Informacje

20.02.2014 06:32 etap walki z reklamami

"Nie" z ratusza dla reklam na szkołach

SERWISY:


Reklamy mają zniknąć z terenu miejskich szkół. Do dyrektorów ma trafić list wzywający do ich usunięcia. Cała akcja ma zacząć się w ciągu kilku najbliższych tygodni- dowiedział się portal tvnwarszawa.pl.

- Chodzi o uporządkowanie chaosu reklamowego na terenie niektórych szkół miejskich. Dyrektorzy tych szkół prowadzili bardzo liberalną politykę, jeżeli chodzi o umieszczanie nośników reklamowych - mówi Wojciech Wagner, naczelnik wydziału estetyki w stołecznym ratuszu.

"Sprzeczne z zarządzeniem"

Na terenie wielu warszawskich szkół wiszą bannery na płotach i budynkach, zdarza się też że stoją bilbordy. Zdaniem naczelnika nie tylko są nieestetyczne, ale także sprzeczne z zarządzeniem prezydent miasta.

- Tego typu działalność często stanowi przekroczenie pełnomocnictw dyrektorów. Pod drugie nośniki te często są sprzeczne z zarządzeniem prezydenta Warszawy, dotyczącym stanowienia reklam z 2007 roku - przekonuje Wagner.

Do dyrektorów szkół wydział estetyki zamierza wysłać list, w którym będzie się domagać zdjęcia reklam.

- Z prośbą o to, co tak naprawdę powinno od lat funkcjonować, czyli dostosowanie sytuacji na terenie szkół do obowiązującego zarządzenia – mówi naczelnik wydziału estetyki. - Trudno w tej chwili określić, które z tych nośników są zgodne z zarządzeniem, które są sprzeczne z zarządzeniem, to jest kwestia konkretnego przypadku za każdym razem. Nie ukrywam, że docelowo chcielibyśmy, żeby komunikat reklamowy na terenie szkół był ograniczony do informacji dotyczącej danej placówki. W tym kierunku będziemy też zmieniać zarządzenie dotyczące reklam w przyszłości – dodaje.

Walka z reklamami

Reklamy maja zacząć znikać w ciągu najbliższych tygodni.

- Na efekty trzeba będzie pewnie poczekać, dlatego że są przypadki, gdzie szkoły mają podpisane umowy z operatorami reklam i czasami pewnie wypowiedzenie tej umowy będzie musiało trochę potrwać – wyjaśnia Wagner.

Porządkowanie przestrzeni na terenie miejskich szkół to element walki z chaosem reklamowym w stolicy.

>>> Czytaj więcej na ten temat <<<

ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • obserwator

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.04.2015 19:42 ~obserwator

  bUJI~bUJI

  Jakieś bzdurne argumenty ,że szkoła musi się utrzymywać z reklam.To dlaczego jedne szkoły w tej samej nawet dzielnicy są schludne,bez reklam mają zadbana zieleń.
  Wszystko zależy od jej menażera-czyli dyrektora.
  Jeśli dyrektor nie wie co to kultura wyższa to jemu syfiaste reklamy nie będą przeszkadzać a i zawsze co do rączki może się przykleić...
  Codziennie przejeżdżam obok Zespołu Szkół Nr 36 im.Marcina Kasprzka,ul.Kasprzaka 19/21 i codziennie pęka mi szkliwo na zębach jak MUSZĘ patrzeć na ten syf, który dyrektor szkoły nam zafundował1

  Szkoła się nie utrzyma z reklam. To tylko niewielkie uzupełnienie budżetu, na wydatki, na które się nie dostaje kasy.
  Dyrektor szkoły to nie menadżer - to człoweik, który ma stworzyć właściwe warunki funkcjonowania szkoły w obszarze opieki, wychowania i nauczania. Trzeba znać realiza,aby się wypowiadać na jakiś temat. Dyrektor szkoły nie ma żadnego wpływu na budżet szkoły i poszczególne paragrafy. Ma po prostu zaakceptować to, co wymyślą urzędniczki w DBFO. A często później, jak brak kasy są wzywani przez burmistrza, który ustala, że mają zrobić cięcia np na 100 tys.

 • obserwator

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.04.2015 19:35 ~obserwator

  Idea słuszna bo te reklamy są mało estetyczne. Tylko może najpierw ratusz zapewni ospowiednią ilość kasy szkołom. I sprawa się sama eozwiąże.
  Teraz będą źródełka z kranówką - co pewnie trochę kosztuje i znó zarobi kasę jakaś firma znajomka. A może lepiej tę kasę przeznaczyć na to, aby móc w szkołąch zapewnić papier toaletowy (pomijam już dużó poważniejsze potrzeby).
  Od bardzo dawna mam styczność z oświatą. I to nieprawda, że cierpimy na nrak kasy na zapewnienie optymalnych potrzeb placówek oświatowych. Mnóstwo pieniędzy jest źle wydawane. Kiedfyś się to naywało niegospodarność. Teraz nie wiem jak.
  Nie mogę zrozumieć, jaki jest sens wydawania mnóstwa pieniędzy na wyjazdy szkoleniowe dyrektorów, wiele dziwnych akcji. I to często nie jest wina samorządów, tylko przepisów stanowionych na p0oziomie ogólnokrajowym. Pani mister "od oświaty" ma coraz bardziej kosniczne pomysły, często dość kosztowne, natomiast na ich realizację kasę muszą w dużej części wyasygnować samorządy. Efekt taki, że trzeba ciąć koszty na wydatki, pozwalające na normalne funkcjonowanie placówek.

 • Warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.10.2014 23:34 ~Warszawiak

  Świetnie, cudnie. Na ul Hynk w WArszawie na terenie szkoły była 1 reklama. Z tych pieniędzy szkoła opłacała wiele dodatkowych projektów. Już jej nie ma. Projektów też nie. Za to na płocie należącym do działekprzy tej samej ulicy reklam wielkoformatowych jest 27 ( kolejen 27 z drugiej strony działek). I jak rozumiem one pozostaną. Brawo, za zmniejszenie miejsckiego chaosu!

 • miu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.02.2014 21:02 ~miu

  Brawo Ratusz!

 • soduś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.02.2014 08:07 ~soduś

  mmm~mmm

  DAJCIE BUDŻETY DLA SZKÓŁ TAKIE, ŻEBY NIE BYŁO W NICH 800 PLN NA ROK NA ŚRODKI CZYSTOŚCI I ZERO NA PAPIER DO KSERO, NIE MÓWIĄC JUŻ O INNYCH KWOTACH!!!!!!

  WTEDY ZABIERAJCIE REKLAMY, ZABRANIAJCIE WYNAJMOWANIA SAL ITP.

  Dokładnie tak.

 • rodzicielka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.02.2014 07:40 ~rodzicielka

  Dzięki tym reklamom szkoły mają pieniądze na artykuły pierwszej potrzeby:papier toaletowy,mydło,papier xero,kredę..... Niestety samorządy uważają,że dzieci w szkołach tych rzeczy nie potrzebują....ale rozumiem,że po wprowadzeniu zakazu umieszczania reklam na szkołach,samorządowcy znajdą pieniądze na wsparcie szkół?

 • obserwator

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.02.2014 16:12 ~obserwator

  Tak naprawdę słuszna decyzja, bo wygląda to koszmarnie. Gdyby nie ale..
  Niech ratusz zapewni szkołom, która zaspokoi chocby minimalne potrzeby tych placówek a nie ciągle dzielnicowi włodarze żadają od dyrektorów oszczędności.

 • chmiel75

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.02.2014 13:04 ~chmiel75

  Reklam by nie było gdyby szkoły miały kasę na utrzymanie się... Gorsze od reklam są szkoły nauki jazdy na boiskach szkolnych. Tam powinien być teren dla dzieci nie dla samochodów!!

 • kika

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.02.2014 12:47 ~kika

  a czy na to nie powinnien reagowac nadzor budowlany???

  zarzadzenie prezydenta ma 7 lat i kazdy ma t w d.pie??

  to estetyk jest od proszenia sie listownego aby przestrzegano prawo????


  w jakim my panstwie zyjemy????

 • qwerty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.02.2014 12:18 ~qwerty

  Zioomek~Zioomek

  Tak powinno być a jak szkoła nie umie się utrzymać inaczej niż z reklam niech zostanie zamknięta albo poszuka mniej szkodliwego i szpetnego rodzaju dochodu! Bo ja NIGDY NIE TOLEROWAŁEM REKLAM!
  Uważam że reklama w każdej postaci jest ZŁEM i TRZEBA JĄ USUWAĆ! A jak ludzie i spółdzielnie czy inne ważne osoby nie potrafią inaczej znaleźć źródła dochodu na budynek czy remont to ich problem!

  Bo gdyby na moim oknie zawisła reklama bym użył nożyczek albo noża i pociął bym szmate w drobny mak! Przynajmniej w okolicy mojego okna. Dobrze że tak nie mam, na szczęście...


  A kolejnym krokiem powinno być wywalenie tych wszystkich ekranów i rzutników z autobusów i stacji metra.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »