Informacje

07.07.2016 23:00 relacja tvnwarszawa.pl

Nieczynny most i stacja metra Stadion Narodowy [RELACJA]

SERWISY:


Zamknięte ulice, zakazy parkowania, usunięte stacje rowerów Veturilo. Szczyt NATO w Warszawie startuje w piątek, ale pierwsze utrudnienia w ruchu zaczęły się już dziś. O 20.00 całkowicie zamknięto most Poniatowskiego. O północy wyłączona zostanie stacja metra Stadion Narodowy. Relacja tvnwarszawa.pl.

 

23.00 - kończymy czwartkową "relację na żywo". Na kolejne informacje zapraszamy w piątek rano.

 

22.30 - przypominamy, od północy zwiększa się liczba utrudnień w związku ze szczytem NATO.

Wyłączone z ruchu kołowego zostaną:  Al. Jerozolimskie - na odcinku od ul. T. Chałubińskiego do mostu Józefa Poniatowskiego; ul. Krakowskie Przedmieście - na całej długości; ul. Królewska - na odcinku od ul. Krakowskie Przedmieście do ul. Marszałkowskiej;  ul. Miodowa - na odcinku od ul. Krakowskie Przedmieście o ul. Senatorskiej; ul. Mysia - obustronnie na całej długości.

Zamknięty będzie też cały Nowy Świat, ul. Emilii Plater - na odcinku od Al. Jerozolimskich do ul. Nowogrodzkiej i ul. Poznańska - na odcinku od Al. Jerozolimskich do ul. Nowogrodzkiej.

Kierowcy nie wjadą również na ul. Bugaj, Kapitulną, Senatorską i na ul. Podwale - na odcinku od ul. Senatorskiej do ul. Kapitulnej.

Z utrudnieniami trzeba liczyć się też na Woli. Od godziny 8.00 w piątek zamknięta dla ruchu kołowego zostanie ulica Ciepła na na odcinku od alejki łącznikowej (położonej pomiędzy al. Jana Pawła II a ul. Ciepłą) do ul. Grzybowskiej.

 

 

22.00 - Od północy nieczynne będą stacje metra Stadion Narodowy oraz kolejowa Warszawa Stadion. Pociągi będą przez nie przejeżdżać bez zatrzymania. Utrudnienia zakończą się w sobotę o godzinie 24.00.

 

21.10 - Ze względu na szczyt NATO część ulic jest wyłączona z możliwości parkowania. Nie wszyscy stosują się do zakazu. Straż miejska interweniuje. Od środowego wieczora odholowano już 247 pojazdów. Koszty odholowania ponoszą właściciele samochodów.

 

21.00 - Sekretarz Stanu USA John Kerry jest już w Polsce. Około 21.00 wysiadł z samolotu na Lotnisku Chopina.

20.45 - utrudnienia w kierunku Pragi Północ zakończone. Policja przywróciła ruch. Objazdy komunikacji miejskiej wracają na trasy zgodne z ETAPEM 2. ETAP 3, który oznacza m.in. zamknięcie Al. Jerozolimskich.

 

20.30 - "Policja wyłączyła całkowicie ruch kołowy od Dworca Centralnego w kierunku Pragi" - informuje ZTM. Utrudnienia mają związek z przejazdem delegacji. Komunikacja zostaje skierowana na objazdy zgodnie z ETAPEM 3 zmian.

 

20.00 - zamknięty most Poniatowskiego. - W tej chwili wyłączony jest i dla ruchu samochodów, dla komunikacji pieszych i dla pieszych - potwierdza Rafał Retmaniak ze stołecznej policji.

19.35 - jak informuje ZTM, w związku z przygotowaniem do wyłączenia ronda Waszyngtona i al. Waszyngtona (od ronda Waszyngtona do ul. Saskiej) komunikacja miejska kierowana zostaje na trasy objazdowe zgodnie z ETAPEM 2 zmian.

 

18.30 - Warszawa gotowa na dwudniowy szczyt NATO na Stadionie Narodowym. Zobacz nagranie:

 

18.15 - poważna awaria sieci Orange w stolicy. Ustalamy czy ma to związek ze szczytem NATO. - Mogą występować utrudnienia. Na tę chwilę nie wiemy co jest przyczyną awarii - powiedział rzecznik prasowy firmy Wojciech Jabczyński.

 

18.00 - korki w popołudniowym szczycie. Z utrudnieniami trzeba się liczyć m.in. na Wisłostradzie. Korek zaczyna się przy moście Śląsko-Dąbrowskim, a kończy mniej więcej za mostem Łazienkowskim - informuje Lech Marcinczak. Problemy występują też na Trasie Łazienkowskiej, w związku z meczem na stadionie Legii. CZYTAJ WIĘCEJ

17.40 - na ulicach trwa popołudniowy szczyt. ZTM przypomina, że aktualnie dla komunikacji miejskiej wyłączone są następujące ulice: Wybrzeże Szczecińskie i ul. Wał Miedzeszyński (od mostu Świętokrzyskiego do ul. Zwycięzców), estakady mostu Poniatowskiego po stronie praskiej.

Autobusy nie wjadą też na ul. Sokola (od ul. Wybrzeże Szczecińskie do skrzyżowania z ul. Zamoście), al. Zieleniecką, ul. Zamoyskiego (od ul. Targowej do ul. Sokolej), ul. Grzybowską (od ul. Towarowej do pl. Grzybowskiego) i ul. Królewską (od pl. Grzybowskiego do ul. Marszałkowskiej).

 

 

17.30 - oficjalne negocjacje w związku ze szczytem NATO rozpoczną się w piątek. Na Stadionie Narodowym wszystko jest już dopięte na ostatni guzik, co widzimy na profilu PLinNATO na Twitterze.

 

 

17.00 - Prezydent USA Barack Obama wyruszył do Polski. Air Force One jest spodziewany w Warszawie około północy. W kraju już jest słynna limuzyna Obamy - Cadillac One - tzw. "Bestia”.

 

 

16.30 - Sekretarz generalny NATO odniósł się do wystawy smoleńskiej na Stadionie Narodowym. - Poinformowano nas o tej wystawie. Rozumiem, że jest to kwestia dla Polski ważna, ponieważ był to dramat narodowy. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak bardzo odzwierciedlił się w Polsce - powiedział Jens Stoltenberg.

16.10 - Rzeczą najważniejszą, którą z całą mocą chcę podkreślić, jest to, że Sojusz Północnoatlantycki pokazuje i pokaże w ciągu najbliższych dwóch dni jedność. Pokaże, że reaguje w sposób adekwatny na zmieniającą się sytuację bezpieczeństwa na świecie - powiedział prezydent Andrzej Duda po czwartkowej rozmowie z sekretarzem generalnym Sojuszu Jensem Stoltenbergiem.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TVN24.PL

15.45 - ZTM przypomina, że podczas szczytu NATO metro i kolej kursują normalnie. Wyjątkiem są stacje Stadion Narodowy (metra) i Warszawa Stadion (PKP), które w piątek i w sobotę będą wyłączone.

15.15 - Hotel Marriot czeka na przyjazd prezydenta Stanów Zjednoczonych. - Jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa, wszystko jest już dopięte na ostatni guzik - mówi Radomir Wit z TVN24. Hotel jest wygrodzony. Wokół nie ma żadnych samochodów ani taksówek. - Kiedy Obama wsiądzie do "bestii" pirotechnicy będą jeszcze sprawdzać, czy studzienki są odpowiednio zabezpieczone, czy nie ma w nich ukrytych żadnych niebezpiecznych materiałów - dodaje.

W ramach zabezpieczeń snajperzy będą też czuwać na dachu hotelu, wtedy kiedy prezydent Barack Obama pojawi się na miejscu.

15.05 Zniknęła wielkoformatowa reklama z budynku przy Rotundzie. Sprawdzamy, czy ma to związek z organizacją szczytu NATO.


15.00 ZTM informuje, że most Poniatowskiego wciąż przejezdny jest dla tramwajów i autobusów komunikacji miejskiej.

14.57 Tak obecnie wygląda rondo Waszyngtona w obiektywie Mateusza Szmeltera, reportera tvnwarszawa.pl.

14.44 W kilku lokalizacjach w stolicy pojawiła się zwiększona liczba koszy na śmieci. W innych ich brak. - To nasze celowe działanie. W związku z organizacją szczytu NATO, kosze zostały usunięte z trasy przejazdu delegacji i przestawione m.in. przy stacji metra Rondo Daszyńskiego. Po szczycie kosze wrócą na swoje miejsce - informuje Igor Krajnow, rzecznik ZTM.

Na miejsce pojechał reporter tvnwarszawa.pl Mateusz Szmelter. We wskazanym miejscu naliczył 12 śmietników.

13.58 Trwa montaż wygrodzeń na rondzie Waszyngtona.- Przez skrzyżowanie przejeżdżają autobusy i tramwaje. Możliwy jest ruch pieszych między bramkami np.w stronę parku Skaryszewskiego, jednak spacerowiczów jest niewielu - relacjonuje Mateusz Szmelter, reporter tvnwarszawa.pl.

13.41 Jens Stoltenberg już w Polsce. Sekretarz generalny NATO wylądował na Lotnisku Chopina. Pojechał do Belwederu na spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą.


13:34 Stadion i hotel Marriott czekają na prezydenta USA. W Warszawie wyląduje dziś o północy.

13.25 Jak poinformowało Radio Zet, na terenie Stadionu Narodowego pracownicy MON instalują wystawę poświęconą katastrofie smoleńskiej. NATO chce jej usunięcia.

11.26 Służby pracują wokół Narodowego. W jego środku trafia ostatnie przygotowania. Tak będzie wyglądała płyta główna w czasie szczytu NATO:


10.41 Do związanego ze szczytem zamieszania można też podejść z humorem. Tak, jak rysowniczka. Katarzyna Niewiadomska:

10.35 ZTM podaje, że autobusy i tramwaje wciąż kursują mostem Poniatowskiego. Pomijane są przystanki w rejonie ronda Waszyngtona.

 

9.56. Obok Narodowego prezentowany jest potężny dron Global Hawk.

>>>> CZYTAJ WIĘCEJ <<<<

9.45 Tak wygląda most Poniatowskiego. Policja zamknęła przeprawę dla pieszych, samochodów i komunikacji miejskiej. - Przeprawa zamknięta jest nad samą rzeką. od strony Powiśla można dojechać do estakad prowadzących do Wisłostrady - relacjonuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.


9.30 ZTM prezentuje aktualne utrudnienia. Zamknięte dla ruchu kołowego są ulice wokół Narodowego oraz ul. Grzybowska od Towarowej do pl. Grzybowskiego i Królewska od pl. Grzybowskiego do Marszałkowskiej.


9.18 Al. Zieleniecka już wyłączona z ruchu kołowego.


9.02 Zamknięty jest ruch dla tramwajów w al. Zielenieckiej. Ulice wokół stadionu są na razie dostępne dla kierowców.

8.45 "Wszystkie służby są w pełnej gotowości, nikt nie bierze urlopów" - powiedziała w programie "Wstajesz i wiesz" na antenie TVN24 Ewa Gawor, dyrektor biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego. Przestrzegała też przed wjeżdżaniem do centrum miasta samochodami. - Niezawodne będzie metro i transport pociągami - dodała.

8:31 Łódź śmieje się z Warszawy i jej problemów i... zaprasza do siebie:

>>> CZYTAJ WIĘCEJ <<<

8.02 Ruszyła policyjna infolinia numerem telefonu 22 603 80 38. Zarówno warszawiacy, jak i wszyscy ci, którzy odwiedzą w czasie szczytu NATO stolicę, mogą dowiedzieć się o bieżących utrudnieniach. Infolinia jest całodobowa. Informacje o utrudnieniach są dostępne także pod stołecznym numerem 19115.

8.00 ZACZYNAMY RELACJĘ NA ŻYWO. Jak informują reporterzy tvnwarszzawa.pl, czwartek zaczął się spokojnie. W centrum miasta nie ma większych utrudnień. Na razie zamknięta jest tylko ulica Emilii Plater na krótkim odcinku od al. Jerozolimskich do Nowogrodzkiej.

- Miejsca parkingowe wzdłuż al. Jerozolimskich są już wolne od prywatnych aut. Są wygrodzone taśmami i linami, pilnowane są przez strażników miejskich - dodaje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

Szczyt NATO w Warszawie

Oficjalnie szczyt NATO odbędzie się 8 i 9 lipca na Stadionie Narodowym. Do Warszawy przyjedzie ponad 50 oficjalnych delegacji, na czele z amerykańskim prezydentem Barackiem Obamą.

Zamknięte ulice wokół Narodowego

Już w czwartek od godziny 9.00 zamknięte dla ruchu zostają okolice Stadionu Narodowego, w tym most Poniatowskiego - obustronnie na całej długości, al. Poniatowskiego i estakady mostu po praskiej stronie.

Zamknięta będą też ul. Jakubowska - na odcinku od ul. Wał Miedzeszyński do ul. Łotewskiej, ul. Sokola - na odcinku od ul. Wybrzeże Szczecińskie do ul. Zamoście, ul. Wał Miedzeszyński - na odcinku od ul. Zwycięzców do mostu Józefa Poniatowskiego.

Kierowcy nie wjadą na rondo Waszyngtona i na aleję Waszyngtona - na odcinku od ul. Saskiej do ronda Waszyngtona.

Zamknięta będzie ul. Wybrzeże Szczecińskie - na odcinku od mostu Józefa Poniatowskiego do mostu Świętokrzyskiego, ul. J. Zamoyskiego - na odcinku od ul. Targowej do ul. Sokolej i aleja Zieleniecka – na całej długości.

Zakaz parkowania, pusta plaża

Już od godziny 7.00 nieczynna będzie też plaża "Poniatówka".

Z utrudnieniami należy liczyć się nie tylko na Pradze Południe, ale też na Woli. W czwartek od 8.00 wyłączona z ruchu kołowego i pieszego zostanie ul. Wronia - na odcinku od ul. Grzybowskiej do ul. Łuckiej.

Już od środy od godziny 22.00 obowiązuje zakaz parkowania pojazdów m.in. wzdłuż Al. Jerozolimskich, ul. Żwirki i Wigury oraz na ulicach wokół Stadionu Narodowego.

SPRAWDŹ, GDZIE JESZCZE NIE ZAPARKUJESZ


Utrudnienia na drodze z lotniska

W czwartek po południu planowane są też przyjazdy zagranicznych delegacji, w tym m.in. przylot sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga. W związku z tym warszawiacy muszą liczyć się z czasowymi wyłączeniami ulic prowadzących z Lotniska Chopina do centrum, w tym najważniejszą - ul. Żwirki i Wigury.

Od godziny 8.00 działać będzie działa specjalna infolinia uruchomiona przez Komendę Stołecznej Policji. Pod numerem telefonu 22 603 80 38 zarówno warszawiacy, jak i wszyscy ci, którzy odwiedzą w tym czasie stolicę, mogą dowiedzieć się o bieżących utrudnieniach. Infolinia jest całodobowa.

kw/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • lol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.07.2016 00:37 ~lol

  pieszy przejsc nie moze, dron nie poleci a czy do ptaków strzelaja? bo moga atakowac guciem i wstyd bedzie ... tragicznie wyglada takie wymarle miasto...

 • perstfu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.07.2016 22:51 ~perstfu

  Most Poniatowskiego jest jak najbardziej czynny tylko zamknięty dla nas, mieszkańców. Dzięki temu garstka wybrańców może sobie przejechać dwa razy dziennie z hotelików do namiotu/baraków ustawionych na stadionie.

 • zbyszek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.07.2016 20:37 ~zbyszek

  Smuci arogancja władzy, a raczej jej służby. BORowcy rozbijają się po mieście, dziś taka kolumna - nie jadąca na sygnale, normalnie w ruchu, wracali pustymi samochodami na lotnisko - mnie zepchnęła na pobocze, po prostu na chama wymusili pierwszeństwo.

 • JMSAA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.07.2016 20:35 ~JMSAA

  A nie mogli tego szczytu urządzić sobie w Radomiu na lotnisku? Tam by nikomu nie przeszkadzali.

 • JMSAA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.07.2016 20:24 ~JMSAA

  A nie mogli tego szczytu urządzić sobie w Radomiu na lotnisku? Tam by nikomu nie przeszkadzali.

 • yogi47

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.07.2016 18:31 yogi47

  Współczuję Wam, mieszkańcy W-wy... Wyobrażam sobie co czują ludzie w korkach i kilometrach objazdów, bo kilku (...) zrobiło sobie piknik...

 • stonka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.07.2016 15:44 ~stonka

  jurek~jurek

  a tam spadam do siebie na wies. nie bede tutaj siedzial i ryzykowal , pozatym w wawie w weekend zupelnie nie ma co robic. latanie po sklepach to zadna atrakcja

  Jurku, w ten weekend odbywa się "warsaw summer jazz days", w sobotę na starówce o 19 ZA DARMO zagra Vladislav „Adzik” Sendecki Polish Blue Note Quartet. Są otwarte muzea, wystawy, kina, baseny... jak co weekend.

 • anka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.07.2016 15:32 ~anka

  Antoni swiety patron szczytu NATO

 • jakby śmieszne

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.07.2016 15:23 jakby śmieszne

  gdyby spotkali się w lesie nikomy by nie przeszkadzali

 • Ania

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.07.2016 15:00 ~Ania

  Dobrze, że prądu, telefonów, wody i gazu w Warszawie nie wyłączyli - tak na wypadek gdyby ktoś chciał wyrządzić krzywdę umiłowanym przywódcom.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »