Informacje

07.09.2017 06:31 OŚWIADCZENIE KOLEI

Nie mogli kupić biletu, jeździli
na gapę. Będzie kasa w Brwinowie

SERWISY:

Pasażerowie komunikacji zastępczej z Brwinowa do stolicy nie będą już jeździć na gapę. W środę rano opisaliśmy, że nabycie biletu w tej miejscowości było niemożliwe, więc jeździli za darmo. Kolej zapowiedziała ustawienie biletomatu.

"W nawiązaniu do sprzedaży biletów na stacji w Brwinowie, w związku z modernizacją linii 447, informuję, że lokalizacja kasy biletowej w Brwinowie została już ustalona. Obecnie trwają prace związane z przeniesieniem infrastruktury potrzebnej do rozpoczęcia sprzedaży biletów" - zapowiedziały Koleje Mazowieckie.

Jak dodano w oświadczeniu, "podjęto decyzję, że od jutra [od czwartku - red.] do czasu otwarcia kasy biletowej w pojazdach zastępczej komunikacji autobusowej ZB (w godzinach 06:00-18:00) będą jeździli kierownicy pociągów i sprzedawali bilety jednorazowe Kolei Mazowieckich przy pomocy urządzenia mobilnego".

Zamknęli kasę z kasjerką

Problemy mieszkańców miejscowości opisaliśmy w środę na tvnwarszawa.pl. We wtorek po południu razem z nimi, próbowaliśmy znaleźć miejsce, gdzie można nabyć bilet na zastępczy autobus kursujący do stolicy. Większość podróżnych była przekonana, że można go kupić na stacji ... ale tę zamknięto razem z kasjerką w środku.

Okazało się, że u kierowców również nie można było kupić biletów, a większość z nich nie potrafiła pomóc zdezorientowanym mieszkańcom. Podróżni poddawali się i swoją podróż odbywali na gapę.

- No to już jest granda moim zdaniem. Na gapę będzie starszy człowiek jechał? Czy kobieta w wieku średnim? No nie mają innego wyjścia żeby jechać na gapę skoro nie ma biletów - oburzała się jedna z pasażerek autobusu do Warszawy.

W oświadczeniu Koleje Mazowieckie stwierdziły, że powodem zamieszania na dworcu był brak informacji o zamknięciu stacji.

KM vs. PKP

"W przypadku wszystkich stacji na ww. linii Koleje Mazowieckie otrzymały z wyprzedzeniem informacje, że zostają one zamknięte, co pozwoliło na zapewnienie nowej lokalizacji kasy biletowej. W przypadku Brwinowa takiej informacji zabrakło. W dniu 4 września 2017 roku na stacji Brwinów, bez żadnego wcześniejszego uprzedzenia, zostało zagrodzone wejście na perony, pozostawiając pracownika kasy oraz podróżnych bez możliwości opuszczenia pomieszczenia kasowego, jak i peronów" - czytamy.

Innego zdania jest wykonawca prac. - O zmianach w komunikacji [...] informowaliśmy już od roku. 3 września ruch pociągów na linii podmiejskiej został wstrzymany, wszelka działalność na przystankach i stacjach została zakończona, wprowadzona została zastępcza komunikacja autobusowa. Następnie wykonawca ogrodził wejścia na perony, na których rozpoczęty się prace związane z modernizacją. Cały czas współpracujemy z przewoźnikami dla zapewnienia optymalnej komunikacji podczas remontu. Sprzedażą biletów i organizacją punktów sprzedaży zajmuje się przewoźnik - stwierdził Karol Jakubowski, rzecznik PKP PLK.

Mateusz Dolak

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • pablo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.09.2017 14:38 ~pablo

  Piotrek~Piotrek

  Czy ktoś z forumowiczóow wie jaka infrastruktura jest potrzebna do rozpoczęcia sprzedaży biletów?


  Tak. Konduktor siedzacy obok kierowcy autobusu.

 • Piotrek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.09.2017 10:47 ~Piotrek

  Obserwator~Obserwator

  Kiosk (za pewne kontener) przy ul. Wilsona 2 w Brwinowie

  Żeby tylko znowu nie zamknęli tam kasjerki.

 • Tomek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.09.2017 10:24 ~Tomek

  Piotrek~Piotrek

  Czy ktoś z forumowiczóow wie jaka infrastruktura jest potrzebna do rozpoczęcia sprzedaży biletów?

  Pomieszczenie, w zimie ogrzewane, do tego kasa fiskalna. Do tego zaplecze socjalne, pozwolenie Sanepidu. Do tego pewnie trochę pozwoleń (przyłącze energetyczne, PSP, itp.). Jeśli pomieszczenie ma być na fundamencie, potrzebne jest zezwolenie budowlane zgodne z planem zagospodarowania przestrzennego. Jeśli bez fundamentu - musi być i tak zgodne z planem zagospodarowania przestrzennego (z tego paragrafu chcą usunąć samolot z placu Defilad). To wbrew pozorom nie jest taka prosta sprawa.

 • Obserwator

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.09.2017 08:04 ~Obserwator

  Kiosk (za pewne kontener) przy ul. Wilsona 2 w Brwinowie

 • Piotrek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.09.2017 07:48 ~Piotrek

  Czy ktoś z forumowiczóow wie jaka infrastruktura jest potrzebna do rozpoczęcia sprzedaży biletów?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Otworzył klapę i poszedł. Wrócił, zamknął ją i pojechał

Otworzył klapę i poszedł. Wrócił, zamknął ją i pojechał

Czasami samochody się psują i odmawiają posłuszeństwa - wiadomo. Najczęściej zepsute auta się naprawia i znowu można nimi jeździć. Niekiedy zdarza się,... WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »