Informacje

28.11.2018 19:13 Utrudnienia dla mieszkańców

Niekończący się remont na Zaciszu. Będą kary dla wykonawcy

SERWISY:

Choć termin zakończenia prac mija za cztery dni, Kościeliska i Krośniewicka wciąż przypominają tor przeszkód. W środę burmistrz Targówka znów rozmawiał z przedstawicielami firmy, która remontuje te ulice. Już wiadomo, że prace zakończą się z kilkudniowym opóźnieniem. I że wykonawca zapłaci karę.

Odkąd w sierpniu wykonawca zdarł starą nawierzchnię, po ulicach hulał jedynie wiatr i kierowcy, którzy próbowali omijać slalomem wystające studzienki. - Czy wymiana nawierzchni na odcinku o długości 600 metrów przerasta możliwości wykonawcy? - pytają mieszkańcy.

Weekendowe zamieszanie

W ubiegłym tygodniu pojawiło się światełko w tunelu. Na stronie dzielnicy oraz urzędu miasta zamieszczono komunikat, z którego wynikało, że trzeba liczyć się utrudnieniami, bo od piątku 23 listopada wykonawca rozpoczyna prace.

Ale krótko przed planowanym rozpoczęciem robót pojawiła się kolejna informacja - że prace jednak nie ruszą.

- Wykonawca odwołał prace, bo zabrakło mu niezbędnych materiałów, między innymi kruszywa i kołków - mówił wówczas rzecznik Targówka, Rafał Lasota.

Jakby mało było zamieszania, wbrew treści tego ostatniego komunikatu w sobotę na obu ulicach pojawili się robotnicy, którzy ustawili barierki i oznakowanie. A w poniedziałek wzięli się za pracę.

- Robotnicy pracują od rana na Krośniewickiej, gdzie wykopują stare studzienki i osadzają nowe - relacjonował w poniedziałek reporter tvnwarszawa.pl, Mateusz Szmelter.

Wezwani na dywanik

Już wtedy jednak było jasne, że zrealizowanie prac w terminie - czyli do 30 listopada - będzie niemożliwe. Były też obawy, że wykonawca nie jest w stanie dokończyć ich samodzielnie.

- Przed ułożeniem warstwy żużlu i kolejnej warstwy ścieralnej wykonawca powinien ułożyć metalową siatkę. Z naszych informacji wynika, że nie dysponuje odpowiednią technologią - mówił  w poniedziałek rzecznik Targówka.

Przedstawiciele firmy zostali wezwani do burmistrza. Zobowiązano ich do złożenia na piśmie harmonogramu wraz z propozycją rozwiązania kłopotliwej sytuacji. Kolejne spotkanie z burmistrzem odbyło się w środę.

- Zgodnie z najnowszymi ustaleniami wykonawca ma położyć nawierzchnię zgodnie z wymogami dzielnicy i w odpowiedniej technologii. W tym celu zawarł umowę z podwykonawcą. Prace mają się zakończyć w pierwszych dniach grudnia. Za każdy dzień opóźnienia zostaną naliczone kary - informuje Rafał Lasota.

Wykonawca nie komentuje

Firma, która odpowiada za remont na Zaciszu, nie zamierza tłumaczyć się z opóźnień. Kierownik budowy, który miał nam udzielić informacji, odesłał nas do dzielnicy.

Prace od poniedziałku prowadzone są na Krośniewickiej, w drugiej kolejności robotnicy mają zabrać się za Kościeliską. - Wkrótce na naszej stronie pojawi się komunikat z informacjami o planowanych utrudnieniach spowodowanych remontem - dodaje rzecznik Targówka.

kr/pm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • mieszkaniec zacisza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.12.2018 17:40 ~mieszkanie…

  Kiedy skończy się ten burdel na zaciszu pytam. łodygowa po terminie i w/w ulice też. Dojechać do domu to kręcenie się po okolicy. Firmy będą płacić miastu kary, a kto nam odda za stracony czas i pieniądze za paliwo?

 • Karolina Kowalczyk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.11.2018 12:01 ~Karolina Kowalczyk

  Nie tylko na tych ulicach prace ciągną się miesiącami - również na Zaciszu poszerzanie Łodygowej trwa od miesięcy..

 • Piotrek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.11.2018 08:18 ~Piotrek

  Hani już nie ma z nami.

 • iza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.11.2018 07:56 ~iza

  czy udało się misatu skutecznie wyegzekwować kary umowne od jakiegokolwiek wykonawcy robót budowlanych ? HGW była wyjątkowo pobłażliwa dla wykonawców

 • trzask

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.11.2018 22:13 ~trzask

  proponuje kary finansowe za utrudnianie ludzią życia, koszty i spaliny. To nie przypadek z dotrzymaniem terminów odania inwestycji w Warszawie. Pytam co za zło stoi za tym Haniu opowiedz nam mieszkańca

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »