Informacje

16.02.2011 15:57 beatyfikacja Jana Pawła II

Nie jedziesz do Rzymu?
Przyjdź na pl. Piłsudskiego

SERWISY:

 

Warszawa szykuje się do beatifikacji Jana Pawła II. Program uroczystości ogłosiła kuria metropolitarna. Oprócz modlitw i mszy, Kościół szykuje atrakcje dla najmłodszych. W Warszawie pojawią się pociąg papieski i papa mobile.

We wszystkie niedziele lutego, marca i kwietnia o godz. 21.00 podczas mszy w archikatedrze św. Jana Chrzciciela możemy wziąć udział w przygotowaniach duchowych do beatyfikacji. Kolejne tygodnie poświęcone są wybranym tematom nauczania Jana Pawła II.

Wieczorna modlitwa w rocznicę śmierci

2 kwietnia, w 6. rocznicę śmierci Jana Pawła II, na pl. Piłsudskiego będzie wieczorne czuwanie modlitewne, a dzień później na pl. Piłsudskiego - koncert. W ten weekend czuwania zorganizują też warszawskie parafie.

Razem przed beatyfikacją

30 kwietnia na pl. Piłsudskiego odbędzie się modlitewne czuwanie młodzieży, które przygotują Centrum Myśli Jana Pawła II oraz stypendyści im. Jana Pawła II. Zostanie otwarta wystawa poświęcona Janowi Pawłowi II.

Połączą się z Rzymem

W niedzielę 1 maja o godz. 10.00 na pl. Piłsudskiego rozpocznie się transmisja na telebimach z uroczystości beatyfikacyjnych w Rzymie.

O godz. 12.30 planowany jest przejazd papa mobile - Traktem Królewskim do Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.

O tej samej godzinie na placu rozpocznie się msza święta dziękczynna za beatyfikację. Przewodniczyć jej będzie bp. Piotr Jarecki.

Pociąg papieski w Świątyni Opatrzności

W świątyni na Wilanowie o godz. 9.00 rozpocznie msza św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Pikusa.

Do godzin wieczornych będzie dostępne miasteczko papieskie. Jego atrakcją ma być pociąg, który wyruszy w trasę przy al. Rzeczypospolitej. Na poszczególnych stacjach, przy których będzie się zatrzymywał pociąg, dzieci będą poznawać historię życia Jana Pawła II.

1 maja planowane jest też odsłonięcie na świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie wielkiego portretu Jana Pawła II, złożonego z cyfrowych zdjęć Polaków. Będzie je można przesłać sms-em lub e-mailem. Dochód z przesłanych sms-ów przeznaczony zostanie na Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.

Podziękowanie za beatyfikację

Uroczystości dziękczynne po beatyfikacji Jana Pawła II zakończą czerwcowe obchody IV Dnia Dziękczynienia, w tym roku poświęconego właśnie wyniesieniu na ołtarze Jana Pawła II.

W przeddzień Święta Dziękczynienia, 4 czerwca na placu przed Świątynią Opatrzności Bożej, w godz. 17-20.30 odbędzie się Spotkanie Młodych. Z każdej parafii archidiecezji warszawskiej przybędą na nie grupy młodzieży ze swoimi duszpasterzami. Będą rozmawiać o wartościach, które wnieśli w życie Jan Paweł II i prymas Stefan Wyszyński.

Komunikacja na uroczystości

1 maja od godz. 8.30 uruchomione będą specjalne linie autobusowe na trasie pl. Piłsudskiego - Pola Wilanowskie - pl. Piłsudskiego.

Beatyfikacja

Beatyfikacja Jana Pawła II odbędzie się w Rzymie na Placu Świętego Piotra 1 maja 2011 roku o godz. 10.00. Uroczystości będzie przewodniczył Ojciec święty Benedykt XVI.

PAP/par/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Irena z rodzina Hannover

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.03.2011 09:56 ~Irena z…

  To wieli cud odbedzie sie pierwszego maja . Nasz ukochany Rodak, Polak Jan Pawel II bedzie swiety . Juz tyle lat czekamy, nasze zdjecie z Rzymu na audjecji z Ojcem Swietym Janem Pawlem II w naszym domu to relikwia . Jestesmy dumni, ze swietym jest nasz Polak, zasluzony przez narod calego swiata

 • ja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.02.2011 20:05 ~ja

  A po jaką cholerę? Rżnąć głupa?!

 • bokser

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.02.2011 19:34 ~bokser

  JUż nie bądź taki materialista:)

 • JD

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.02.2011 19:07 ~JD

  Mam to gdzieś , jadę na działkę na grilla i piwko.

 • Szemot

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.02.2011 16:14 ~Szemot

  Widzę, ze teraz zierają przez SMS na Świątynie Opatczności. Tym razem na jej częśc czyli muzeum Jana Pawła II. Już chyba kiedyś ktoś z tych organizatorów zbierałna stocznie i nieopodatkowana kasa poszła na świątynie

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »