Informacje

08.02.2011 06:35 Problemy z dostępem do poradnika

Nie dostaniesz
"Malucha w Warszawie"

SERWISY:

Gdzie szukać żłobka? Gdzie są najlepsze place zabaw? Na jakie bezpłatne zajęcia dodatkowe można zapisać dziecko? Takie informacje młodzi rodzice mieli znaleźć w rozdawanym za darmo poradniku "Maluch w Warszawie". Problem w tym, że ciężko go dostać, a z internetu ściągnąć publikacji  nie można.

- Jestem w dziewiątym miesiącu ciąży i próbowałam gdzieś dostać miejski poradnik. W szpitalu na Żelaznej pielęgniarka z izby przyjęć rozkłada ręce i mówi, że dostali cztery egzemplarze, i już dawno ich nie ma - denerwuje się Anna, która poinformowała nas o sprawie.

10 tysięcy egzemplarzy

Poradnik wydrukowano w małym nakładzie - raptem 10 tysięcy egzemplarzy. Miał trafić na oddziały położnicze, do stołecznych żłobków, ośrodków pomocy społecznej i do szkół rodzenia.

- Faktycznie, nie wszędzie mogliśmy dostarczyć poradniki. Szkoły rodzenia późno podpisywały umowy z miastem, a np. dyrekcja szpitala przy Żelaznej nie przyjęła od nas kilkuset egzemplarzy, które chcieliśmy przekazać lecznicy - twierdzi Marta Widz z Centrum Komunikacji Społecznej.

- Jednak nasza publikacja miała takie założenia, by była ona dostępna przede wszystkim przez internet, bo tylko wtedy jest gwarancja, że będzie ciągle aktualna - zaznacza.

"Błąd strony"

Tu jednak też jest problem, bo link (um.warszawa.pl/maluch), który biuro prasowe podawało jako adres, z którego można ściągnąć plik z poradnikiem, po prostu nie działa. Jak zapewnia urzędniczka Centrum Komunikacji Społecznej, błąd zostanie naprawiony i "Maluch w Warszawie" będzie dostępny w zakładce "aktualności" miejskiej strony.

Junior w drodze

Tymczasem kończą się prace nad następną publikacją, która ma ułatwić rodzicom edukację dzieci. Poradnik o nazwie "Junior w Warszawie" ma być podobnym kompendium do "Malucha", ale przeznaczonym dla rodziców dzieci w wieku 6-13 lat.

mjc/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »