Informacje

10.11.2015 09:45 "Młodzież nie ma warunków do uprawiania sportu"

"Niebo płacze nad
warszawskim sportem"

SERWISY:

- Sportu w Warszawie nie ma. Chcemy zwrócić uwagę na dramatyczną sytuację klubów warszawskich - alarmują społecznicy. U wrót Gwardii
 Warszawa 

spotkali się aktywiści, przedstawiciele klubów stołecznych, byli mistrzowie i rekordziści olimpijscy. Stali przed zamkniętą bramą klubu w deszczu i dyskutowali na temat zrujnowanych obiektów.

Spotkanie w ramach akcji "Piszemy nową historię" odbyło się na Gwardii, a właściwie... przed Gwardią, "pod chmurką" przy ul. Racławickiej.

- Od 31 marca nie ma wstępu na obiekty, ponieważ zostały zamknięte decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Są praktycznie do wyburzenia. W 2006 roku pani prezydent obiecała nam rewitalizację i pomoc w prosperowaniu klubu. Gdzie pani teraz jest i co pani dla nas zrobiła? - mówi tvnwarszawa.pl Małgorzata Terlecka-Fischer, prezes WKS Gwardia.

"Hańba dla Warszawy"

W spotkaniu wzięli udział m.in. przedstawiciele klubów stołecznych: Skry, Hutnika, Marymontu, Sarmaty czy UKS Siekierki, a także byli sportowcy: Roman Misiewicz (wieloletni bokser Gwardii), Jerzy Kraska (mistrz olimpijski w piłce nożnej z 1972 roku), Urszula Kielan (wicemistrzyni olimpijska w skoku wzwyż z 1980 i 8-krotna rekordzistka Polski) oraz Andrzej Supron (wicemistrz olimpijski w zapasach w stylu klasycznym - 1980).

"Piszemy nową historię" to wspólna inicjatywa warszawskich klubów.
 - To nie jest jednostkowa sprawa, a dotyczy całej Warszawy. Warunki dzisiejszego spotkania są, jakie są. Warszawa płacze nad warszawskim sportem - mówi Krzysztof Kaliszewski, prezes RKS Skra Warszawa.

Jak podkreśla, miasto ma świadomość konieczności modernizacji
 zdekapitalizowanych obiektów warszawskich klubów sportowych. Ale - jego zdaniem - nic z tym nie robi.

- W podobnej sytuacji jest więcej obiektów - m.in. Skra Warszawa, Gwardia Warszawa, Hutnik
 Warszawa, Marymont Warszawa, Okęcie, Sarmata, Olimpia. Młodzież nie ma dzisiaj warunków do uprawiania sportu w Warszawie - ocenia Kaliszewski. W podobnym tonie wypowiada się Jerzy Rybicki, mistrz olimpijski w boksie (Montreal 1976 r.). - Tu wychowali się wspaniali zawodnicy, a teraz dzieciaki nie mają gdzie trenować. Taka sytuacja to hańba dla Warszawy - zaznacza.

Nie tylko Gwardia

To już druga odsłona akcji "Piszemy nową historię". Pierwsze spotkanie z cyklu odbyło się 8 
października na hali Skry przy Wawelskiej.

W kolejce do następnych spotkań czekają jeszcze inne kluby: Orzeł Warszawa, Marymont i Hutnik.

W działania na rzecz odzyskania przez RKS Skra Warszawa użytkowania
 wieczystego terenów przy ul. Wawelskiej włączyli się również czynni 
sportowcy, m.in. mistrzyni i rekordzistka świata w rzucie młotem 
Anita Włodarczyk.

Zobacz też relację z imprezy "Wskrześmy Skrę":

kś/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Eliza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.11.2015 11:17 ~Eliza

  poszło na muzeum a nie na sport..... głosowali na PO to patrzeć na słupki za miliony które zapewne produkuje ktoś znajomy,.,,... Nie ma co pytać Kwiatkowskiego z NIK czy sparawdzał hahahahah znamy odpowiedź.... Apropo - Kwiatkowski stał wczoraj na trybunie honorowej, tak stał pomimo zarzutów i nagrań które chyba jednoznacznie mówią że powinien stać w pasiaku. I dziwić się że się młodziez denerwuje jak na terybunach honorowych stoją takie odpadki

 • Sarkastyczny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.11.2015 09:42 ~Sarkastyczny

  No ale najważniejsze, że Hanka wybuduje nam tak niezbędne i priorytetowe Muzeum Sztuki Nowoczesnej(300 mln). Po co komu sport i historia tego miasta, ważna jest sztuka nowoczesna.

 • urbek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.11.2015 19:56 ~urbek

  Przemasty, dobrze prawisz. Pozdrawiam

 • Wawka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.11.2015 00:23 ~Wawka

  10.11.2015 12:45 ~Kasia

  Upadek tych obiektów jest wynikiem niekompetencji w ich zarzadzaniu. Osoby nimi kierujące nie mają pomysłu na prowadzenia tego typu miejsc, robią to tak jak 30 lat temu. niestety ale realia się zmieniły i zarzadzając tego typu obiektami należy iść z duchem czasu. Nie popieram pomysłu finansowania z budzetu miasta inicjatyw które są fatalnie zarządzane i niesłużą wszytkim mieszkańcom a tylko wybranej grupie. Nowoczesne zarzadzanie obiektami sportowymi to nie tylko tytuł PREZESA, ale też konkretna robota która się z tym wiąże..
  <><><><><><><><><><><><><><><><><><><
  Wioślarstwo jakos funkcjonuje w Warszawie, kajakarstwo i żeglarstwo. Wystarczy popatrzeć na WTW i budowę nowej siedziby na Wioślarskiej obok Poniatowskiego. Robią to za swoje we współpracy z prywatnym inwestorem. Miasto nie pomaga ani złotóweczką. Tyle, że o tych dyscyplinach media, nawet sportowe, milczą.

 • Marian

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.11.2015 22:33 ~Marian

  piękne obietnice są tylko przed wyborami :(

  to smutne, bo Warszawa ma wiele fajnych obiektów sportowych.

  ze znanego mi podwórka: burmistrz Pragi Południe przed wyborami przedstawił plan rewitalizacji stadionu KS Drukarz, rozpisany na lata. na spotkaniu było kilkadziesiąt osób, więc to żadna tajemnica.

  Daj Boże 2015 rok się kończy.... powinny być przynajmniej plany i co? Gucio w zoo :(

 • Edek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.11.2015 22:08 ~Edek

  Kasia~Kasia

  Upadek tych obiektów jest wynikiem niekompetencji w ich zarzadzaniu. Osoby nimi kierujące nie mają pomysłu na prowadzenia tego typu miejsc, robią to tak jak 30 lat temu. niestety ale realia się zmieniły i zarzadzając tego typu obiektami należy iść z duchem czasu. Nie popieram pomysłu finansowania z budzetu miasta inicjatyw które są fatalnie zarządzane i niesłużą wszytkim mieszkańcom a tylko wybranej grupie. Nowoczesne zarzadzanie obiektami sportowymi to nie tylko tytuł PREZESA, ale też konkretna robota która się z tym wiąże...

  Zarządzanie to połowa problemu, przecież Nowe Dynasy chcieli przywrócić do życia społecznicy i zrobić tam obiekt otwarty, niestety podobno kilku deweloperów ostrzy ząbki na teren, więc tylko rozpada się coraz bardziej.

  Z innymi obiektami pewnie jest podobnie, za parę lat świadomość społeczna zaginie jeszcze bardziej i bez trudu zrównają z ziemią.

 • WWA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.11.2015 20:20 ~WWA


  komu_ch~komu_ch

  Jest za to kapitalizm, o który walczyła prawie cała Polska z Solidarnością na czele. Jest więc komu dziękować!
  nemo~nemo


  Jan Sowa twierdzi w książce "Inna Rzeczpospolita jest możliwa. Widma przeszłości, wizje przyszłości", Warszawa 2015, że wśród pierwotnych postulatów Solidarności nigdy nie było żądania wprowadzenia wolnego rynku i kapitalizmu. Solidarność była ruchem dążącym do zmian wewnątrz systemu. A dziś to już nie jest ta sama Solidarność – od dawna.


  Solidarność to ruch lewicowy jak w przypadku każdego związku zawodowego. Tyle.

 • luigi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.11.2015 19:38 ~luigi

  Stolica prawie 40-to milionowego kraju. Prawie 2 miliony mieszkanców a poza Legią piłka nożna i Politechniką w siatkówce ( która i tak ledwo domyka budżet przed sezonem), nie ma w Warszawie przedstawicieli w innych dyscyplinach a gdzie pilka reczna, żużel, koszykówka.W trójmieście po jednym lub dwóch przedstawicieli mają w pierwszych ligach każdej z dyscyplin. A kajakarstwo i wioślarstwo teź ledwo zipie. Poprostu brak jestchyba sponsorów którzy migli by sie utorzsamiać z warszawskimi klubami. O budowie hali sportowej dla sportów drużynowych czy basenu olimpijskiego po euro 2012 nawet już nie ma temat. Tor łyźwiarski na Stegnach mają zaczynać ale też budowa rusza w ogromnych mękach i chyba tylko dzieki sukcesom panczenstów coś ruszyło w tym temacie..

 • Przemasty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.11.2015 18:45 ~Przemasty

  Tylko żużelek "ożywi" ten stadion. Brakuje mi tej ekipy i tych "wyjazdów". Opole, Kraków, Chorzów,Lublin, Wrocław, Bydzia, Toruń i wiele innych ;-)
  Pozdrawiam wszystkich tęskniących ;-)
  No i oczywiście żużlowców ;-)
  Ośka,Aszen, Fijałek, Żury, Mirek Daniszewski, Jankesi, ale była paka ;-)

 • prog

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.11.2015 17:46 ~prog

  Ci którzy chcą idą pod most, tam trenują i zdobywają złote medale. (Chyba Anita włodarczyk tak robiła)

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »