Informacje

13.11.2011 11:56 krytyka polityczna odpowiada

"Nie zapraszaliśmy
żadnych bojówek"

SERWISY:

- Nie organizowaliśmy żadnych przedsięwzięć niezgodnych z prawem - tak dwa dni po bójce na Nowym Świecie wydarzenia komentują przedstawiciele "Krytyki Politycznej". I dodają: - nie zapraszaliśmy też żadnych bojówek.

Środowisko "Krytyki Poltycznej", które uczestniczyło w organizacji "Kolorowej Niepodległej" postanowiło skomentować wydarzenia z 11 listopada podczas niedzielnej konferencji prasowej. Wysłali również oświadczenie do mediów. Jego treść przed kamerami odczytała Agnieszka Wiśniewska.

"Zepchnęli antyfaszystów"

- Nie planowaliśmy żadnego zgromadzenia grup radykalnych w Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat. Policja zepchnęła tam grupę antyfaszystów, którą następnie spokojnie wyprowadziła z lokalu, nie zgłaszając wobec nas żadnych zastrzeżeń - przekonywała. W ten sposób odniosła się do bójki anarchistów, m.in. niemieckich, z policją. Doszło do niej w piątek przed południem.

- Nie organizowaliśmy żadnych przedsięwzięć niezgodnych z prawem. Nie zapraszaliśmy żadnych bojówek. Ani z Polski, ani z zagranicy - przekonują przedstawiciele "Krytyki Politycznej". Jak zaznaczają, sama fiesta "Kolorowa Niepodległa" przebiegała w spokoju. - Celem wszystkich działań było wyrażenie pokojowego sprzeciwu wobec ksenofobii, rasizmu i mowy nienawiści – twierdzi Wiśniewska.

Na wolności

Cudzoziemcy, którzy 11 listopada brali udział w bójce u zbiegu ul. Nowy Świat i Świętokrzyskiej zostali wypuszczeni na wolność. - Ich tożsamość jest znana. Sąd wyznaczył termin ich rozprawy na grudzień – mówi Wojciech Małek, rzecznik sądu okręgowego w Warszawie.

ran/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • CZYTELNIK GW

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.11.2011 03:15 ~CZYTELNIK GW

  Na TVN24 ktos z zaproszonych politykow powiedzial, ze Gazeta Wyborcza nawolywala do zablokowania manifestacji niepodleglosci. Nawolywanie do masowych rozruchow, a tym bardziej do zablokowania patriotycznej manifestacji to ciezkie przestepstwo. Mam nadzieje, ze Gazeta Wyborcza nie miala z tym nic wspolnego

 • j

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.11.2011 02:24 ~j

  Trzeba było w 1939 r. demonstrować u siebie w Berlinie, przeciwko hitlerowskiej agresji na Polskę. Wtedy był na to bardzo dobry czas, zamaskowany gówniarzu.

 • Szemot

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.11.2011 13:25 ~Szemot

  @Jerzyk

  Może czepiałbyś się tego co napsiałem a nie literówek. Bo zaraz będzie, że nie mam racji bo napisałem coś przez "ż" zamiast "rz". Skoro twierdzisz, ze nic nie wiem to napisz co jest nieprawda z tego co napisałem. I.... to pewnie tyle z Twoich komentarzy a w tym dziale.

 • kresek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.11.2011 00:59 ~kresek

  zaraz wyjdzie, że to wszystko wina ZSRR i że mieszali w tym Talibowie. :D Ja nie zapraszałem, ja nie biłem, ja nie plułem na polski mundur, bo my w więzieniu siedzieliśmy, a zarzuty jednak są.

 • Jerzyk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.11.2011 23:09 ~Jerzyk

  @szemot
  Ty sie chlopie naucz po polsku pisac, a potem dopiero zacznij sie wypowiadac na tematy o których jak narazie nie masz pojecia

 • kto to finansuje?

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.11.2011 22:36 ~kto to finansuje?

  Czy to prawda , że "Krytyka Polityczna" dostała już ponad milion dotacji przez trzy lata ? Są jakby zaprzeczeniem "kolorowej" Polski . Dążą do konfliktów i skłócają ludzi . Już nawet mądrzy Żydzi się od nich odcinają . Czemu ma to służyć? To wszystko to jest jakaś pyskówka , brak wychowania , bon moty , kompletne rozpieszczenie i brak głębszej refleksji. Wszystko im przeszkadza.

 • Jerzy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.11.2011 21:26 ~Jerzy

  Skoro niemiaszki pisali już wcześniej na swoich stronach że jadą na zaproszenie polskich kolegów "bić nacjonalistów" to ktoś tu kłamie!

 • Szemot

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.11.2011 20:55 ~Szemot

  @GNT
  Ale ja nie mówie, że nie byli zaproszeni tylko, że nie musieli byc. Poza tym to jest robienie burzy w szklance wody bo nie w anarchistach był problem. Zgodzę się ,zę to nie wypał, nie pwowinni byli wogóle przyjechać i nie powinni reagować na zaczepki dresiarzy alb jak juz to zareagowac skutecznie i nie dać nikomu uciec. Ale burda byłaby nie mniej i nie wiecej a w identycznym stopniu co była gdyby anarchiści wogole by nie przyjechali. Bo jak móiłęm i jak mam nadzieję wiesz nie mieli z główną burdą nic wspólnego bo siedzieli w pierdlu od paru godzin zanim sięcokolwiek zaczęło.
  Róznica byłaby tylko w tym, że narodowościowcy (mówie to ogólnie o ONR, MW i innej skrajnej prawicy) znalazłaby sobie innego kozła na którego możnaby zrzucić winę ze swojego dresiarstwa. Pomijając już fakt, że czemu w mediach jakoś sie nie mówi, że z ONR zostali zaproszeni nacjonaliści też z Niemiec którzy w domu sfastyki porozwieszane mają i "hajluja" na ulicach?

  @11listopad…
  A słyszałes wypowiedzi właściciela cy na TVN mówili co ktoś pwoeidziała na Polsaci co kto inny powiedział itp? Bo taksamo w mediach się dowiedziałem, że demonstracja jest nielegalna a nie była nawet przez moment. W mediach tez móili, że napażają się lewicowcy i prawicowcy. A widziałes ten kordon policji wokół kolorowych? nawet jedna osoba nie wyszła z niego przez kilka godzin a cały kordon był kilkaset metrów od całej rozróby. Meia miały w tym swój konkretny udział (negatywny) ale to jest ich cheb. Jakby ktoś miałdo wyboru oglądac tą burde albo na innej stacji spiewy i tańce któe były kilometr dalej to nikt by tego nie oglądał. Dlatego każda informacja nawet niepotwierdzon automtycznie jest publikowana bo nie ma czasu do stracenia na uwierzytelnianie jej

 • GNT

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.11.2011 19:30 ~GNT

  Szemot, proszę cię. Jeszcze żebyśmy kłamali, albo naciągali fakty. "Zaprosiliśmy naszych przyjaciół z Niemiec, by pomogli nam przy blokadzie"- to nie są wymyślone słowa. Co ciekawe, o tym, do czego zdolni są niemieccy anarchiści, organizatorzy marszu niepodległości informowali w mediach już na kilka dni przed 11 listopada. Z kolei za słowo "narodowościowcy" dostałbyś srebrne usta, gdybyś tylko był posłem. Chociaż, kto wie..

 • 11listopada.info.pl - tak był onaprawdę

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.11.2011 19:07 ~11listopad…

  Kłamstwo jakich mało - w mediach różne czerwone potwory z krytyki politycznej plączą sie w zeznaniach - raz ze nie zdemolowali lokalu, raz że zdemolowali, raz zapraszają i sa z tego dumni raz że nie zapraszają, potem że znowu oni ich ochraniali przed złymi faszystami - skazać wszystkich z krytyki politycznej za kłamstwa, obarczyć karą za zniszczenia i za spowodowanie masowego zagrożenia dla bezpieczeństwa - znajdzie się precedens i w polskim prawie na kare śmierci.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »