Informacje

23.05.2012 19:05 piwnice hitem

Noc Muzeów przyciągnęła
200 tysięcy osób

SERWISY:

W tegorocznej Nocy Muzeów wzięło udział bez mała 200 tysięcy osób. Największym hitem okazały się odnowione staromiejskie piwnice.

W sobotniej Nocy Muzeów, która upłynęła pod znakiem ładnej pogody, uczestniczyło ponad 200 instytucji kultury, galerii, uczelni, a także jednostki administracji i świątynie. Jak zwykle najwięcej zwiedzających przyciągnęły stołeczne muzea, a prym wiodły piwnice staromiejskiej z odkrytymi skarbami i starymi, odkopanymi pomieszczeniami.

Kolejki do "Bitwy"

Łącznie dziewięć muzeów podległych miastu odwiedziło ok. 15 tysięcy osób. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również placówki niepodlegające ratuszowi. Do Muzeum Wojska Polskiego, które odwiedziło ok. 13 tys. osób, ustawiały się ogromne kolejki.

Nieco mniejszą popularnością cieszyło się Muzeum Narodowe, gdzie można było oglądać "Bitwę pod Grunwaldem", która przez ostatnie 2 lata przechodziła renowację. Progi tej placówki przekroczyło 8.2 tys. osób. Z kolei 7,8 tysiące zawitało do Muzeum Techniki.

Jak zawsze popularnością cieszyło się Centrum Nauki Kopernik, które odwiedziło 5 tys. osób, z czego 1,2 tys. to goście planetarium. Sporo osób odwiedziło również Kancelarię Prezesa Rady Ministrów (1,3 tys.), Belweder, gdzie dostępna była Sala Lustrzana (1 tys.), a gabinet prezydent miasta odwiedziło 1,1 tys.

Do Pałacu Prezydenckiego weszło z kolei 4 tys. osób.

Dojechali ogórkami

Kolejki ustawiały się też do Muzeum Powstania Warszawskiego, które odwiedziło 6,7 tysiąca osób, a Fotoplastikon Warszawski ponad 670. 6,5 tys. przyszło do galerii Zachęta Pałac na Wyspie w Łazienkach odwiedziło ponad 1,4 tys. osób. Koncert plenerowy zespołu Deep Forest pod Pomnikiem Chopina zgromadził 8 tys. osób.

Tradycyjnie do wszystkich placówek można było dojechać dzięki specjalnej bezpłatnej komunikacji, którą uzupełniały 24 zabytkowe "ogórki”.

PAP/ran/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • bbb

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.05.2012 11:39 ~bbb

  -śpioch
  Widzisz Ty wolisz siedzieć wieczorem w necie w swojej kamienicy na Chmielnej i narzekać na wszystko, inni wolą przyjemniej spędzić wieczór..

 • śpioch

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.05.2012 07:54 ~śpioch

  biedota łyknęła troche cooltury :) bo szkoda im 5 pln za bilet...to sobie przyoszczędzili - ale nie spali całą noc...

 • fan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.05.2012 07:11 ~fan

  przepraszam,a w ciągu dnia to nie można tego zorganizować?.Nie rozumiem,dlaczego w nocy?.Czy wszystko musicie małpować?.Wymyślcie coś sami.

 • MIREK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.05.2012 00:52 ~MIREK

  Impreza bardzo potrzebna. Może organizować ją dwa razy w roku. MANKAMENTEM BYŁA KOMUNIKACJA KTÓRA W NOCY NIE BYŁA W STANIE ODWIEŚĆ UCZESTNIKÓW NOCY MUZEÓW.

 • Heniutek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.05.2012 21:48 ~Heniutek

  Do tego pętlę linii muzealnych zorganizowano na Bielańskiej, zamiast na Pl. Bankowym i niewiele osób na nią dotarło. A co do tego ,,hitu", czyli staromiejskich piwnic to jestem zawiedziony, piwnice, jak piwnice, nic ciekawego, nie warto było stać w kilometrowej kolejce...

 • mikey

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.05.2012 19:36 ~mikey

  było by więcej osób, ale ktoś ostatnio wpada na pomysły organizowania w Warszawie imprez pokrywających się z innymi imprezami, przykładowo mecz Legia - Sevilla, ktos wyznaczył na ten sam czas co półfinał ligi mistrzów Bayern - Real, a noc muzeów dla odmiany zrobili wtedy jak był finał...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »