Informacje

16.05.2012 14:00 64 tysięcy złotych nagród za A2

Nie premie, tylko nagrody.
"Za ciężką pracę"

SERWISY:

- Pracownicy dostali nagrody za ciężką, ponadnormatywna pracę. Gdyby wystąpili o nadgodziny, kosztowałoby to nas znacznie więcej - tak nagrody za pracę przy A2 tłumaczy rzeczniczka GDDKiA Urszula Nelken. Dostało je sześć osób. Ich wysokość to 64 tysięcy złotych brutto - podała.

We wtorek portal tvnwarszawa.pl poinformował, że pracownicy GDDKiA, odpowiadający za budowę odcinka autostrady A2 z Łodzi do Warszawy, dostali premie. Mimo, że już wiadomo, że fragment ten nie będzie w całości przejezdny przed Euro 2012.Informację tę potwierdziła rzeczniczka Dyrekcji Urszula Nelken. W środę sprostowała jednak, że nie są to premie, a "nagrody za ciężką pracę". Nelken zwróciła uwagę, że autostrada jest realizowana zgodnie z umowami i terminami kontraktowymi, a według umów, termin oddania do użytku odcinków "B", "D" i "E" to 6 czerwca, a "A" i "C" (najmniej zaawansowanym, budowanym kiedyś przez chiński Covec) - dopiero 15 października.

"Nie mieli weekendu, codziennie byli na budowie"

Rzeczniczka powiedziała, że nagrody dostało sześć osób. Ich wysokość odpowiada wysokości pensji. W rozmowie z TVN24 nie potrafiła jednak powiedzieć, jaka konkretnie jest wysokość nagród. Kwoty pochodzą z puli, którą kierujący urzędem jest zobowiązany zabezpieczyć zgodnie z ustawą o służbie cywilnej - dodała rzeczniczka.

- Gdyby te osoby zwróciły się o nadgodziny, kosztowałoby to znacznie więcej. A nigdy tego nie zrobiły. Pracują, nie zwracając uwagi na to, że jest sobota, czy niedziela lub długi weekend. Większość z nas cieszyła się niedawnym długim weekendem, oni codziennie byli na budowie - podkreśliła.

- Za pięć miesięcy takiej wytężonej pracy, w czasie prywatnym, jest to kwota 64 tysięcy złotych brutto - zaznaczyła później w rozmowie z PAP.

PiS chce informacji o nagrodach

Informacji o tym, kto i w jakiej wysokości dostał nagrodę, chce uzyskać od ministra transportu PiS. W środę na konferencji prasowej mówił o tym Adam Hofman. Jak stwierdził poseł, urzędnicy GDDKiA dostali nagrody za to, że "nie ma autostrady A2" oraz za to, że "to, co wybudowano, już popękało, za to, że nie dojedziemy nią do Warszawy". PiS - powiedział jego rzecznik - chce dowiedzieć się m.in., czy minister Nowak popiera decyzję o przyznaniu tych nagród.

Prócz tego, klub PiS chce rozszerzenia porządku obrad najbliższego posiedzenia Sejmu o informację na temat stanu przygotowania polskiej infrastruktury do Euro 2012. Wniosek w tej sprawie złożył w środę do marszałek Ewy Kopacz Mariusz Błaszczak. - Wszystko wskazuje na to, że kibice, kiedy przyjadą z Europy, czy z innych części świata (...) będą zdziwieni tym, że Polska przypomina księżyc - powiedział szef klubu PiS.

Czytaj też na tvn24.pl

TVN24.pl/jk//bgr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • jam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.05.2012 12:02 ~jam

  Pytanie tylko kto dostał: ci co zasuwali dniami i nocami, czy koledzy Donka.

 • sss

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.05.2012 10:04 ~sss

  to niesamowite jak ludzie potrafią być zawistni zazdrośni i niesprawiedliwi...... czy ktokolwiek z Was widział tychc ludzi? wie co robią? powiem szczerze że macie mylny i fałszywy obraz przed oczami, bardzo mylny. Niestety taka siła mediów.

 • karawaniarz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.05.2012 10:25 ~karawaniarz


  tomek~tomek

  Ci co dostali kase za ponadnormatywny wysilek pracowali:

  1) z łopata na budowie
  czy
  2) za biurkiem popijajac kawke i zagryzająć pączusiem?

  To ja sie grzecznie pytam pkt 1 czy 2?
  sebek~sebek


  No właśnie to byli ci z pkt. 1, którzy pracowali na budowie, może z wyjątkiem tych łopat bo nimi raczej autostray nie wybudujesz. Natomiast napewno nie byli to urzędnicy zza biurka.

  Nie byli? ,a wczoraj mówili w moim telewizorze ,że za nadzór. To nadzór faktycznie buduje? ,a kto ich pilnuje ,rozdziela robotę i.t.d.?

 • ciekawe

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.05.2012 09:05 ~ciekawe


  tomek~tomek

  Ci co dostali kase za ponadnormatywny wysilek pracowali:

  1) z łopata na budowie
  czy
  2) za biurkiem popijajac kawke i zagryzająć pączusiem?

  To ja sie grzecznie pytam pkt 1 czy 2?
  sebek~sebek


  No właśnie to byli ci z pkt. 1, którzy pracowali na budowie, może z wyjątkiem tych łopat bo nimi raczej autostray nie wybudujesz. Natomiast napewno nie byli to urzędnicy zza biurka.  Zgodnie z wypowiedzią "sebek" jeśli te osoby które dostały premie ( a było ich 6) nie siedziały za biurkiem tylko pracowały z tzw. łopatą to nie dziwi mnie fakt, że autostradę budować będzie się jeszcze 14 lat. Zatem poddaje pod wątpliwość czy to faktycznie pracownicy fizyczni...

 • kasia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.05.2012 09:04 ~kasia

  ja ciezko pracujac 10 lat w tej samej firmie ani razu nagrody nie dostałam mało tego dostaje jeszcze mniejsza pensje niz dwa lata temu co za sprawiedliwość ty harujesz a nieroby dostają premie postany ten kraj

 • Pers

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.05.2012 09:01 ~Pers


  tomek~tomek

  Ci co dostali kase za ponadnormatywny wysilek pracowali:

  1) z łopata na budowie
  czy
  2) za biurkiem popijajac kawke i zagryzająć pączusiem?

  To ja sie grzecznie pytam pkt 1 czy 2?
  sebek~sebek


  No właśnie to byli ci z pkt. 1, którzy pracowali na budowie, może z wyjątkiem tych łopat bo nimi raczej autostray nie wybudujesz. Natomiast napewno nie byli to urzędnicy zza biurka.

 • dr NO

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.05.2012 08:13 ~dr NO

  upadające banki przeczyły kasę na premie. Kase była dana przez rządy ..... nic nowegego

 • ezee

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.05.2012 00:53 ~ezee

  Jeżeli będzie im się należała! tzn Dźwigowa będzie cała przez minimum 6/12 miesięcy to czemu nie? Prawdziwi Polacy! sami nie mają to komuś nie dadzą! po co ta kłótnia! należało się i koniec!
  Niedługo prokuratury nie będą nic robiły tylko będą się zajmowały wnioskami PiS-orów wtedy to będzie!

  Wolak~Wolak

  Postuluje o nagrody dla tych z Dżwigowej !!

 • złośnik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.05.2012 23:27 ~złośnik

  za brak muzgu nierubstwo nie skończoną robotę dają sobie nagrody skandal

 • Rzygać się chce

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.05.2012 23:07 ~Rzygać się chce

  Za co dostali premię? Za to, że wybrali wykonawce autostrady A2 bez przetargu, który był bankrutem(DSS)? Czy za to, że DSS wziął pieniądze i nie zapłacił podwykonawcą? Obejrzyjcie ten film z posiedzenia komisji w sejmie - http://www.youtube.com/watch?v=wPz7zAawOE8

  Najgorszy rząd od 89r. to rząd PO.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »