Informacje

26.03.2012 20:47 nocne ćwiczenia służb

Nocne ćwiczenia
w tunelu średnicowym

SERWISY:

W pociągu, który z powodu awarii trakcji zatrzyma się w tunelu średnicowym, jeden z pasażerów zostawi podejrzany pakunek z radioaktywnym izotopem cezu i bakteriami wąglika. Tak wygląda scenariusz ćwiczeń, które zostaną przeprowadzone w nocy z poniedziałku na wtorek.

Ćwiczenia odbędą się między godz. 1.00 a 3.00 w nocy. - Warszawiacy nie muszą obawiać się utrudnień w komunikacji. Pociągi dalekobieżne będą jeździły tunelem średnicowym bez zakłóceń, ruch zostanie wstrzymany tylko na torach przeznaczonych dla składów podmiejskich, jednak w porze manewrów nie kursują tam żadne pociągi - powiedział PAP rzecznik prasowy Grupy PKP Łukasz Kurpiewski.

200 osób przeciwko wąglikowi

- W nocnych ćwiczeniach w tunelu weźmie udział ok. 200 osób, w tym strażacy, policjanci, ratownicy medyczni, kolejarze, SOK-iści, żołnierze Żandarmerii Wojskowej, służby miejskie podległe wojewodzie oraz eksperci z Państwowej Agencji Atomistyki, Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych, Centralnego Orodka Analizy Skażeń i Centrum Reagowania Epidemiologicznego Sił Zbrojnych - wymienia IVetta Biały, rzeczniczka prasowa wojewody mazowieckiego.

- Scenariusz ćwiczeń zakłada bowiem, że w pociagu, który z powodu awarii trakcji zatrzyma się w tunelu, jeden z pasażerów zostawi podejrzany pakunek z radioaktywnym izotopem cezu i bakteriami wąglika- dodała.

Trzydniowe manewry

Ćwiczenia w tunelu średnicowym to element większych, trzydniowych manewrów służb ratowniczych pod kryptonimem Wypadek 2012 zorganizowanych przez wojewodę mazowieckiego. Celem tych ćwiczeń, w których bierze udział ok. 450 osób - w tym także przedstawiciele Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Rządowego Centrum Bezpieczeństwa - jest zgranie i weryfikacja planów zarządzania kryzysowego poszczególnych służb i ważnych obiektów, takich jak dworce kolejowe i lotniska przed Euro 2012.

PAP/su/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »