Informacje

22.07.2013 15:28 Oświadczenie Hanny Gronkiewicz-Waltz

"Nie trzeba zmieniać prezydenta, żeby zmieniać Warszawę"

SERWISY:

- Nie wiem czy liczba 232 tys. podpisów wystarczy do rozpisania referendum, ale każdy głos krytyczny traktuje poważnie – napisała Hanna Gronkiewicz-Waltz w oświadczeniu po tym, jak Warszawska Wspólnota Samorządowa złożyła podpisy pod wnioskiem o referendum.

- Od dawna docierały do nas sygnały, że sposób, w jaki komunikujemy się z mieszkańcami Warszawy, pozostawia wiele do życzenia. Wyciągnęliśmy wnioski. Efekty już widać - napisała Hanna Gronkiewicz-Waltz i wymienia ich listę. Dodaje, że Warszawa zmienia się w jeszcze szybszym tempie niż dotychczas.  - To się nie zmieni – obiecuje prezydent i twierdzi, że nie trzeba zmieniać Prezydenta Warszawy, żeby zmieniać Warszawę.

Oświadczenie zostało wysłane do mediów, po tym jak Warszawska Wspólnota Samorządowa złożyła karty z podpisami pod wnioskiem o referendum ws. odwołania prezydent stolicy.

PEŁNE OŚWIADCZENIE HANNY - GRONKIEWICZ-WALTZ:

Dziś inicjatorzy akcji zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie odwołania mnie z funkcji Prezydenta Warszawy złożyli podpisy. Nie wiem czy liczba 232 tys. podpisów wystarczy do rozpisania referendum. To okaże się najdalej za miesiąc. Przypomnę, że inicjatorzy pierwszego wniosku o referendum w sprawie tzw. prywatyzacji SPEC zebrali 145 tys. podpisów, w tym aż 1/3 nieważnych. Nic nie jest więc jeszcze przesądzone. Ale każdy głos krytyczny traktuję poważnie.

Od dawna docierały do nas sygnały, że sposób w jaki komunikujemy się z mieszkańcami Warszawy pozostawia wiele do życzenia. Wyciągnęliśmy wnioski. Efekty już widać. W ostatnim czasie:


1. Wprowadziliśmy bez perturbacji pomostowy system odbioru śmieci i zmieniliśmy warunki przetargu na odbiór śmieci;
2. Rozpoczęliśmy pracę nad zmianą taryfikatora biletów miejskich, w tym nad wprowadzeniem tzw. karty Warszawiaka;

3. Uruchomiliśmy (trochę z przygodami) tunel Wisłostrady;
4. Szybko postępują pracę przy budowie II linii metra;
5. Uzgodniliśmy z parlamentarzystami wspólną inicjatywę w sprawie zapewnienia środków na odszkodowania (3x 200 mln złotych) – częściowo rozwiązuje to niektóre problemy wynikające z tzw. dekretu Bieruta;
6. Podjęliśmy uchwałę o tzw. inicjatywie lokalnej;
7. Podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu na poziomie dzielnic tzw. budżetu obywatelskiego (partycypacyjnego);
8. Przyśpieszyliśmy proces rekonstrukcji zespołu, także na kluczowych stanowiskach urzędniczych;
staramy się pozyskać nowych, młodych ludzi do współpracy.

Zmieniamy Warszawę w jeszcze szybszym tempie niż dotychczas i to się już nie zmieni. Niezależnie od tego czy do referendum dojdzie czy też nie. Jestem pewna, że nie trzeba zmieniać Prezydenta Warszawy, żeby zmieniać Warszawę.

Piotr Guział informuje o zebranych podpisach ws. referendum:


lata//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • zed

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.07.2013 23:09 ~zed

  Nie trzeba? Trzeba zmienić i to w trybie przyśpieszonym, dla dobra naszych portfeli!

 • Zed

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.07.2013 23:07 ~Zed

  Choćby nie wiem co pójdę oddac swój głos w referendum, a jakiś rudy pajac mi w tym nie przeszkodzi. Pójdę bo mam dosyć NEPOTYZMU, DROŻYZNY, KOLESIOSTWA, POWAŻNEGO SPADKU BEZPIECZEŃSTWA, JAK I TEGO, ŻE WŁADZA JEST DLA SAMEJ SIEBIE, A NIE DLA LUDZI. DLATEGO PYSZAŁKOWATEJ BABIE I JEJ ŻYDOWSKIM KOLESIOM MÓWIE NIE! MAM TEŻ DOŚĆ, ŻE NIE PROMUJE SIĘ POLSKIEJ KULTURY I HISTORII, A CIĄGLE TYLKO JAKIEŚ SPOTY NA TEMAT HISTORII JUDAIZMU. MOI DRODZY JESTEŚMY W POLSCE CZY JUZ NIE! TE OSZOŁOMY Z PO SPRAWIAJA, ŻE CZŁOWIEK NIE JEST DUMNY Z WŁASNEGO KRAJU!

 • kola

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.07.2013 15:39 ~kola

  bez peltulbacji wprowadzili nowy system odbioru odpadów? to z peltulbacjami jat to by było?

 • smoku

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.07.2013 15:26 ~smoku

  MTek~MTek

  Jak się buduje to coś zawsze może się popsuć :) i tak było z tunelem. Czy lepiej nie robić nic - chyba nie. Buduje sie bardzo dużo w Warszawie a tylko malkontenci narzekają na zwężenia, zamknięcia. tylko jak to zrobić? Powstało i powstaje bardzo dużo dróg, wiaduktów itp a pseudo Warszawiacy tylko oddają podpisy aby odwołać Hankę...bez komentarza..  całkowicie się zdaadzam :) Przecież akcja z tunelem nie była jej winą a poza tym to był bardziej wypadek losowy. Przecież gdyby ktoś wiedział, ze tak się stanie to by przecież tak nie uczynił. Szacun, że szybko znalazło się wyjście awaryjne z tej sytuacji. Narzekają tylko Ci co wymagają. Każdy chce klimatyzacje w komuikacji miejskiej a podwyżki biletów już nie - to niby skąd brac pieniądze na nowszy sprzęt i jego naprawę? Typowe Polaczki - nastawieni by tylko brać, żądać a od siebie nic nie dać. Wstyd!!!

 • MTek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.07.2013 13:23 ~MTek

  Jak się buduje to coś zawsze może się popsuć :) i tak było z tunelem. Czy lepiej nie robić nic - chyba nie. Buduje sie bardzo dużo w Warszawie a tylko malkontenci narzekają na zwężenia, zamknięcia. tylko jak to zrobić? Powstało i powstaje bardzo dużo dróg, wiaduktów itp a pseudo Warszawiacy tylko oddają podpisy aby odwołać Hankę...bez komentarza..

 • hgw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.07.2013 13:11 ~hgw

  I NA CO WAM TO REFERENDUM!!! WIECIE KTO ZA NIE ZAPŁACI ?? WY !!!

 • starsza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.07.2013 12:48 ~starsza


  bassty~bassty

  Głos rozpaczy buahaha :D
  Battle dress~Battle dress

  Hanka niedawno się chwaliła, że jest " Kobietą walczącą ". To jest walka o życie.

  nie o życie tylko WALKA O KASĘ!!!!
  przecież nikt nie sprawdza skąd ona ma pieniądze na prywatnych kontach, te ujawnione i te nieujawnione.
  ona bierze co chce i ile chce z miejskiej kasy. dla siebie i swoich kuzynów, znajomych, podnóżków.

 • abcd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.07.2013 11:58 ~abcd

  3. Uruchomiliśmy (trochę z przygodami) tunel Wisłostrady.... przepraszam czy to jaiś żart!? jakie uruchomilismy ? CHYBA UNIERUCHOMILIŚMY! NA ROK!! PARALIŻ MIASTA. najpierw sie rowaliło główną arterię miasta a teraz się tym chwali!? mistrzowie absurdu.

 • dancio77

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.07.2013 11:53 dancio77

  Ćwierć miliona podpisów z czego duża część to osób które mieszkają, pracują lub uczą się w Warszawie jednak zameldowane są gdzie indziej. Ćwierć miliona głosów to i tak mniej niż w wyborach 2010 roku oddano w sumie na innych kandydatów poza obecną panią prezydent. Najpierw powinno zmienić się ustawę o referendum aby tylko mieszkańcy mogli składać podpisy bo to oni wybierali sobie taką prezydent. Wtedy od razu widać by było czy referendum ma sens, a tak w przypadku porażki referendum odezwą się głosy że pieniądze wydane na referendum można było wydać na np. żłobki lub przedszkola.

 • BBB

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.07.2013 11:35 ~BBB

  Warszawiak na 100 procent~Warszawiak na 100 procent

  W tym Lipcu byłem na wakacjach w Budapeszcie; tam autobusy tramwaje metro pamieta lata 80-te miasto jest brudne chodniki w opłakanym stanie.A w warszawie jest czysto autobusy, tramwaje metro są nowe coś sie dzieje buduje warszawa sie rozrasta więdz odczepcie się od Pano Hanny. To jest dobry prezydent. Powównajcie co zrobił Kaczyński jak byłn "prezydentem"????
  Ja jestem za HGW


  Z jednym się zgadzam - metro NOWE. Ale chwalić się tym raczej nie powinniśmy. Cała Europa z nas drze łacha, że tyle lat to zajęło, a to co jest to nadal żadnen powód do dumy.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »