Informacje

26.03.2012 20:40 nagły zwrot akcji

Nie zamkną Kina Praha.
Na razie

SERWISY:

Kino Praha będzie działać dalej. Co najmniej przez najbliższe dwa miesiące. Zarząd firmy, która jest jego właścicielem wstrzymał decyzję o zamknięciu kina. – Szukamy rozwiązań, które pozwolą je uchronić - ujawnia w rozmowie z tvnwarszawa.pl Paweł Doktór, prezes zarządu Max Film.

– Nie zawieszamy działalności. Jesteśmy już po uzgodnieniach z dystrybutorami, będziemy wyświetlać filmy przez co najmniej dwa miesiące – zapewnia Doktór.

Co później stanie się z kinem? Tego Paweł Doktór na razie nie chciał powiedzieć.

- Przez ten czas chcemy znaleźć jakieś rozsądne rozwiązanie, które uratuje kino. Rozmawiamy z wieloma osobami. Wykonujemy również różne analizy – dodaje prezes Max Filmu.

Mieli zamknąć kino, przez metro

Na początku marca na tvnwarszawa.pl napisaliśmy, że zarząd spółki Max Film, która zarządza praskim kinem podjęła decyzję o zawieszeniu jego działalność wraz z końcem marca.

Jak przekonywali przedstawiciele spółki, decyzja o zawieszeniu działalności została wymuszona przez budowę II linii metra.

Te informacje wywołały lawinę protestów. Mieszkańcy Pragi zbierają podpisy pod petycją w sprawie obrony swojego kina. Ostatni protest odbył się w weekend.

Cyfrowy projektor i płaskorzeźby

Gdy otwierano je latem 2007 roku, było pierwszym w Polsce kinem cyfrowym. Wcześniej na rogu Kłopotowskiego i Jagiellońskiej działało kino zbudowane w 1948 roku. Było to pierwsze kino otwarte w powojennej Warszawie. Socrealistyczny budynek zaprojektował Jan Bogusławski, projektant wnętrz transatlantyku Batory, barów Zodiak i Gruba Kaśka czy nieistniejącego już także pawilonu Chemii.

Zburzono je w 2004 roku po to, by postawić biurowiec z nowym kinem. Wewnątrz znajdują się płaskorzeźby zdjęte z elewacji starego budynku, którego nie udało się na czas wpisać do rejestru zabytków. Na elewacji nowego też pojawiły się płaskorzeźby - ważące po 5 ton portrety aktorów, m.in. Romana Wilhelmiego, Hanki Bielickiej czy niezapomnianego duetu - Jana Himilsbacha i Zdzisława Maklakiewicza.

bf/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »