Informacje

05.08.2013 10:17 do policji trafia coraz więcej nagranych filmów

"Niech piraci drżą. Nie bądźmy obojętni na pseudowyczyny"


Nie cichnie dyskusja o wykroczeniach rejestrowanych przez kamery instalowane w samochodach i autobusach. Głos zabrała też policja. – Piraci nie mogą czuć się anonimowi – mówi Marek Konkolewski z Wydziału Ruch Drogowego Komendy Głównej Policji.

W sobotę opublikowaliśmy "wyczyny" zmotoryzowanych, które zostały zarejestrowane przez kamery miejskich autobusów. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Wywołani do tablicy kierowcy osobówek zaczęli wytykać wykroczenia autobusiarzom.

"Nie jesteśmy anonimowi"

- Musimy mieć świadomość tego, że gdy popełniamy wykroczenie na drodze, nie jesteśmy anonimowi – powiedział w programie "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Marek Konkolewski. Jak dodaje, w samochodach coraz częściej instalowane są kamerki, a pasażerowie mają telefony komórkowe, którymi można robić zdjęcia i kręcić filmy.

- Niech piraci drżą. Nie możemy być obojętni na pseudowyczyny tych, którzy lekceważą elementarne zasady bezpieczeństwa – mówi policjant.

Zgłoś wykroczenie

Cała sprawa ma jednak również drugą stronę. - Problem polega na tym, że nagrywa się ekscesy tylko po to, żeby zyskać popularność w sieci, a ze sprawą nie dzieje się dalej nic – ubolewa Konkolewski.

- Jeżeli jesteśmy świadkiem łamania prawa, trzeba informować o niebezpieczeństwie, trąbić mrugać i ostrzegać innych kierowców, że jedzie wariat. Następnie dzwonimy na 112 i powiadamiamy policję o piracie drogowym. Dopiero wtedy zaczynamy nagrywać – instruuje policjant.

Jak dodaje, coraz więcej osób decyduje się złożyć zawiadomienie o wykroczeniu. Wtedy policjanci oglądają nagranie, sprawdzają czas, miejsce i numery rejestracyjne pojazdu. - Jesteśmy coraz bardziej skuteczni w walce z piratami drogowymi – zapewnia Marek Konkolewski.

wp/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • gal

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.06.2014 09:20 ~gal

  Jakim prawem policja zatrzymuje do tzw. rutynowej kontroli? "Przesiewowe" kontrole trzeźwości? Na podstawie jakiego prawa? Niech mądrale w mundurach, którzy tak mądrze wypowiadają się w Waszym programie wyznają dlaczego łamią prawo. "Przyzwolenie społeczne" to za mało, a zarządzenie Komendanta Głównego nic nie znaczy, bo nie jest on ustawodawca.

 • jar

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.08.2013 17:47 ~jar

  Rob~Rob

  Widzę że powstało stowarzyszenie OBR (Ochotnicze Bojówki Rostowskiego) Brawo! Nie zdziwcie się tylko kapusie jak i wam straż miejska zapuka do drzwi za złe parkowanie...

  OJ INNACZEJ BĘDZIESZ PISAŁ JAK CIĘ DOTKNIE OSOBIŚCIE SPRAWA,INNACZEJ,,,, JAK CI PIRAT ZABIJE OJCA,MATKE DZIECKO,ŻONE ITP...widzę że potrzebujesz osobistego bodżca,wtedy zmienisz zdanie!przejawiasz typowo polskie myślenie BEZ KOMPLETNEJ WYOBRAŻNI I PRZEWIDYWANIA.

 • SorryGregory

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.08.2013 14:16 ~SorryGregory

  Haha!
  Kamerka samochodowa już do mnie jedzie kurierem.
  Słuchajcie drogowe głąby:
  Ja rozumiem, że kapowanie to kapowanie.
  Rozumiem ustępstwa od niektórych przepisów, sami nie jesteśmy święci.
  Ale za:
  - nie włączanie kierunkowskazów
  - wyrzucanie petów pod koła
  - parkowanie jak debil, bo inaczej tego nazwać nie można lub czysty egoizm
  - przejeżdżanie na perfidnie czerwonym świetle z prędkością światła (sam by mnie samochód zabił jako pieszego ostatnio)
  - nie zatrzymywanie się na przejściu dla pieszych
  Bezkarni nie będziecie.

 • Garry

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.08.2013 11:35 ~Garry

  Bądź donosicielem i uratuj czyjeś ludzkie życie.

 • Jaro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.08.2013 11:34 ~Jaro

  "Kapusie ratują ludzkie życie".
  Jak ktoś przystawi lufę pistoletu komuś na ulicy to nie dzwonicie na policję?
  Czym to się różni od zepchnięcia kogoś prawie do rowu przez jadącego z przeciwka?
  Niczym.
  W obydwu przypadkach jest zagrożenie życia. Może w ten sposób uratujemy komuś życie.
  Niech zwycięży motto:
  "Kapusie ratują ludzkie życie".

 • kaiz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.08.2013 08:41 ~kaiz

  czy na podstawie prywatnych filmików policja może cokolwiek zrobić? to jakis absurd! sami na siebie będziemy kablować, bo fotoradary rostowskiemu nie wypaliły? ludzie! nie dajcie się omamić! policjanci będą siedzieć na ciepłych posadkach i odpalać filmy przesyłane przez kapusiów.
  może zacznijmy też łapać bandziorów, przesłuchiwać ich i dopiero wtedy oddawać policji? powtarzam: to jakiś absurd!

 • karim

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.08.2013 08:38 ~karim


  Kuba~Kuba

  Jeżeli chcesz komuś uratować życie, to nie przepuszczaj pieszych, na wieloposamowych drogach, jeżeli widzisz że za Tobą jadą inne samochody. Ty chcesz być uprzejmy, ale to może kogoś życie kosztować, wina niby nie będzie Twoja, ale co z tego skoro zginie człowiek? Pieszy się zagapi, pirat nie zahamuje i po człowieku. Jak jest jeden pas, to się zatrzymuję, ale w większym ruchu przy 2 czy 3 pasach, taka uprzejmośc może wyjść pieszemu bokiem. Za dużo się naoglądałem, takich co nie zatrzymują się przed pasami, jak inny kierowca się zatrzymał.

  błąd. jest gorzej, bo możesz byc winny spowodowania zagrożenia. oczywiście ten co przejdzie pieszego będzie miał gorzej, ale ty sam, za bezmyslne zachowanie również zostaniesz ukarany.

 • trolololo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.08.2013 08:33 ~trolololo

  kamerka nagrywa wszystko więc także i wykroczenia popełnione przez kierującego samochodem w którym jest zainstalowana. ciekawe czy swoje wykroczenia też umieszczacie w sieci i donosicie na policje? nie wierze że każdy jeżdzi zgodnie z przepisami. nie ma takiej możliwości, tak samo jak każdy nie przeklina, nie kłamie itd wszyscy święci

 • Kolejno_odlicz_i_zatrąb

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.08.2013 08:32 ~Kolejno_od…

  Ten policjant sam jest wariatem. Jak zaczniemy trąbić i mrugać, to zamkną nas w kaftan, a nie pirata drogowego. Z artykułu wynika, że dzwonimy na 112 i mówimy:proszę o zezwolenie na nagrywanie, odpowiedź: udzielam zezwolenia, w tył zwrot, do szeregu wróć. Czy ten policjant zna kodeks ruchu drogowego? Wyraźnie w nim jest napisane: zakaz używania sygnałów dźwiękowych na terenie zabudowanym. Szkoda czasu na dyskusję o prawnych absurdach, jakie w tym kraju mają miejsce.

 • trolololo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.08.2013 08:22 ~trolololo
  Rob~Rob

  Widzę że powstało stowarzyszenie OBR (Ochotnicze Bojówki Rostowskiego) Brawo! Nie zdziwcie się tylko kapusie jak i wam straż miejska zapuka do drzwi za złe parkowanie...
  adfg~adfg

  Nie każdy źle parkuje i nie potrafi jeździć jak ty. Niestety albo się nauczysz jeździć albo jak ich nazywasz "kapusie" wyeliminują cię prędzej czy później z ruchu drogowego. W cywilizowanym kraju nie ma miejsca dla ludzi twojego pokroju.
  gosc~gosc

  cywilizowanym kraju nikt nikogo nie filmuje
  WPN~WPN


  Bo W cywilizowanym kraju nikt nikogo nie musi filmować..  tzn panie światowiec który to kraj? konfidentem to trzeba się urodzić, to nie bierze sie z przypadku i tyle. pomyślcie ilu kierowców będzie jeździło bez prawa jazdy jak je stracą

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »