Informacje

19.08.2017 18:14 będzie drugi przetarg

Nie ma chętnych na budowę
ścieżki rowerowej na Kasprzaka

SERWISY:


Nikt nie zgłosił się do budowy drogi rowerowej wzdłuż Kasprzaka, Wolskiej i Połczyńskiej. Zarząd Dróg Miejskich musi powtórzyć przetarg.

"Niestety w pierwszym ogłoszonym przetargu na to zadanie nie zgłosiła się żadna firma. Mamy nadzieję, że tym razem uda się znaleźć wykonawcę i nowa trasa zostanie oddana do użytku już w przyszłym roku. Prace na tym kilkukilometrowym odcinku będą realizowane przy wsparciu środków z Unii Europejskiej, w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych" - czytamy na stronie pełnomocnika ratusza do spraw komunikacji rowerowej (Łukasz Puchalski jest jednocześnie dyrektorem ZDM).

Nowe chodniki i ścieżka rowerowa mają powstać na odcinku od ulicy Ordona do skrzyżowania ulic Powstańców Śląskich i Dźwigowej. Do tej pory ścieżka rowerowa prowadząca ze Śródmieścia na Wolę i Bemowo kończyła się na wysokości ulicy Ordona.

Nowy, kilkukilometrowy odcinek drogi dla rowerów przebiegać będzie po południowej stronie jezdni. Dodatkowo, po obu stronach ulicy, wymieniony zostanie stary chodnik. Zamiast zniszczonej nawierzchni ułożone zostaną estetyczne płyty. Modernizację przejdą też przystanki i zatoki autobusowe.

Remont skrzyżowania

Przy okazji wyremontowane zostanie skrzyżowanie ulic Dźwigowej, Powstańców Śląskich i Połczyńskiej. Wydzielone zostaną również dwa pasy do skrętu w lewo w ulicę Dźwigową, dla kierowców jadących z centrum. Z kolei kierowcy jadący z przeciwnego kierunku zyskają oddzielny pas do skrętu w prawo.

Na skrzyżowaniu powiększone zostaną azyle dla pieszych pomiędzy jezdniami, dla rowerzystów powstaną przejazdy, które połączą nową trasę z istniejącymi ścieżkami wzdłuż Powstańców Śląskich i Dźwigowej.

Część większych planów

Zarząd Dróg Miejskich przekonuje, że jeśli uda się wybrać szybko wykonawcę prac, to inwestycja zakończy się jeszcze w 2017 roku. Będzie to pierwszy etap zmian na Bemowie i Woli. Kolejny, który ma objąć odcinek do granicy Warszawy zaplanowany jest na 2018 rok.

Zobacz też: "Piesi i rowerzyści odetchną z ulgą. Budują nowe zebry i ścieżki rowerowe"

kz/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • rodowity

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.08.2017 18:22 ~rodowity

  Krzysztof~Krzysztof

  Widać rozdwojenie jaźni ZDM. Przecież na Kasprzaka TW będzie budowało tramwaj. Nie taniej będzie połączyć z budową drogi dla rowerów?

  Zgadzam się dodatkowo dodać myślenie przy projektowaniu

 • wolka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.08.2017 17:15 ~wolka

  Krzysztof~Krzysztof

  Widać rozdwojenie jaźni ZDM. Przecież na Kasprzaka TW będzie budowało tramwaj. Nie taniej będzie połączyć z budową drogi dla rowerów?

  To się nie kalkuluje. Zamiast od razu 2 rzeczy na raz zrobić to się robi tak: najpierw wyremontują Połczyńską, Kasprzaka i Wolską, oddadzą metro, a na końcu będą budować torowisko na Kasprzaka i na nowo się zaczną objazdy, korki i przebudowa ulic itd...

 • qba

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.08.2017 12:49 ~qba

  Zróbcie większy przetarg, wtedy będzie się opłacać ściągać maszyny i ludzi. A nie, kilometr tu, parę kilometrów tam, raz wiosną, raz latem.

 • Rozbawiony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.08.2017 08:44 ~Rozbawiony

  Może 1,5 mln za kilometr ścieżki rowerowej to za tanio? Może trzeba zaproponować 10 mln?

 • zxc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.08.2017 07:36 ~zxc

  Nie budować ścieżki, w jej miejscu posadzić drzewa. Będzie to zdecydowanie bardziej ekologiczne rozwiazanie, w dodatku drzewa stłumią hałas ulicy.

 • Krzysztof

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.08.2017 21:12 ~Krzysztof

  Widać rozdwojenie jaźni ZDM. Przecież na Kasprzaka TW będzie budowało tramwaj. Nie taniej będzie połączyć z budową drogi dla rowerów?

 • wolka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.08.2017 21:12 ~wolka

  No przecież do skrętu w Dźwigową są 2 pasy. A w stronę centrum to rozumiem, że będzie lewoskręt z Połczyńskiej w Powstańców Śląskich? Trochę bez sensu, bo takie rozwiązanie jak jest teraz sprawdza się doskonale

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »