Informacje

03.10.2017 14:14 za 52 miliony złotych

Nielegalne pokemony, podrabiane ubrania, trefne kosmetyki

SERWISY:

216 busów wypełnionych podrobioną markową odzieżą, obuwiem, galanterią oraz kosmetykami o szacunkowej wartości około 52 milionów złotych. 11 cudzoziemców i jeden Polak zatrzymanych za handel produktami pochodzącymi z przemytu. To wynik akcji w Wólce Kosowskiej.

Wspólną akcję funkcjonariusze straży granicznej, Krajowej Administracji Skarbowej i policji przeprowadzili na terenie podwarszawskiej Wólki Kosowskiej wieczorem 29 września.

Wkroczyli na teren jednej z prywatnych posesji, na której odbywał się regularny handel. Na miejscu zabezpieczono artykuły z podrobionymi i zastrzeżonymi znakami towarowymi o szacunkowej wartości 52 mln złotych.

Hurtownicy i detaliści

Opatrzone logiem markowych firm towary sprzedawane były w hurtowych ilościach handlarzom-pośrednikom, jak również detalistom, a następnie rozprowadzane do sklepów, hurtowni i bazarów na terenie całej Polski oraz do krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Zarzuty usłyszało dwanaście osób, którzy sprzedawali artykuły nie objęte procedurami celnymi i skarbowymi. Zatrzymane osoby to cudzoziemcy narodowości: indyjskiej, ukraińskiej, tureckiej, armeńskiej i bułgarskiej oraz jeden obywatel RP.

"Wszyscy z zatrzymanych mieli zalegalizowany pobyt na terenie naszego kraju. Wszyscy świadomie zajmowali się nielegalnym procederem, wiedząc, że w ten sposób narażają się na odpowiedzialność karną, a nawet na utratę prawa do pobytu na terytorium Polski" - czytamy w komunikacie Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Funkcjonariusze, likwidując nielegalne targowisko, udaremnili wprowadzenie do obrotu nielegalnego towaru, którego wartość w skali miesiąca mogła przekraczać 200 milionów złotych.

Za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi zatrzymanym grozi kara grzywny oraz kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 5 lat. Wobec cudzoziemców, którzy przebywali na terytorium RP legalnie, ale złamali prawo trudniąc się nielegalnym procederem, straż graniczna podejmie czynności zmierzające do ponownego zbadania zasadności ich pobytu w Polsce.


mś/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »