Informacje

03.02.2012 11:21 gdzie zagrają?

Nie ma zgody na mecz
na Narodowym

SERWISY:

Miał być skończony we wrześniu, a wciąż jest niegotowy. Ratusz nie wydał zgody na organizację meczu o Superpuchar Polski na Stadionie Narodowym. - Obiekt nie spełnia wymogów bezpieczeństwa - twierdzi szefowa miejskiego biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego.

- Wydaliśmy decyzję odmawiającą zezwolenia na przeprowadzenie imprezy masowej 11 lutego. W ocenie organów opiniujących i wydającego zezwolenie organizator nie spełnił wymogów, które gwarantowałyby pełne bezpieczeństwo uczestnikom imprezy - powiedziała na konferencji prasowej Ewa Gawor, dyrektor biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego w ratuszu.

Miasto twierdzi, że jest to mecz podwyższonego ryzyka i organizator nie gwarantuje odpowiedniego bezpieczeństwa wszystkim kibicom.

Brak ogrodzeń, kłopoty z łącznością

Wszyskie organy opiniujące decyzję, policja, straż pożarna i sanepid, miały zastrzeżenia. Policjanci zwrócili uwagę na brak ogrodzeń oddzielajacych kibiców obydwu drużyn oraz kłopoty z łącznością między różnymi poziomami obiektu. - Trudno dowodzić formacją, kiedy część z niej jest głucha - zauważyła Gawor.

Na negatywną opinię wpłynęło także zawiadomienie o planowanym zgromadzeniu publicznym planowanym w dniu meczu. Sprzed stadionu Legii przy Łazienkowskiej pod Stadion Narodowy planowało przejść 15 tysięcy osób, według urzędników - kibiców Legii. Zachodziło zagrożenie, że spotkają się z jadącymi na mecz sympatykami Wisły.

Długo zwlekali z opinią

Urzędnicy z wydaniem decyzji zwlekali do ostatniej chwili. Pod koniec stycznia policja, straż pożarna i sanepid negatywnie zaopiniowały możliwość rozegrania meczu o Superpuchar Polski na Narodowym. Narodowe Centrum Sportu zapewniało, że arena będzie gotowa na pojedynek Wisły z Legią.

- Na pewno stadion będzie gotowy na mecz o Superpuchar Polski. Podpisaliśmy umowę z Ekstraklasą – mówił we wtorek prezes Rafał Kapler. W ostatnich dniach ruszyła nawet kampania reklamowa meczu.

Mogą się odwołać

- Organizator może odwołać się od decyzji w ciągu 14 dni do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Jeżeli uznamy, że jest zasadane, a powody, o których mowa, ustały, rozpatrzymy zgodę - podsumowała Ewa Gawor. Taki mechanizm zastosowano już przed niedzielną imprezą inauguracyjną. Ratusz wydał negatywną decyzję, a NCS skorzystał z procedury odwoławczej.


Po decyzji ratusza, Daria Kulińska, rzecznik NCS przesłała do mediów następujące oświadczenie:

W odniesieniu do pojawiających się w mediach informacji związanych z bezpieczeństwem na Stadionie Narodowym w Warszawie informujemy, że Stadion Narodowy w Warszawie jest nowoczesnym obiektem i spełnia normy obowiązujące dla tego typu obiektów w XXI wieku. Obejmuje to zarówno monitoring i przeszkoloną obsługę, jak i ponad 350 kamer pracujących w różnych trybach m.in. w trybie imprezy masowej, nocnym, biurowym, ochrony obiektu na co dzień. System może działać w różnych konfiguracjach, czy jest to mecz, czy na przykład koncert.

Stadion Narodowy w Warszawie jest nowoczesnym obiektem spełniającym wszelkie normy bezpieczeństwa. Nie jest to obiekt typowo piłkarski i klubowy, i tak jak jest to praktykowane na nowoczesnych obiektach tego typu, będzie on za każdym razem przygotowywany na potrzeby konkretnego wydarzenia. Przygotowując się m.in. do meczu o Superpuchar zaplanowano wydzielone sektory buforowe, w których nikt nie będzie przebywał, wprowadzone tam zostaną odpowiednie służby. Kibice zostaną oddzieleni, wskazane zostaną drogi dojścia, które nie będą się przecinały.

Narodowe Centrum Sportu podkreśla, iż wydana dziś organizatorowi meczu o Superpuchar, Ekstraklasie SA, decyzja odmawiającą zezwolenia na przeprowadzenie imprezy masowej 11 lutego nie ma związku z bezpieczeństwem Stadionu Narodowego w Warszawie i za bezpieczeństwo każdego wydarzenia odpowiada jego organizator. Pragniemy jeszcze raz podkreślić, że infrastruktura zapewniająca bezpieczeństwo przebywania podczas meczu czy jakiegokolwiek innego wydarzenia o charakterze masowym na Stadionie Narodowym w Warszawie spełnia wszystkie wymogi i jest opracowana na najwyższym poziomie.

Daria Kulińska

Kierownik Działu Komunikacji/Rzecznik Prasowy
Narodowe Centrum Sportu Sp. z o.o.

ran/bako//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • gutmann

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2012 16:57 ~gutmann

  Trawę dopiero przywieźli, trzeba nawieźć ziemi, ułożyć, musi przynajmniej 2 miesiące się ukorzeniać i to nie na mrozie. To jest prawdziwy powód braku zgody na ten mecz.

 • podatnik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2012 16:35 ~podatnik

  Mecz przenieść na poligon w Drawsku......i się sytuacja sama wyklaruje.Niesamowite oszczędności a pole do walki duże.

 • WALDUŚ

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2012 16:28 ~WALDUŚ

  Decyzję wyda Ferdek Kiepski. Chwilę pomyśli a później powie:
  JAK NIE MOŻNA, JAK MOŻNA ?

 • d

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2012 16:21 ~d

  co za pazie tutaj szumją! Wracać na role buraki, nikogo wasze zdanie nie obchodzi.


  Intryganci na Madagaskar

 • tubylec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2012 16:06 ~tubylec

  Dawno, dawno temu kiedy było MO (mogą obić), ORMO (oni również mogą obić) i ZOMO (zwłaszcza oni mogą obić) nie było meczy podwyższonego ryzyka.

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2012 16:02 ~warszawiak

  "Stadion Narodowy w Warszawie jest nowoczesnym obiektem i spełnia normy obowiązujące dla tego typu obiektów w XXI wieku"

  Ale kibole nie spełniają norm!

 • Kazio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2012 15:49 ~Kazio

  No, miłośnicy POpaprańców - zadowoleni? A możecie dać chociaż jeden przykład, co tej waszej umiłowanej POpapranej bandzie wyszło jak należy?

 • Olo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2012 15:48 ~Olo

  @kibic "Niekturzy" to nawet nie muszą się podpisywać. Od razu widać , że kibic...

 • tz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2012 15:45 ~tz

  Jakoś mam wrażenie, czytając te wszystkie komentarze i wypowiedzi rzeczniczki NCS, że polacy nie dorośli do posiadania takiego obiektu i organizowania dużych imprez. No cóż,może kiedyś....

 • olo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2012 15:23 ~olo

  popierdulka nie stadion, jak przestoi euro to po okaże się ze trzeba zburzyć, hehe moja noga tam nie stanie

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »