Informacje

09.01.2017 15:20 PRZED SIEDZIBĄ PIS

"Nie dla Rzeczpospolitej Łowieckiej"

SERWISY:

"Prawo łowieckie Szyszki do kosza", "Nie dla Rzeczpospolitej Łowieckiej" - z takimi transparentami  protestowali przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przeciwnicy zmian w prawie łowieckim.

- Na miejscu jest kilkadziesiąt osób - informował reporter tvnwarszawa.pl. Mateusz Szmelter.

- Krytykują obecne władze za wprowadzanie zmian bez żadnych konsultacji i pod dyktando lobby myśliwskiego. Mówią, że przyszli do siedziby Prawa i Sprawiedliwości, aby prosić prezesa Jarosława Kaczyńskiego o wstrzymanie planowanych zmian - opisywał.

Mają transparenty i maski

Projekt nowelizacji prawa łowieckiego zaproponowany przez PiS zakłada m.in. zmniejszenie odległości (do 100 metrów) od zabudowań, w jakiej wolno strzelać. - Zdaniem protestujących to zły pomysł. Chcieliby aby ta odległość wynosiła 500 metrów - relacjonował Szmelter.

Zgromadzeni mieli maski lisów. Przynieśli też transparenty z hasłami: "Koniec polowania!" czy "NIE dla Rzeczpospolitej Łowieckiej".  

Nie było utrudnień. Jak informował nasz reporter, ruch po ulicy Nowogrodzkiej odbywał się normalnie. - Protestujący zajmowali parking i trawniki - mówił.

Co zakładają zmiany?

Oprócz zmniejszenia odległości umożliwiającej strzelanie nowelizacja zakłada też dostęp do rewolwerów, a nie tylko do długiej broni, jak było do tej pory. Myśliwy z półrocznym stażem, nawet osiemnastoletni, mógłby posiadać taki rewolwer.

Zwykły obywatel, aby dostać pozwolenie na broń, musi skończyć 21 lat i udowodnić, że jest mu ona naprawdę niezbędna. Jeśli nowelizacja weszłaby w życie, myśliwy nie musiałby też co 5 lat odwiedzać psychologa, tak jak musi to czynić obywatel posiadający broń.

CZYTAJ WIĘCEJ O ZMIANACH NA TVN24.PL

kw/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Dosia125

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.01.2017 09:38 ~Dosia125

  ten dewastator środowiska zablokował budowę Wschodniej Obwodnicy Warszawy, bo w kałuży znaleziono stzeblę błotną, którą naniosły ptaki. W innych decyzjach środowiskowych nakazuje się budowanie nowych zbiorników i przenoszenie żabek, a przy tej już nie można było Obwodnica przebiegała zbyt blisko luksusowej stodoły.

 • Free Animals

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.01.2017 09:32 ~Free Animals

  To nie myśliwi, to pluton egzekucyjny psychopatów. A ci którzy piszą w komentarzach jak to myśliwi są potrzebni do zabijania Zwierząt leśnych, lisów i psów, to pokłosie tego debilstwa. Zero szacunku dla Stworzenia i życia. To nie mordowanie rozwiązuje problem a KARANIE ludzi za nieodpowiedzialne rozmnażanie i brak troski wobec Zwierząt które są od ludzi zależne. Ale to trzeba być człowiekiem a nie bezmózgowcem żeby to zrozumieć i być odpowiedzialnym za Stworzenia które się oswoiło. To człowiek powinien ponosić za to odpowiedzialność a nie żeby Zwierzęta cierpiały za ludzką głupote! Tak samo idioci a nie ludzie rozregulowali specjalnie przyrodę by w nią ingerować. Przyroda nas NIE potrzebuje, a wręcz odwrotnie - to MY potrzebujemy przyrody! I większość ludzi nie zgadza się grupka idiotów niszczyła to co Bóg podarował wszystkim, ale po to by korzystać sprawiedliwie i z szacunkiem a NIE dewastować i mordować !

 • Kill hunters

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.01.2017 09:18 ~Kill hunters

  Poniższe komentarze to od osób nie mających żadnej wiedzy a już na pewno brak im totalnego współodczuwania i więzi z przyrodą. Liczy się - tylko JA! To Zwierzęta są prawowitymi mieszkańcami tej Planety, a my mamy ten przywilej korzystać z jej dóbr a nie dewastować i mordować! Takie pasożytnictwo to jest brak szacunku wobec Boga i jego Stworzenia. Czego przykładem jest lobby myśliwskie, w którym nie obowiązuje żadna etyka a tylko żądza zaspokojenia własnych chuci. To nie są myśliwi to bandy psychopatów mających okazje wyżyć swoje podłe żądze na niewiniątkach. Dobrostan Zwierząt powinien być na I-szym miejscu! Tzw "myśliwi" specjalnie prowadzą do rozregulowania harmonii w przyrodzie - dokarmianie a z drugiej strony zabijanie drapieżników, by mieli do czego postrzelać, a robią to bardzo niehumanitarnie, jak np. masowe egzekucje. STOP temu bestialstwu !!!

 • Emeryt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.01.2017 09:05 ~Emeryt

  Myśliwy nie musi chodzić okresowo do psychologa bo i bez tego wiadomo, że to świr.
  Bo jak można nazwać człowieka, który czerpie przyjemność z zabijania.

 • oburzona

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.01.2017 08:56 ~oburzona

  Pisie trolle szaleją w komentach pod tym tekstem. NIE dla zabijających dla przyjemności, NIE dla bezkarności i buty pseudomyśliwych!!! Niech przyroda będzie dla zwykłych ludzi i zwierząt, a nie dla morderców w kapeluszu z piórkiem!!!

 • Ten co opracował projekt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.01.2017 06:48 ~Ten co…

  Mówienie, że projekt dopuszcza rewolwery to kłamstwo i manipulacja! Nie ma tam takiego rozwiązania...

 • Hiubi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.01.2017 19:01 ~Hiubi

  Pogięło już kompletnie tych pseudoekologów!
  Mieszkam na wsi pod Warszawą i takich strat wykonanych przez lisy i dziki nie pamiętam od kiedy tu mieszkam (a jest już parę lat). Lisy chore, z mnóstwem pasożytów włóczące się na każdym kroku. Wybita populacja dużych dzikich ptaków (bażanta nie widziałem już parę lat). Hordy dzików buchtujące pola i wdzierające się nawet do ogrodów. Niestety, ale musimy panować nad przyrodą, bo inaczej zostaną najsilniejsze gatunki - po to są myśliwi. Lisy są już w mieście i nie mówcie mi, że to przez zmniejszające się tereny leśne - to raczej przez szczepionki na wściekliznę i "oswajanie" się dzikich zwierząt.

 • janek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.01.2017 18:31 ~janek

  niedlugo kazdy kto bedzie chcial miec bron sie do kolka lowieckiego zapisze, bo to przeciez nie o polowania chodzi. a za lat kilka kolka lowieckie sie przeksztalca w zwiazek strzelecki i beda lobbowac w sejmie identycznie jak w stanach.

 • marek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.01.2017 17:48 ~marek

  Przecież teraz też jest 100 metrów, więc gdzie to zmniejszenie?

 • taa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.01.2017 16:34 ~taa

  te wszystkie protesty na zamówienie już nie są nawet śmieszne to jest nudne.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »