Informacje

27.05.2019 08:36 SBM IMIELIN

Nie tylko eurowybory. Potężna kolejka
do ważnego głosowania na Ursynowie

SERWISY:

W cieniu wyborów do Europarlamentu na Ursynowie odbyło się inne - nie mniej ważne dla mieszkańców - głosowanie. Walne zgromadzenie spółdzielni zablokowało budowę pięciu nowych bloków przy Dereniowej. Jej członkowie obawiali się, że okolica zostanie pozbawiona miejsc do parkowania i drzew.

Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji przy Dereniowej przeżywało w piątek wieczorem oblężenie. W kolejce sięgającej ulicy ustawili się mieszkańcy, którzy chcieli wziąć udział w walnym zgromadzeniu Spółdzielni Mieszkaniowo-Budowlanej "Imielin".

Czekając na mandaty

- W centrum stawiło się około 700 osób, a zwykle na takich spotkaniach było 200 - 300. Mimo że zgromadzenie było zwołane na godzinę 18, mieszkańcy czekali długo w kolejce, żeby odebrać mandaty do głosowania – relacjonuje aktywista i dzielnicowy radny Maciej Antosiuk (Projekt Ursynów).

Później zaczęły się dyskusje, a przede wszystkim zapadły kluczowe dla okolicy dyskusje. Jak pisaliśmy, chodziło o być albo nie być dla zaplanowanych przez spółdzielnie apartamentowców. Pięć nowych budynków miało powstać wzdłuż Dereniowej i przy Hirszfelda.

Ta część Ursynowa nie jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Budynki miały mieć od czterech do siedmiu pięter, każdy po kilkadziesiąt mieszkań.

- Wszystkie te propozycje zostały odrzucone. Mniej więcej 70 procent osób biorących udział w głosowaniu było przeciw – informuje Antosiuk.

W efekcie plany inwestycyjne przepadły. Antosiuk dodaje, że odwołano również wiceprezesa spółdzielni. Nie udzielono również absolutorium zarządowi.

Obawa o drzewa i parkingi

Jak pisaliśmy niemal tydzień temu, przeciwnicy nowych budynków obawiali się wycinki ponad stu drzew. Zwracali również uwagę, że nowe budynki zabiorą dziesiątki miejsc parkingowych, co utrudni życie sąsiadom inwestycji - mieszkańcom bloków z wielkiej płyty.

Z kolei przedstawiciele władz spółdzielni przekonywali, że są wśród mieszkańców osoby, które potrzebują nowych mieszkań. I że z myślą o nich planowane były nowe budynki.

ran/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • otua

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.06.2019 07:52 ~otua

  Piotr~Piotr

  Brawo sąsiedzi! Czasem warto wziąć sprawy w swoje ręce!

  Otóż mylisz się. - Zawsze warto!

 • issa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.05.2019 01:10 ~issa

  eche~eche

  Fajnie że się udało, szkoda że większość ludzi nie ma szansy decydować o własnym losie ...  otóż ma, najcześciej ma. Tylko nie chce im się ruszyć tyłków i uczestniczyć w zebraniach społdzielni albo wspólnoty.

 • Dziadek tetryk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.05.2019 12:05 ~Dziadek tetryk

  Odwołanie wiceprezesa i BRAK absolutorium dla Zarządu Spółdzielni - a więc praktycznie też ich dymisję, pokazuje JAKĄ SIŁĘ mają Walne Zgromadzenia Członków.

  A wpis swój dedykuję WSZYSTKIM "narzekaczom", powtarzającym bezmyślnie propagandowe hasła, że spółdzielnie mieszkaniowe to mafie,które należy zlikwidować.

  Więc może zamiast narzekać, LEPIEJ raz do roku ruszyć tyłek spod telewizora i na Walne pójść?

 • Zawiedziony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.05.2019 11:13 ~Zawiedziony

  bbbb~bbbb

  do WARSZAWIAK - czy myślisz, że Ci którzy prężnie działali na rzecz odwołania aktualnego zarządu, będą lepsi, nie wydaje mi się, i nie to że bronię tu kogoś, patologia będzie jak była, tylko zarządzana przez innych przekrętów


  A na czym polega ta patologia? Na tym że spółdzielnia chce budować mieszkania dla swoich członków? Na tym że członkowie spółdzielni mogli kupić nowe mieszkania taniej niż od deweloperów? Tak było przecież z inwestycją na Dereniowej 2 i 4. A na dodatek powstały fajne architektonicznie budynki z atrakcyjnymi cenami dla członków spółdzielni.
  Czy też że część członków chciała dalej sobie darmo parkować blokując inwestycję?

 • Zawiedziony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.05.2019 11:02 ~Zawiedziony

  xyz~xyz

  hipokryci, ci sami co bronią "swojej" dereniowej przed kolejnymi blokami, bez skrupułów będą ustawiać się w kolejkach do nowych mieszkań w innych częściach Ursynowa.


  Niby gdzie masz teraz na Ursynowie te inne inwestycje? Koniec gruntów budowlanych, nie ma gdzie budować.

 • bbbb

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.05.2019 10:55 ~bbbb

  do WARSZAWIAK - czy myślisz, że Ci którzy prężnie działali na rzecz odwołania aktualnego zarządu, będą lepsi, nie wydaje mi się, i nie to że bronię tu kogoś, patologia będzie jak była, tylko zarządzana przez innych przekrętów

 • chesterdb

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.05.2019 10:28 ~chesterdb

  Ale głupie tłumaczenie władz spółdzielni. Budują nowe budynki, bo członkowie spółdzielni potrzebują nowych mieszkań. Tere fere. Chcieli budować te 5 budynków żeby zarobić i coś ugrać dla siebie.

 • xyz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.05.2019 10:18 ~xyz

  hipokryci, ci sami co bronią "swojej" dereniowej przed kolejnymi blokami, bez skrupułów będą ustawiać się w kolejkach do nowych mieszkań w innych częściach Ursynowa.

 • WARSZAWIAK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.05.2019 10:18 ~WARSZAWIAK

  Na taczkach powinni wywieść Zarząd tej spółdzielni za ten pomysł.

 • eche

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.05.2019 09:40 ~eche

  Fajnie że się udało, szkoda że większość ludzi nie ma szansy decydować o własnym losie ...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »