Informacje

17.10.2014 17:16 problemy studentów SGGW

Nie mogą zakodować biletu na legitymacji. "Wymienimy je za darmo"

SERWISY:

Studenci Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego skarżą się na problemy z zakodowaniem biletu ZTM legitymacjach studenckich. Obawiają się, że będą musieli zapłacić za ich ponowne wyrobienie. - Wymienimy je za darmo – uspokaja uczelnia.

O problemie z legitymacjami napisała na warszawa@tvn.pl internautka Karolina.

Studenci: nie można zakodować biletu

Problem z legitymacjami wyszedł na jaw w połowie września.

- Nie można było na nie załadować biletu elektronicznego ZTM. Studentom z pierwszych lat legitymacje wymieniali za darmo, natomiast studenci starszych roczników mieli dwie możliwości, albo pójdą do ZTM i wyrobią kartę miejską, albo zapłacą uczelni ok. 25 zł za wyrobienie duplikatu legitymacji - opisuje sytuację Karolina.

Studentka oburza się, że uczelnia kazała jej płacić za coś, co nie wynikała z jej błędu. - Skoro nie zgubiłam legitymacji, ani w żaden sposób jej nie zniszczyłam, dlaczego muszę ponosić koszty? - pyta.

ZTM: to wina uczelni

Przedstawiciel ZTM przekonuje, że wina leży po stronie uczelni.

- W porozumieniu zawartym między SGGW a ZTM precyzyjnie określone zostały sektory karty, które mogą zostać zajęte przez uczelnię. Niestety SGGW, nie konsultując tego z ZTM, zajęła na karcie miejsca, których nie powinna zajmować. Dokładnie sektor IV. W związku z tym, jak faktycznie biletomaty po zmianie, nie są w stanie zakodować biletów na elektroniczną legitymację - tłumaczy Igor Krajnow, rzecznik ZTM. - Legitymacje wydane przez inne warszawskie uczelnie są pozbawione tego typu błędów - zauważa.

SGGW: wymienimy legitymacje

Co na to uczelnia? - Byliśmy pierwszą uczelnią, która wprowadziła elektroniczne legitymacje. Było to w 2006 roku. Dopiero teraz, po wprowadzonych przez ZTM zmianach, okazało się, że zajęliśmy sektor, wykorzystywany przez ZTM - wyjaśnia dr inż. Krzysztof Szwejk, rzecznik SGGW.

Jak dodaje, z problemem zgłosiło się kilkudziesięciu studentów. - Trwa wymiana legitymacji na nowe. Jest ona darmowa. Studenci nie poniosą żadnych kosztów - zapewnia Szwejk.

su/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • mmm2

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.10.2014 00:19 ~mmm2

  Najbogatsza uczelnia w Polsce?

  Bardzo niedoinformowani są Twoi informatorzy :P

 • Don Vito

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.10.2014 15:43 ~Don Vito

  Ten błąd wynika z czysto ludzkiej pomyłki, która nie została wcześniej dopatrzona bo ZTM nie korzystało z sektorów, które teraz w ramach ścigania nielegalnie nabitych legitymacji, zaczęli zajmować. Jestem studentem 5 roku tej uczelni i złego słowa o niej nie dam powiedzieć. Jest to jedna z największych i najbogatszych uczelni nie tylko pod względem materialnym, ale również merytorycznym. Cała kadra akurat na Informatyce to wysoce wykwalifikowani specjaliści, który potrafią przekazać wiedzę i świetnie przygotować przyszłych pracowników do pracy. Mało tego kiedyś wyrabiałem duplikat legitymacji i zrobiono mi nową legitymację ze starym zdjęciem (chociaż nowe wgrałem do systemu ehms 3 dni przed złożeniem wniosku) Sytuację zgłosiłem w biurze informatycznym jako reklamację, która została natychmiasto rozpatrzona i jeszcze tego samego dnia po 15 minutowej rozmowie z miłą babeczką otrzymałem nowy - zupełnie darmowy duplikat z nowym zdjęciem. Pamiętajcie, że nie myli się tylko ten, który nic nie robi ! Takie błędy to nie powód do skandalu na miarę TVN'u.. Wystarczy ruszyć swoje szanowne 4 litery i zorientować się jak rozwiązać problem zamiast szukać dziury w całym i mnożyć sobie problemy. Ludzie bądźcie dobrzy, nie źli :-) Pozdrawiam. Don Vito !

 • nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.10.2014 13:26 ~nick


  nick~nick

  Studentka nie mogła się przejść do dziekanatu? Musiała do TVN napisać? Na uczelni się nie mogła oburzyć? Skąd się ci studenci biorą? Łapią ich po lasach teraz?
  Absolwent~Absolwent

  Bo pewnie dziekanat olał sprawę:) Tak to właśnie jest z dziekanatami.

  Jasne. Łatwiej napisać żeby ktoś inny się tym zajął niż samemu spytać kogo trzeba co zrobić. Studentka. Za rączkę rodzice prowadzą na uczelnie pewnie

 • PolaczekCebulaczek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.10.2014 10:54 ~PolaczekCebulaczek

  Jaka uczelnia taka legitymacja...

 • Morgi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.10.2014 02:19 ~Morgi

  To nie jest wina uczelni! Na początku października próbowałem doładować po małej przerwie kartę miejską, to mi jej biletomaty w ogóle nie czytały. Jakiś błąd systemu.

 • Marcin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.10.2014 01:29 ~Marcin

  abc~abc

  problem leży raczej po stronie ztm, skoro sggw wprowadzilo legitymacje wiele lat temu, a ztm teraz cos zmienia. to nie wina uczelni

  Nie, problem leży po stronie SGGW – podpisując umowę z ZTM-em zgodzili się na warunki techniczne, m.in. że zostawią wolne pewne sektory pamięci na użytek systemu biletowego ZTM i nie sprawdzili, czy rzeczywiście tych sektorów nie zajmują. Zwykłe niedopatrzenie, jakie się czasem zdarza.

 • Absolwent

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.10.2014 23:28 ~Absolwent

  OAB~OAB

  Ale ja nie rozumiem problemu... Wyrobienie karty miejskiej jest DARMOWE, a przy okazaniu legitymacji studenckiej można spokojnie jeździć na bilecie ulgowym. Także po co to zamieszanie? Aż tak cięzki będzie portfel z jedną kartą więcej? Ludzka logika i robienie szumu z byle powodu...

  Wyrobienie PIERWSZEJ karty jest darmowe. Sprawdź zanim napiszesz.

 • Absolwent

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.10.2014 23:26 ~Absolwent

  nick~nick

  Studentka nie mogła się przejść do dziekanatu? Musiała do TVN napisać? Na uczelni się nie mogła oburzyć? Skąd się ci studenci biorą? Łapią ich po lasach teraz?

  Bo pewnie dziekanat olał sprawę:) Tak to właśnie jest z dziekanatami.

 • Monika

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.10.2014 21:56 ~Monika


  Nikt nie chciał się przyznać do błędu, ani ZTM ani SGGW, dlatego zapewne zostały wykorzystane media. Dziennikarze szybciej docierają do różnorodnych rzeczników, niż zwykła studentka.

  To nie chodzi o lenistwo, sama po tej całej aferze i niedziałającej legitymacji poszłam wyrobić kartę miejską i na niej jeżdżę. Chodzi o fakt, że trzeba płacić za duplikat i studenci płacą za kogoś błędy. Ktoś czegoś nie dopilnował, albo nie chciano robić zamieszania z wymianami, ot i cała filozofia, tylko dlaczego student ma za to płacić po raz drugi?

  Ciekawa jestem, czy Pan o nicku "nick" próbował załatwiać cokolwiek na uczelni (bądź spółce samorządowej) albo, co gorsza, próbował dochodzić swoich praw. Słyszał Pan o czymś takim jak spychologia, albo rozproszenie odpowiedzialności?

 • ExStudentka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.10.2014 21:47 ~ExStudentka

  dwa lata temu mialam podobny problem - zepsul mi się chip w legitymacji. Musiałam wymienić nie tylko legitkę, ale i indeks, bo wniosek składa się o wymianę dokumentów, a nie tylko jednego konkretnego. Oczywiście kto zapłacił? Ja. A kartę miejską i tak musiałam wyrobić.Ta uczelnia nie bez powodu jest najbogatszą w Polsce, zdziera ze studentów jak leci. Może by tak głębiej przyjrzeć się problemowi???

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »