udało się przywrócić Nocny Market w to właśnie miejsce. Już niedługo warszawiacy będą mogli dalej korzystać z tego wyjątkowego obszaru – powiedział na briefingu polityk.

Zaznaczył, że organizatorzy Nocnego Marketu prosili o czas na znalezienie dla nich miejsca w przyszłości, na czas remontu dworca i otrzymali go. Podkreślił, że w przyszłości zamierza wspierać tego typu inicjatywy co Nocny Market, które "tworzą niepowtarzalny klimat i styl Warszawy".  - Udało się zrobić coś, co jeszcze miesiąc temu wydawało się niemożliwe - zauważył.

Start w weekend

Wydarzenie otwierające sezon zostało zaplanowane na weekend 25-27 maja.

Na peronach zadebiutują między innymi Vietnamka, Gringo, Łowcy Syren, Melt, Saigonka, Thaisty, Yatta Ramen, My Freaking Street Food Story, Cho Cho San i Korea Town Rest. Będą też ci znani i lubiani z poprzednich lat, m.in.: Mąka i Woda, Dogidog, Soul Food, Shoku, Pastrami Deli, czy lody Melody.

Wróci funkcjonująca od zeszłego lata Stacja Azja, czyli stoiska z oryginalną kuchnią azjatycką. "Na Nocnym Markecie nie może też zabraknąć barów, wystaw sztuki, stoisk lifestyle’owych, punktów miejskich usług (mini studio tatuażu, barber shop) i muzyki" – podają organizatorzy.

Nocny Market ma działać najpóźniej do października – jeżeli pozwoli na to pogoda.

Działa od dwóch lat

Nocny Market to modny  targ kulinarny działający w weekendy, w godzinach wieczornych, przez dwa ostatnie letnie sezony (w 2016 i 2017 roku). Z kilkunastu foodtrucków swoje popisowe dania sprzedają tam mistrzowie wietnamskich kanapek, chińskich pierożków czy tradycyjnych burgerów. Są też lody, słodycze i rzemieślnicze piwo. Do tego fryzjer i pracownia tatuażu, a w nocy muzyka puszczana przez DJ-ów.

Warszawę Główną niebawem czeka przebudowa. Polskie Linie Kolejowe planują przywrócić tam ruch kolejowy i obsługę pasażerów. W marcu podpisano budowę z wykonawcą, którym została spółka Trakcja PRKiI. Dworzec ma być gotowy jesienią 2019 roku. Koszt inwestycji to około 81 milionów złotych.

ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Opolczyk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.05.2018 11:55 ~Opolczyk

  Pan Jaki wywlczy WSZYSTKO ! ODRA OPOLE zostanie Mistrzem Polski 2018, a Legia
  zostanie zdegradowana za wybryki do 2.ligi.

 • ironiczny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.05.2018 10:03 ~ironiczny

  mukkas~mukkas

  Nie przejdzie wam pismakom przez głowy by napisać prawdę...
  To wywalczył Jaki i to jego zasługa.
  Prawdy na tvn nie uświadczysz...

  Jaki z PiSu wywalczył z szefem PKP, też z PiSu, żeby Nocny market dalej mógł działać. Czyli PiS najpierw sam stworzył problem a potem sam go rozwiązał, no geniusze!

 • karol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.05.2018 09:39 ~karol

  Czyli po pijaku można tam sobie tatuaż zrobić? Strach się tam zbliżać.

 • bob

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.05.2018 08:59 ~bob

  "Na peronach zadebiutują między innymi Vietnamka, Gringo, Łowcy Syren, Melt, Saigonka, Thaisty, Yatta Ramen, My Freaking Street Food Story, Cho Cho San i Korea Town Rest. Będą też ci znani i lubiani z poprzednich lat, m.in.: Mąka i Woda, Dogidog, Soul Food, Shoku, Pastrami Deli, czy lody Melody."

  zanim doszedłem do Mąki i Wody, którą znam byłem przekonany, że mowa o jakiś zespołach muzycznych :D

 • warszawianka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.05.2018 08:47 ~warszawianka

  cytat_2842841]
  pisowski nocny market... szkoda, że ciekawszych miejsc nie potrafią ratować tylko takie spelunki
  [/cytat_2842841]


  Widać, że nie było Cie tam ani razu. To nie speluna, a fajne miejsce gdzie można znaleźć wszystko w jednym miejscu: dobre jedzenie, muzykę i atmosferę, której nie ma nigdzie indziej w Warszawie. Nim ocenisz, wybierz się tam, może trochę zluzujesz.

 • rosa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.05.2018 07:25 ~rosa

  Jak coś, co działa dwa lata mogło się stać "modne"? Tu pewnie bardziej zasięg fejsika pomógł niż popularność wynikająca z docenienia inicjatywy. Zabawne.

 • mukkas

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.05.2018 06:54 ~mukkas

  Nie przejdzie wam pismakom przez głowy by napisać prawdę...
  To wywalczył Jaki i to jego zasługa.
  Prawdy na tvn nie uświadczysz...

 • facepalm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.05.2018 03:44 ~facepalm

  smutne jest to co pokazuje ta sytuacja, jako przedsiębiorca czy pomysłodawca nic sam nie załatwisz, przez indolencję urzędników, jeśli nie masz znajomości wyżej. Wtedy wszystko się da załatwić.

 • grażynka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.05.2018 22:01 ~grażynka

  pisowski nocny market... szkoda, że ciekawszych miejsc nie potrafią ratować tylko takie spelunki

 • lucynka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.05.2018 21:43 ~lucynka

  wspaniale!!! pisoska zgraja likwiduje market żeby go po miesiącu, dzięki pisiurskiemu kandydatowi otworzyć... czy tego typu korupcją, gdzie polityczny kapitał zbija szczyl z opola nie powinna się zając CBA

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »