Informacje

30.10.2018 10:48 robert n. wkrótce znów stanie przed sądem

"Nie wiem, czy 'Froga' nie trzeba wysłać na badania"

SERWISY:

- Nie wiem, czy "Froga" nie trzeba wysłać na badania. Racjonalnie myślący człowiek powstrzymałby się przed niektórymi zachowaniami, wiedząc, co mu ostatecznie grozi, jeżeli sąd zareaguje w sposób właściwy - ocenił Mariusz Ciarka, rzecznik Komendy Głównej Policji. Gość programu "Wstajesz i Wiesz" odniósł się tymi słowami do złamania przez Roberta N. zakazów prowadzenia pojazdów, wydanych przez cztery niezależne sądy.

O Robercie N. ps. Frog zrobiło się ponownie głośno, gdy wpadł w ręce policji podczas rutynowej kontroli drogowej. Mimo zakazu prowadził porsche. Prokuratura znalazła także w sieci film, na którym N. driftował po parkingu przed jedną z warszawskich galerii handlowych.

- Jest to dla nas sytuacja bardzo kuriozalna. Bo my jako policjanci robimy swoje. Przecież tyle materiału dowodowego zebraliśmy, nikt nam w tym nie pomagał. Policjanci naprawdę się do tego przyłożyli. Bardzo obszerny materiał dowodowy został przekazany do prokuratury. Część spraw jest w sądzie - mówił Ciarka. I stwierdził, że chociaż nie zapadł jeszcze prawomocny wyrok w sądzie, to kolejne zatrzymanie "Froga" powinno być określane jako recydywa. - Chociażby poprzez zrozumienie swojej sytuacji powinien powstrzymać się przed pewnymi zachowaniami - dodał.

"Racjonalnie myślący człowiek powstrzymałby się"

Gospodarze programu pytali rzecznika o to, czy policja jest bezsilna wobec pirata drogowego. - My robimy to, do czego jesteśmy uprawnieni. Każdy działa w granicach prawa. Inne uprawnienia mamy my, inne sąd czy prokuratura. Tam, gdzie można ukarać mandatem karnym, oczywiście karzemy. Tam, gdzie mamy do czynienia z podejrzeniem popełnienia przestępstwa, reagujemy - zaznaczył.

Na podsumowanie rozmowy dodał, że "Frog" powinien zostać skierowany na badania psychiatryczne. - Bo przecież racjonalnie myślący człowiek, powstrzymałby się przed niektórymi zachowaniami, wiedząc, co mu ostatecznie grozi, jeżeli sąd zareaguje w sposób właściwy - powiedział Ciarka.

Dwa akty oskarżenia

W ubiegłym tygodniu prokuratura skierowała do sądu dwa akty oskarżenia przeciwko Robertowi N. Pierwszy z nich przygotowała Prokuratura Okręgowa Warszawa. Dotyczy on zdarzeń z 19 września, kiedy to "Frog" wpadł podczas rutynowej kontroli policyjnej na Woli. Mężczyzna odpowie za jazdę bez uprawnień i mimo sądowych zakazów.

W drugiej sprawie północnopraska prokuratura również oskarża N. o jazdę autem mimo sądowego zakazu. Tym razem o tym, że "Frog" wsiadł za kierownicę, śledczy dowiedzieli się z nagrania umieszczonego w internecie. Znalazła je prokuratorka, która oskarża "Froga" w innym procesie przed stołecznym sądem. Na filmie z marca tego roku mężczyzna jeździł mercedesem po parkingu przed centrum handlowym przy Marywilskiej.

Przesłuchiwany w prokuratorze "Frog" tłumaczył, że nie wiedział, że parking przed sklepem wchodzi w zakres nałożonego na niego zakazu. N. chciał się dobrowolnie poddać karze i proponował zapłacenie 10 tysięcy złotych grzywy. Prokurator się na to nie zgodził.

Ponad 100 wykroczeń w 12 minut

O Robercie N. zrobiło się głośno, gdy w czerwcu 2014 r. w internecie pojawił się film nagrany kamerą umieszczoną w aucie. Na nagraniu widać, jak mężczyzna - w trakcie śledztwa potwierdzono, że był to Robert N. - jadąc ulicami Warszawy, łamie wiele przepisów ruchu drogowego. Między innymi wjeżdżał na skrzyżowanie na czerwonym świetle, prowadził auto z dużą prędkością slalomem między innymi pojazdami, a także ścigał się z motocyklistami.

Za tę jazdę został pięciokrotnie skazany przez sąd. Pięciokrotnie, bo policja podzieliła ten rajd na pięć różnych spraw, w zależności od tego, przez którą akurat dzielnicę przejeżdżał kierowca sportowego BMW. Łącznie, w ciągu 12 minut, popełnił wówczas ponad 100 wykroczeń.

W dwóch wyrokach orzeczono kary aresztu (30 i 10 dni), w trzech kary grzywny (dwa razy po 5 tysięcy złotych, raz 4 tysiące), N. musiał też pokryć koszty procesu. Ale najbardziej dolegliwe dla niego były trzyletnie zakazy prowadzenia pojazdów. Orzeczono je w czterech z pięciu wyroków, przy czym w jednym przypadku był to też zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych "w ruchu lądowym, powietrznym i wodnym". To istotne, bo "Frog" lubi też latać.

W Sądzie Rejonowym Warszawa-Mokotów toczy się proces przeciwko N. Prokuratura postawiła mu dwa zarzuty - sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym - w czasie jazdy między Jędrzejowem i Kielcami w lutym 2014 roku oraz w czerwcu tego samego roku w Warszawie. Mężczyźnie grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.

kk/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Miriam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.10.2018 23:00 ~Miriam

  Niebiescy słabeusze.

  Polujecie państwowym sprzętem i czasem na "frajerów" obkładając mandatami w celu zdobycia punktów do premii, a ciężko jest wam spacyfikować medialnego pajaca. Kto za nim stoi, że strach was obleciał?

  Do zobaczenia na pustej ul. Pejzażowej, przy wejściu do Metra Wilanowska - tutaj jesteście skutecznymi stróżami prawa drogowego.

 • r689nu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.10.2018 18:11 ~r689nu

  "Racjonalnie myślący człowiek powstrzymałby się przed niektórymi zachowaniami, wiedząc, co mu ostatecznie grozi, jeżeli sąd zareaguje w sposób właściwy"

  Ale wygląda na to iż pan 'Frog' dobrze wie tak naprawdę nic mu nie grozi.

 • aaaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.10.2018 15:55 ~aaaa

  Ileż można takim gównem za przeproszeniem się zajmować, jest winny należy się kara, jej sądy polskie to tragedia.. Ale są tacy którym to nie przeszkadza jak PiS chciał się wziąć za to to wielkie protesty POpaprańców.

 • migacz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.10.2018 15:52 ~migacz

  FundacjaAdUrbem~FundacjaAdUrbem

  Znowu szczucie człowieka tylko dlatego że ma dobrą prace kase dobrą fure i świetne umiejętności

  Dam siusiaka uciąć że pewnie nawet kierunkowskazów nie używał więc o czym mowa, że gaz umie wcisnąć?;) hahahaha

 • Świetne umiejętności

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.10.2018 15:16 ~Świetne…

  FundacjaAdUrbem~FundacjaAdUrbem

  Znowu szczucie człowieka tylko dlatego że ma dobrą prace kase dobrą fure i świetne umiejętności

  Biedny Frogcio, taki zaszczuty... Z rozpaczy chyba rozwali następne Ferrari i postara się o odszkodowanie.

 • waws

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.10.2018 15:14 ~waws

  A przepraszam kto ma wysłać jak nie policja. Niech zgadnę mama prokurator pomogła

 • Dobra praca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.10.2018 15:12 ~Dobra praca

  FundacjaAdUrbem~FundacjaAdUrbem

  Znowu szczucie człowieka tylko dlatego że ma dobrą prace kase dobrą fure i świetne umiejętności

  Ktoś tego geniusza widział kiedyś w pracy ?

 • Komisarz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.10.2018 15:10 ~Komisarz

  Pan komisarz Mariusz Ciarka robi , co może, żeby ratować honor polskiej policji, ale niestety wiele nie może. Gdyby spróbował oddelegować do tej sprawy funkcjonariuszy, którzy zajmują się pilnowaniem PiSowskich pomników, zamiast dbać o bezpieczeństwo obywateli, to może by poskutkowało.

 • FundacjaAdUrbem

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.10.2018 15:04 ~FundacjaAdUrbem

  Znowu szczucie człowieka tylko dlatego że ma dobrą prace kase dobrą fure i świetne umiejętności

 • Papuga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.10.2018 15:03 ~Papuga

  krakowianka~krakowianka

  zmieniam zdanie, on jest faktycznie zaburzony, szpitale (i cmentarze) są pełne Jezusów, Napoleonów i innych takich, "bohater Marvela", rany boskie....on nie musi sobie "załatwiać" żółtych papierów, jemu się one należą, jak psu buda..! jak najszybciej izolować od społeczeństwa ! przecież nawet jego rodzina jest tego świadoma, skoro wynajęła mu niańkę 24/7, tj. prawnika, który go na krok nie odstępuję...

  Papuga jest zawsze tam, gdzie kasa.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »