Informacje

11.05.2015 06:00 komunikacja zastępcza i objazd

Niedzielna awaria na stacji. 100-minutowe opóźnienia, objazdy

SERWISY:

W niedzielę wieczorem, w związku z awarią, pociągi nie kursowały przez stację Warszawa Włochy. Wprowadzono objazdy i trasy skrócone. Jak poinformowały Koleje Mazowieckie, usterka została usunięta przed 23.00. Do północy pasażerowie musieli liczyć się z opóźnieniami.

W niedzielę wieczorem Koleje Mazowieckie podały, że na stacji Warszawa Włochy doszło do awarii systemu sterowania ruchem.

- Do usterki doszło kilka minut przed godziną 19. Na miejscu są już technicy. Trwa naprawa - przekazał w rozmowie z tvnwarszawa.pl Maciej Dutkiewicz z PKP PLK.

Zmienione trasy i opóźnienia

Utrudnienia w ruchu pociągów były znaczne.

- W związku z brakiem możliwości przejazdu przez stację Warszawa Włochy, trasa pociągów SKM S1 w kierunku Pruszkowa została skrócona do stacji Warszawa Zachodnia. Jednocześnie uruchamiana jest linia autobusowa ZS1 - poinformował ZTM.

Pociągi PKP Intercity jeździły trasą okrężną z pominięciem stacji Warszawa Zachodnia i Warszawa Centralna do stacji Warszawa Wschodnia oraz Warszawa Gdańska.

- Opóźnienia pociągów Kolei Mazowieckich do 100 minut mogą występować do końca dnia - ostrzegali kolejarze.

Część kursów została odwołana. Sprawdź szczegóły.

ZTM poinformował po godzinie 22, że przywrócono ruch pociągów.

Honorowanie biletów

- Wprowadzono honorowanie wszystkich ważnych biletów papierowych na pociągi spółki PKP Intercity na terenie całej sieci KM, a także biletów KM we wszystkich pociągach TLK kursujących przez stacje, na których zatrzymują się pociągi KM (tzn. na liniach z Warszawy do Łukowa, Skarżyska-Kamiennej przez Dęblin, Skierniewic, Łowicza Głównego oraz Działdowa - poinformowały Koleje Mazowieckie.

Od godz. 20:00 do końca doby wprowadzono honorowanie biletów ZTM w pociągach KM oraz biletów KM w pociągach SKM na całej sieci.

Według KM do północy pociągi kursowały z opóźnieniami.

jb/lulu

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • KrzysztoF

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.05.2015 08:08 ~KrzysztoF

  Nie tak dawno też w okolicach stacji Warszawa Włochy miała miejsce Awaria urządzenia Sterowania Ruchem, Też w Godzinach gdy Ludzie Wracają z Warszawy. Wiem, bo Żona Też Próbowała. Dlatego gdy Zadzwoniła do Mnie w Niedzielę od razu Poleciłem jej by Jechała do Zachodniego i z Tamtąd Wróci do Pruszkowa gdzie Mieszkamy. Jak Jakiś czas Temu, tak w Niedziel Olewanie Pasażerów Czekających GODZINAMI na Stacjach. Jeśli Podawana jest Jakakolwiek Informacja, Nie ma pewności czy jest Prawdziwa. Dlatego i Wam Radzę: Gdy znajdziecie się w Podobnej sytuacji Czekając na Pociąg Widmo na Stacjach W-wa Włochy, czy Ursus, Dawajcie na Zachodni.

 • Markski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.05.2015 10:03 ~Markski

  O godz.20:30 na dw.Zachodnim pociąg do Skierniewic miał już 120 min opóżnienia :). Na co mi łaskawość z honorowania biletów jak i tak nic nie jezdziło w moim przypadku do Pruszkowa,a na WKD-kę i tak musiałem zakupić bilet. O linii zastępczej nie było żadnej informacji,przepraszam ZTM poinformował-pewnie na swojej stronie. Sytuacja niby błaha a organizacji ZERO.

 • Xavery

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.05.2015 09:46 ~Xavery

  Pasażerka~Pasażerka

  Pendolino... a sterowanie ruchem nadal zależy od pana z pogrzebaczem, który najważniejszy jest w PKP;;)))) Jak taka Kolej Transsyberyjska działa to ja nie wiem...;;))


  Akurat funkcja rzeczonego "pana z pogrzebaczem" istniała w sieci tramwajowej a raczej nigdy w kolejowej. Odpowiednikiem takiego pana są systemy mechaniczne kluczowe które funkcjonują jeszcze dziś i są dośc niezawodne ze względu na ich koncepcyjną i konstrukcyjną prostotę.

 • er3

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.05.2015 08:42 ~er3

  Jakie objazdy i trasy skrócone? Wprowadzono stanie pociągów 2 godz. 40 min. na stacji Błonie.

 • Syberiada

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.05.2015 07:51 ~Syberiada

  Pasażerka~Pasażerka

  Pendolino... a sterowanie ruchem nadal zależy od pana z pogrzebaczem, który najważniejszy jest w PKP;;)))) Jak taka Kolej Transsyberyjska działa to ja nie wiem...;;))

  Tam musi działać, bo biały niedźwiedź kieruje ruchem.

 • Pasażerka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.05.2015 06:34 ~Pasażerka

  Pendolino... a sterowanie ruchem nadal zależy od pana z pogrzebaczem, który najważniejszy jest w PKP;;)))) Jak taka Kolej Transsyberyjska działa to ja nie wiem...;;))

 • maniek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.05.2015 04:57 ~maniek

  nie co 3 miesiące ale co 3 dni jak nie co 3 godziny :D

 • MARIA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.05.2015 00:22 ~MARIA

  ja i wiele osób czekało na PKP Ursus. Tam były liczne informacje, że jest awaria i pociągi przyjadą z kilkunasto minutowym opóżnieniem. CZekałam na pociąg, który miał odjechać o 19.06.W kierunku Grodziska Maz. Ok. 20.00 jechał pociąg w kierunku Warszawy po zapytaniu kierownika tego pociągu otrzymałam informację,że skoro pociąg jedzie w stronę Wawy to oznacza, że pojedzie również w drugą stronę. Czekałam dalej. Gdy przyjechał drugi pociąg w kierunku Warszaway wsiadłam do niego z zamiarem wrócenia na Dworzec Zachodni. Wyjeżdzając z Ursusa cały czas były informację o kilkunastominutowym opóźnieniu. Dojeżdzając do warszawy Zachodniej usłyszałam, że pociągi w kierunku Pruszkowa Grodziska są odwołane. Jednocześnie słysząc, że z perony 6 odjedzie pociąg do Skierniewic.Może ktoś jest mądry i mi wytłumaczy o co chodzi bo ja nie rozumię. Komunikacja zastępcza czemu do godziny 21.00 czekający pasażerowie nie dostali takiego komunikatu. Cop się stało z ludźmi którzy czekali w ursucie i włochach? z błędnymi informacjami w dodatku. Za co my zapłaciliśmy? odcinek drogi Warszawa Ursus-Brwinów zajmujący zwykle ok. 15 min. dziś na dojazd było porzebny czas od 19.06 do 22.30 ja zapłaciłam za bilet a kto mi zapłaci za zmarnowany czas.


 • mm1992

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.05.2015 23:11 ~mm1992

  Kolejarze oglądają wieczór wyborczy :D

 • alan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.05.2015 22:04 ~alan

  Nie ma tygodnia bez awarii , kto wziął łapówę za taki szajs ?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »