Informacje

06.07.2017 07:21 Sprzeciw wobec polityki klimatycznej

"No Trump, Yes Paris".
Greenpeace na PKiN

SERWISY:

Gdy Donald Trump lądował na lotnisku Chopina, aktywiści Greenpeace wyświetlali na fasadzie Pałacu Kultury ogromny napis "No Trump, Yes Paris". Protestowali w ten sposób przeciwko – jak przekonują - antyklimatycznej polityce prezydenta Stanów Zjednoczonych.

"Z okazji przyjazdu prezydenta Trumpa przygotowaliśmy specjalne powitanie" - przyznali w środę działacze Greenpeace. Ich akcja miała pokazać sprzeciw wobec zapowiedzi Donalda Trumpa o wycofaniu się z porozumienia klimatycznego.

CZYTAJ O TEJ DECYZJI NA TVN24BIS.PL

- Trump ogłosił że USA opuszczą porozumienie klimatyczne, ale jest w tej decyzji osamotniony. Pod porozumieniem podpisało się prawie 200 państw i żadne nie planuje się wycofać - powiedział Paweł Szypulski z Greenpeace Polska. - Zarówno Unia Europejska, jak i Chiny, Indie czy Kanada stoją twardo na stanowisku, że działania na rzecz ochrony klimatu muszą być realizowane, niezależnie od nieodpowiedzialnych decyzji prezydenta USA - dodał.

Porozumienie klimatyczne

Po wizycie w Warszawie Donald Trump uda się do Hamburga na Szczyt G20, na którym walka ze zmianą klimatu oraz rozbieżność w tej kwestii między USA a innymi największymi gospodarkami świata będzie ważnym tematem rozmów. Przywódcy wszystkich krajów Unii Europejskiej deklarują, że poważnie traktują podjęte w Paryżu zobowiązania na rzecz ochrony klimatu.

"Również Polki i Polacy krytycznie podchodzą do decyzji prezydenta Trumpa" - stwierdzają aktywiści Greenpeace w komunikacie prasowym.

Powołując się na badania Kantar Public przekonują, że 70 proc. polskich respondentów uważa, że Stany Zjednoczone powinny pozostać w porozumieniu paryskim. "Ponadto aż 79 proc. Polaków oczekuje też większego zaangażowania Polski w działania na rzecz zapobiegania negatywnym skutkom zmian klimatu" - dodają.

Aktywiści krytykują Trumpa

Ich zdaniem, tyle samo respondentów uważa, że zwiększenie produkcji energii z krajowych surowców i źródeł odnawialnych byłoby najlepszym sposobem na zapewnienie Polsce niezależności i bezpieczeństwa energetycznego.

- Trump jedzie na Szczyt G20 jako polityk, który sam się odizolował wychodząc z porozumienia paryskiego - ocenił Szypulski. - Trudno przypuszczać, że w czasie wizyty w Warszawie mógłby znaleźć w tej kwestii wspólny język z państwami Europy Środkowo-Wschodniej, skoro wszystkie one przyjęły porozumienie paryskie i zdają sobie sprawę, że jego realizacja leży w ich interesie, a także w interesie całej Unii Europejskiej - dodał.

Trump w Warszawie

Prezydent Stanów Zjednoczonych wylądował na Lotnisku Chopina w środę o 22.15. W Warszawie będzie do czwartku, do 14. Po 9 spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą, a następnie przywódcami państw Trójmorza. Najważniejszym punktem wizyty jest przemówienie, które Trump wygłosi na placu Krasińskich.

Mieszkańcy Warszawy muszą przygotować się na liczne utrudnienia w ruchu i zmiany komunikacji miejskiej. SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY UTRUDNIEŃ


kw/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Czuka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.07.2017 11:57 ~Czuka

  Kamil~Kamil

  To co wyprawiają ekopoprańcy woła o pomstę do nieba. Cały świat się rozwija, tylko my nie, bo ekoterroryści oprotestują wszystko.


  Najśmieszniejsze, że u prawdziwych trucicieli (Chiny, Indie, Pakistan czy tzw.kraje Arabskie) boją się protestować :)

 • gość

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.07.2017 11:27 ~gość

  Chiny i Indie budują obecnie ponad 500 elektrowni węglowych o łącznej mocy 270 GW, z czego 389 znajduje się w Chinach. Obecnie Chińczycy mają około 3 tys. elektrowni na węgiel.

 • Ekolog

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.07.2017 10:54 ~Ekolog

  Jako osoba z wykształceniem z zakresu ochrony środowiska powiem jedno: Greenpeace to organizacja ekoterrorystyczna, która nie wie nic o realnych zagrożeniach dla środowiska, składająca się z cwaniaków, którzy chcą się dorobić na datkach i ekoświrów, którzy w imię swoich mylnych poglądów lubią sobie poniszczyć cudze mienie. Z prawdziwą ochroną środowiska ma to niewiele wspólnego, a są na świecie organizacje, które zajmują się tym w sposób profesjonalny, ale cuż nie są tak medialne.

 • iza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.07.2017 10:54 ~iza

  ekoterroryści nie protestują, gdy dostaną kasę

 • Adams

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.07.2017 10:50 ~Adams

  teraja1teraja1

  A PLACIC NIE MA . TAK ?


  Operuj faktami kolego. O pomstę do nieba to woła twoja głupota. Poskładaj majster klika liter, poczytaj i nie siej bredni.

 • Kamil

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.07.2017 10:15 ~Kamil

  To co wyprawiają ekopoprańcy woła o pomstę do nieba. Cały świat się rozwija, tylko my nie, bo ekoterroryści oprotestują wszystko.

 • teraja1

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.07.2017 10:04 teraja1

  A PLACIC NIE MA . TAK ?

 • Nicholas79

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.07.2017 10:01 Nicholas79

  Greenpeace powinien się ogarnąć. Wiadomo, środowisko jest bardzo ważne, ale nie powinno się robić chały w takiej okazji.

 • Czuka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.07.2017 10:00 ~Czuka

  Ariela~Ariela

  Bardzo dobrze, to jaką ziemie zostawimy naszym dzieciom i wnukom jest bardzo ważne. Człowiek który załatwia się we własne gniazdo i niszczy swój dom tj. planetę na której mieszka jest nikim więcej a głupcem :)


  Chiny i Indie łącznie budują prawie 500 nowych elektrowni węglowych (na plus Chińczykom,że zrezygnowali z około 50). Pakistan, Indie i kraje Arabskie (najwięksi truciciele) mają to całe porozumienie głęboko w poważaniu i (może)zaczną ograniczać emisje gazów od 2028....ale co tam, najważniejsze to przyczepić się do Trumpa, że sie wycofał i zabił planetę.

 • Dosia125

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.07.2017 09:43 ~Dosia125

  Markos~Markos

  Ekoidioci w akcji, tak mozna skomentować ten 'wyczyn'. Donald Trump miał odwagę sprzeciwić się kłamstwu o wpływie człowieka na klimat. I za to bardzo go cenię.

  z twojego wpisu widać, że nie nie masz dzieci a jeśli je masz to przez przypadek, i bardzo chcesz, żeby nie miały czym oddychać, dostały alergii, astmy i wielu innych chorób będące skutkiem zanieczyszczenia środowiska. Jestem porządnym człowiekiem, więc nie będę życzyć tobie, abyś dowiedział się co to jest uczulenie na różne alergeny związane z zanieczyszczeniem środowiska, bo zbyt mało jest drzew, które oczyszczają powietrze.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »