Informacje

16.03.2015 08:08 Nowa organizacja ruchu podzieliła mieszkańców

Nie tylko Gocław. Rembertów i Stara Miłosna także krytykują zmiany

SERWISY:


Po zamknięciu mostu Łazienkowskiego i otwarciu II linii metra ZTM zafundował mieszkańcom Gocławia komunikacyjną rewolucję.
Gocławianie krytykują na forum tvnwarszawa.pl brak bezpośredniego autobusu do centrum, choć są i tacy, którzy zmiany oceniają pozytywnie. Głosy krytyki zaczynają docierać także z Rembertowa i Starej Miłosny.

Najpierw mieszkańcy Gocławia musieli przyzwyczaić się do objazdów spowodowanych zamknięciem mostu Łazienkowskiego. Po otwarciu II linii metra ZTM wprowadził kolejne zmiany w komunikacji po prawej stronie Wisły. Swoje trasy zmieniły m.in. linie 151, 411, 502 i 514, które dowożą teraz pasażerów tylko do nowego węzła przesiadkowego przy stacji metra Stadion Narodowy. ZTM uruchomił także specjalną linię E-1 na trasie Gocław - Metro Stadion Narodowy.

Korzystam z E1 i teraz podróż na Wolę z 40 min skróciła się do 30 - pisze na forum tvnwarszawa.pl Huligan.

Pozytywnie zmiany ocenia także Afrykański: Jako mieszkaniec Gocławia korzystam z nowego połączenia do M2,na Świętokrzyskiej przesiadam się w M1 i jadę do pl.Wilsona. Mi ta organizacja się podoba! E-1 jeździ na tyle puste, że nie ma problemu z miejscem siedzącym (czego nie było w 507 przed zmianami) Wracając z pracy wsiadając przy metrze Stadion w pusty E-1 mam miejsca siedzące i jadę pod sam dom.

Trasy do poprawki

Jednak nie wszyscy mieszkańcy podchodzą do zmian z takim entuzjazmem. Na tvnwarszawa.pl przeczytać można także wiele komentarzy niezadowolonych czytelników, którzy krytykują odebranie Gocławowi bezpośredniego połączenia autobusowego z centrum.

Dlaczego ZTM zapomina, że GOCŁAW liczy powyżej 60 000 mieszkańców, a z Horbaczewskiego do centrum jedzie tylko 507!!! Jednocześnie po wprowadzeniu linii E-1 zmniejszono częstotliwość linii 507 w godzinach szczytu, co powoduje jeszcze większy natłok ludzi, jak wcześniej miało to miejsce. Ponadto od metra Świętokrzyska do np. Żwirki, czy Muzeum Narodowego jest jeszcze kawał drogi....i dlatego wygodniej i praktyczniej jest jechać 507. Zatem wszyscy dotychczasowi pasażerowie nadal jeżdżą linią 507, a linia E-1 jest zupełnie pusta - komentuje zmiany gocławianin.

Rembertów i Stara Miłosna też protestują

Okazuje zmiany zabolały nie tylko mieszkańców Gocławia, ale także Rembertowa i Starej Miłosny. Zwraca na to uwagę ania: Autobusy 502 i 411 dojeżdżają tylko do Metra Stadion Narodowy. Nic nie jedzie przez most. Wiem, pewnie zaraz odezwą się osoby, mówiące, że mamy SKM, ale żeby do niej dojechać to trzeba się przesiąść".

A co z Rembertowem? - pyta czytelniczka ala i przekonuje, że po otwarciu II linii metra mieszkańcom dzielnicy został tylko jeden autobus do ronda Wiatraczna. To ani metro ani centrum! - pisze.

Krytykują oznaczenia

Jednak nie tylko nowe trasy autobusów wzbudzają zastrzeżenia mieszkańców. Nasi czytelnicy zwracają też uwagę na mylące oznaczenia przystanków przy stacji metra Stadion Narodowy.

Oznaczenie węzła przesiadkowego przy stacji stadion jest po prostu FATALNE! Idąc wg oznaczeń, wychodzimy na przystanek... dla wysiadających. Konia z rzędem temu, co znajdzie w którą stronę iść do przystanku! - komentuje mmm.

O bałaganie informacyjnym pisze także Chopin: Problemem moim zdaniem jest też przystanek na Metro Stadion Narodowy. Ten po wyjściu z metra, przy tunelu pod torami. Dla paru przystanków jest on tylko dla wysiadających, a brak informacji, gdzie iść, żeby w dany autobus wsiąść. Dużo ludzi próbuje wsiadać na co oburzony kierowca ich wyrzuca, a na pytania, gdzie mają wsiąść odpowiada że proszę poszukać… Widziałem taką sytuację już kilka razy... - opisuje internauta.

ZTM: Było za mało czasu na konsultację

ZTM podkreśla, że ma świadomość, że nie wszyscy pasażerowi są zachwyceni zmianami. - Analizujemy wszystkie informacje, które do nas spływają. To nie jest tak, że nie chcemy rozmawiać z pasażerami. Wręcz przeciwnie, zachęcamy ich do przesyłania do nas swoich uwag - mówiła nam w piątek Magdalena Potocka.

Przyznała przy tym, że przed wprowadzeniem zmian w komunikacji ZTM nie prowadził konsultacji z mieszkańcami. - Po zamknięciu mostu Łazienkowskiego musieliśmy natychmiast zmodyfikować trasy niektórych autobusów. Nie było czasu na konsultacje - tłumaczyła.

Mieszkańcy Gocławia nie chcą przesiadać się do metra:

jk/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Iwona

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.03.2015 19:07 ~Iwona

  A co z Marysinem Wawerskim? 401 to linia, która nie kursuje ani w sobote ani w niedzielę. Na stałe jest 520, który kursuje co 10 minut. Wydawalo się, że wystarczajaco, żeby wszystkich z Marysina dowieżć do Centrum. Ale w miedzyczasie oddano do użytku jedno osiedle przy pętli autobusowej. Lada moment dojdą mieszkańcy z 2 nowych 10-cio pietrowcow i nastepne budowane przy pętli. Czy aby napewno z Marysina jedno 520 to luksus? W porównaniu z nami Wesoła i Rembertów mają Kanadę.
  Mieszkanka z Korkowej

 • Ludzik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.03.2015 15:34 ~Ludzik

  Linia 151, kursuje do lini M2, Czas przejazdu do pracy o ile wcześniej zajmował mi 60 min, teraz skrócił się do 40 min.
  Metro II jest super. Poza tym jest SKM.

 • Marek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.03.2015 07:53 ~Marek

  Koszmarni jesteście!
  - nic tylko narzekać.
  Przypominam, że wszyscy wcześniej krytykowaliście opóźnienia w budowie drugiej linii metra! Teraz metro jest więc pora dalej szukać dziury w całym.
  żegnam,
  miłego dnia

 • anka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.03.2015 13:45 ~anka

  Ludzie do Ztmu piszcie. TVN rozkładu jazdy autobusów nie zmieni. Pisząc do ZTM jesteśmy w stanie coś zrobić. To my płacimy za bilety

 • DeDe

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.03.2015 12:07 ~DeDe

  Stara Miłosna to osiedle w dzielnicy Wesoła. Tak się składa, że to dzielnica Warszawy.

  lovly~lovly

  A Stara Miłosna to też Warszawa?Czekajcie aż my w Warszawie sobie poukladamy...A wiesz,że Ci sąsiedzi płacą niezłą kasę do ZTM-u?Sory,żeby ktoś się przejmowal sąsiadem,mieszkacie w Markach z wyboru itp.Koleś,nie pomyliło Ci się coś?Na "wylewanie żali"to jest właśnie odpowiednie miejsce.A Ty wracaj na pudelka bo tam Twoje miejsce.

 • zaciszanin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.03.2015 11:59 ~zaciszanin

  Przywrócić starą trase 512. Nie chcemy metra tylko autobus z zacisza przez wisłę. Po co 412 dubluje linie 512???? Niech 412 wozi ludzi do metra wileński a 512 na bankowy i wole. Ludzie z tramwajów też korzystają które marszałkowską jeżdżą a od kiedy mostu łazienkowskiego nie ma to połączeń autobusowych przez wisłę powinno być więcej. Także kuriozalna decyzja o skierowaniu na stadion 512. Zresztą niech Panowie z ZTM przyjadą o 6.00 rano i postoją do 9.00 ilu ludzi na dworcu wileńskim schodzi do metra a ilu resztkami komunikacji naziemnej przez trasę WZ jedzie do centrum, plac bankowy itd. Masakra do autobusu wejść a wy zmniejszacie tabor na liniach i trasy autobusów.

 • mk112

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.03.2015 10:26 mk112

  Wawek~Wawek

  Prawda jest taka, że linie typu 502 czy 514 powinny maksymalnie kursować do Ronda Wiatraczna - i tam przesiadka na tramwaje. I tak jak się dało palec to chcą od razu całą rękę

  Przed zamknięciem mostu te autobusy oraz 151 nie dojeżdżały do przystanku Centrum a teraz pojawia się raban, że "zabrali" bo tymczasowo jeździły przez 2 czy 3 tygodnie


  Ale to inaczej.
  Te autobusy od lat dojeżdżały do metra Politechnika i nikomu to nie przeszkadzało. Po spaleniu się mostu okazało się, że żeby tam dojechać, trzeba było skręcić najpierw w Wał Miedzeszyński, na most, a potem znów na Wisłostradę na TŁ. I dlatego postanowiono te linie po stronie lewobrzeżne "wyprostować". Efektem ubocznym okazało się ich skierowanie bezpośrednio do Centrum.
  Ale ktoś w ZTM'ie ma uraz na tym punkcie i teraz linie niepotrzenie wywożą ludzi do nadmiernie wysuniętego na północ węzła, zmuszając do dodatkowej przesiadki.

 • marniak2

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.03.2015 09:23 ~marniak2

  przecież nikogo i tak te wasze wpisy nie interesują ma być sukces 2 lini metra to wszystkich teraz tam kieruję nie patrzac na to czy komuś to pasuje czy nie. Ja jadąc ze starej miłosnej jak 80% pasażerów muszę się przesiadać na 520 lub 525 bo jest szybciej dostać się do centrum niż metrem taka prawda. Na saskiej to już w ogóle patologia a busy jeżdzące do metra woża powietrze.

 • piotr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.03.2015 09:22 ~piotr

  czarek~czarek

  Dziś jechałem E1 z Gocławiem do M2 i potem z M2 Na Gocław w obie strony w godzinach szczytu. Moja ocena tej linii Super. Szybciutko, sporo ludzi w autobusie, miejsca siedzące pożałowania autobus przegubowy. Super warunki zwłaszcza czas pokonania trasy i bliskość M2. Czego tu nażekać na coś co super funkcjonuje i jest użyteczne.



  A teraz pomyśl sobie, że ten autobus E-1, zamiast jechać około 2-3 minuty spod wiadutu Poniatowskiego do Stadionu może w 5-7 dojechać do samego Centrum. Szybciej i bez przesiadek!

  Ile czasu potrzebujesz na dojazd do Centrum z wykorzystaniem M2 i uwzględnieniem czasu przesiadek?

  M2 pasuje tylko niektórym. Znacznie wiecej pasażerów bardziej by skorzystało na sprawnym dojeździe bezpośrednio do M1 i do Centrum. I to chodzi w tej dyskusji.



 • Wątpiąca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.03.2015 08:10 ~Wątpiąca

  Czy ktoś z władców ZTM czyta nasze wpisy i coś przeanalizuje/zmieni? Czy tylko sami ze sobą się boksujemy?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »