Informacje

12.11.2011 12:20 Krajobraz po bitwie

"Niech to teraz odpracują". Internauci o zamieszkach

SERWISY:

"Szok!", "Wstyd", "Nie zgadzam się na taką demokrację" - piszą na Kontakt 24 internauci oburzeni piątkowymi zamieszkami związanymi z obchodami Święta Niepodległości. Podczas starć z policją rannych zostało 40 funkcjonariuszy. Doszło też do licznych aktów wandalizmu - zniszczone zostały samochody, przystanki, chodniki. "Niech Ci chuligani teraz to odpracują" - proponują internauci.

"Wstyd, żal, smutek, złość! To co czuję po wczorajszych wydarzeniach. Po co oni to robią? Jakim prawem niszczą moje święto? Ja wczoraj swoim dzieciom opowiadałam o tym ważnym dniu, że jest to radosne święto, ważne i należy o nim pamiętać. Malowaliśmy flagi, oglądaliśmy transmisje. Było pięknie, aż jakaś banda nazywająca się manifestacją zniszczyła wszystko. Jakim prawem i dlaczego?" - pyta rozżalona Justyna.

Nie umiemy korzystać z wolności?

Około godz. 15 na warszawskim Placu Konstytucji rozpoczął się "Marsz Niepodległości", organizowany przez Młodzież Wszechpolską i Obóz Narodowo-Radykalny. Już wtedy doszło do przepychanek jego uczestników z policjantami. W stronę funkcjonariuszy poleciały m.in. kamienie i butelki. Policja użyła armatek wodnych i pałek oraz gazu łzawiącego. Doszło do aktów wandalizmu, chuligani dewastowali chodniki i przystanki. Przechodnie chowali się przed napierającym tłumem w restauracjach.

"To jest skandaliczne, że jest przyzwolenie na jakiekolwiek demonstracje różnych ugrupowań. Ktoś pomylił pojęcie demokracji i wolności. A moja wolność?! Ja się nie zgadzam na taką demokracją. To skandaliczne, świat na nas patrzy" - oburza się Adam. "Szkoda, że w taki sposób świętujemy i niszczymy swój kraj, mienie, zdrowie" - wtóruje Janusz. "Nie dorośliśmy do demokracji" - stwierdza Józef.

"Nie" dla manifestacji

Wśród opinii internautów pojawia się także przekonanie, że pomysłodawcy "Marszu Niepodległości" w ogóle nie powinni otrzymać zgody na jego organizację.

"Ubolewam nad tym, co stało się w Warszawie, ale myślę że nasza policja jest zbyt pobłażliwa albo strachliwa. Zresztą można było to przewidzieć. Pani Prezydent Warszawy nie powinna była wydawać zezwoleń na takie demonstracje, ponieważ one zawsze tak się kończą. Po prostu miasto jest zbyt słabe, żeby móc pozwolić sobie na tak kosztowne imprezy" - pisze Józef.

Zakaz zgromadzeń?

Internauci znajdują także inne wyjście dla zaistniałej sytuacji. Pojawiają się głosy domagające się delegalizacji organizacji, które były odpowiedzialne za Marsz Niepodległości.

"Należy żądać sądowej delegalizacji ONR, MW i Fundacji Republikańskiej!" - pisze MW. "To co się stało w Warszawie to horror. Te niewiniątka 'patriotyczne' maszerujące pod pomnik Dmowskiego! Trudno, trzeba zakazać tego typu imprez. Może drogą ustawy zdelegalizować pewne organizacje. Nie widzę innego wyjścia" - dodaje Jerzy.

Co z karą?

"Dlaczego ci, którzy rzucali kamieniami w policję, czy podpalali auta nie odpracują teraz swoich czynów? Dziećmi nie są, wiedzą, co robią - niech zapłacą. Dlaczego porządni, pracujący ciężko obywatele maja płacić za takich łobuzów?" - pyta Iza. "Mam nadzieję, że winni poniosą karę" - dodaje Jacek.

WIĘCEJ NA KONTAKCIE24

band/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • m

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.11.2011 10:48 ~m

  Typowa reakcja polskiego bitego w dzieciństwie katolika: zdelegalizować, zabronić, zakazać, najlepiej jeszcze nałożyć ekskomunikę.
  A może by tak po prostu egzekwować prawo? Możecie sobie demontrować, mówić co chcecie i kiedy chcecie, ale jeżeli zaczniecie niszczyć, demolować i atakować, to będziecie musieli za wszystko zapłacić i dostaniecie kary więzienia. Tak trudno jest złapać wszystkich, którzy się źle zachowywali? Policji albo się niechce, albo się boi albo było jej po prostu za mało. Może jak się zwolni komendanta, urzędników odpowiedzialnych za egzekwowanie kar od organiatora, zablokuje im możliwość pracy w sektorze publicznym na kilka lat, to wtedy następni zaczną wreszcie działać sprawnie.

 • anty ztm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.11.2011 15:05 ~anty ztm

  A kto zapłaci mi zabraną premie za spzniony dojazd do pracy!Kierowca autobusu 502 kręcił w koło bo nikt mu nie udzielił informacji jak ma jechać!Po ruszeniu z METRO POLITECHNIKA(zamknięty plac konstytucji)na polecenie nadzoru ruchu zawrócił przy nowowieskiej omijając plac konstytucji!Niestety skręt w lewo w trasę łazienkowską był zamknięty!Kierowca poinformował że pojedzie spacerową ale tam kazali mu zawrócić ponieważ spacerowa także zamknięta!Na pytanie kierowcy do pracownika nadzoru ruchu a dokładnie trzech pracowników(chyba ZTM bo samochody były czerwone)jak ma jechać DEBIL odpowiedział"JEZDZIJĆIE JAK CHCECIE ALE I TAK NIGDZIE TEGO BYDŁA NIE DOWIEZIESZ BO WSZYSTKIE ULICE SĄ ZAMKNIĘTE"!Kierowca wdał się w pyskówkę z tym debilem ale po około 50-60sekund go olał twierdząc że z głupkiem się nie dogada i miał racje!Pojechał przez nowowiejską do al.niepodległości<al.jerozolimskich przez most poniatowski!

 • john

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.11.2011 22:39 ~john

  policja zamiast dzialkami wodnymi powinna strzelac nabojami usypiajacymi... potem w kajdany i na kolanach niech sprzataja, naprawiaja, odpracuja to co zniszczyli... dlaczego za zniszczenia maja zaplacic podatnicy?

 • Mic W-wa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.11.2011 22:03 ~Mic W-wa

  Nadal w naszym kraju bandyci są bezkarni i mają więcej praw nisz poszkodowani ,to z tym trzeba skończyć !!! Jakie to były manifestacje ? Stworzyli sobie ustawkę z policją za sprawą organizatorów , wszystko legalnie !!!! Policja powinna w tej sytuacji być bardziej zdecydowana i użyć wszystkich środków jakimi dysponuje a nie pozwalać na takie zniszczenia !!! Gdyby Polskie prawo nie broniło bandytów to może policjanci szybko by zaprowadzili porządek . Dawali się kopać , obrzucać wszystkim co było pod ręką ,zamiast przywalić jednemu i drugiemu pałą w łeb !!! Jak by jeden z drugim padł od pały to reszta by zmiękła , są mocni w grupie ale sami to się boją , przemykają ukradkiem .... Niemców tym bardziej ukarać , zadymy niech sobie w Berlinie robią !!! Poza tym ,widocznie już za długo mamy pokój i wolność , w dupach się poprzewracało co niektórym i oto cały efekt . Pseudo patrioci nie mają pojęcia o tym czym jest wolność a już na pewno czym zniewolenie narodu !!!! Gdy się patrzy na to wszystko , wynika z tego iż sami doprowadzimy do konfliktu , wtedy znów będzie płacz i walka o wolność ....Oby więcej nie było takich sytuacji jaka miała miejsce , to wstyd i hańba dla Polskiego Narodu , byśmy w święto wyzwolenia urządzali bitwy .....

 • wars

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.11.2011 21:04 ~wars

  Policja zatrzymała 200 osób z czego 92 to są ci niemieccy lewacy, którzy jeszcze nie zdążyli nic zrobić. Nigdy w życiu nie uwierzę, że grupka 100 osób pół dnia terroryzowała centrum Warszawy! Albo umieli się teleportować, albo policja była zbyt pobłażliwa w stosunku do prawicy, jak zresztą co roku...

 • W-wa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.11.2011 19:49 ~W-wa

  Wszyscy złapanie powinni za***lać ze szczotami i sprzątać po sobie. Ponieść koszty leczenia funkcjunariuszy, zapłacić za to co zdemolowali i powinno się na nich nałożyć ogromne kary pieniężne! Policja wg mnie zachowała za dużą ostrożność, acz kolwiek jest to kwestia sporna. Powinno się uregulować prawnie takie rzeczy i nadać służbą porządkowym odpowiednie możliwości, prawa do wczesnego reeagowania oraz zapobiegania takim sytuacją. Tych, którzy rzucali kamieniami itd w dyby albo na lincz i koniec kropka. Za duże pobłażanie tym patologom! Od razu policja powinna odpowiedzieć na akty wandalizmu, zdecydowanym działaniem. Mają pały, mają broń, gaz itp. Użyć wszystkiego co się ma i nie było by problemu. Tamci najwyżej trafili by do szpitali a nie do sądu... ale cóż ryzyko zawodowe.

 • MEG

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.11.2011 19:39 ~MEG

  TVN znowu przekręca fakty! Uczestnicy marszu nie zaatakowali nikogo!!!! Atakowali niemieccy i polscy chuligani, a nie ludzie, którzy chcieli świętować 11 listopada spacerem z flagami Polski!!!!!

 • Meggi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.11.2011 19:13 ~Meggi

  Ciśnie się na usta ZOMO wróć skoro policja nie potrafi poradzić sobie z łobuzami.Jakby i urządzili ,,ścieżkę zdrowia" od Placu Konstytucji do Rotundy to żaden nigdy więcej by nawet nie pomyślał o takim chuligaństwie,a potem pod nadzorem sprzątać miasto i zima odśnieżać chodniki.Jesteśmy zbyt pobłażliwi dla bandytów .

 • warszawiak z dziada pradziada

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.11.2011 18:27 ~warszawiak…

  To nie byli Narodowcy, to nie są patrioci - to zwykłe śmiecie-dzieciaki szukający zadymy. Jako patriota odcinam się w 100 procentach od tych idiotów

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.11.2011 17:42 ~warszawiak

  Winne jest nasze żałosne prawo!!!! Bandyci są na wolności, a niewinni ludzie muszą płacić za te zniszczenia! Czy to jest kraj dla ludzi normalnych?!!!??!!?!?!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »