Informacje

12.04.2017 14:00 w czwartek wernisaż

Nieokiełznana natura "Arobala"

SERWISY:


Ilustracje jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich rysowników Bartka "Arobala" Kociemby będzie można obejrzeć na wystawie w nowo powstałej galerii I Do Art przy Burakowskiej. W "Mokradle" artysta powraca do swoich ulubionych motywów – postaci i roślin.

"Rośliny otaczają postacie i są centralnym elementem wszystkich prac. To spacer przez pierwotną naturę. Błądzimy wzrokiem po nieokiełznanych kształtach roślin, które rozrastają się bez kontroli i przybierają czasem formę świata zwierzęcego, zmieniają się w faunokształty. Te rośliny to także nawiązanie do uczuć i emocji - dzikich, niebezpiecznych i nieujarzmionych" – czytamy w zapowiedzi wystawy.

Prace powstały w technice kolażu. Poszczególne elementy rysunków były wycinane i komponowane. Wszystkie utrzymane w jednej gamie kolorystycznej. "Przechadzka po tytułowym mokradle staje się okazją do zmierzenia się z czymś, co jest dzikie, a równocześnie daje możliwość poszukiwania autentycznego kontaktu ze sobą i światem" - tłumaczą organizatorzy.

Sztuka w fabryce koronek

Bartek Kociemba Arobal urodził się w Szczecinie, ale żyje i tworzy w Kopenhadze. Jest autorem ilustracji prasowych i książkowych, plakatów teatralnych, a także okładek płyt, m.in. Moniki Brodki, Fisza i Emade. Rysuje portrety ludzi i roślin. Przez kilka lat tworzył plakaty dla Teatru Dramatycznego. Współpracuje m. in. z Instytutem Teatralnym i Teatrem Wielkim Operą Narodową.

I Do Art to nowe miejsce na kulturalnej mapie Warszawy stworzone w industrialnej przestrzeni dawnej fabryki koronek przy ul. Burakowskiej 5/7. Wernisaż pierwszej wystawy odbędzie się w czwartek 13 kwietnia o godz. 19.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »