Informacje

07.07.2011 12:20 protest mieszkańców na ursynowie

Nie chcą parkingu
na środku osiedla

SERWISY:

Na większości osiedli w Warszawie jest problem z zaparkowaniem samochodu. Na osiedlu przy Raabego problemem jest budowa nowego parkingu. - Niedługo nie będziemy mieli w ogóle wolnej przestrzeni - skarżą się mieszkańcy. Lokalny konflikt jeden z nich opisał na warszawa@tvn.pl.

– Nie zgadzamy się, aby stawiano parking w miejscu, w którym ludzie spacerują, bawią się z dziećmi – protestuje Pioter, który poinformował nas o sprawie, pisząc na warszawa@tvn.pl.

Mieszkańcy nie chcą stracić cichego i spokojnego miejsca. - Mieszkańcy ul. Raabego oraz okolicznych ulic udają się tam na chwilkę odpoczynku - dodaje internauta.

Nowa szkoła

- Parking jest niezbędnym elementem nowo powstającej szkoły - odpowiada Piotr Guział, burmistrz Ursynowa. - Szkoła podstawowa, w której uczyć się będzie 900 dzieci, musi mieć podjazd i parking - dodaje.

Burmistrz powtórzył te argumenty na czwartkowym spotkaniu z mieszkańcami. - Powstanie parkingu jest niedyskutowalne. Przepisy nakazują zorganizowanie miejsc parkingowych zgodnie z parametrami zabudowy - mówił.

Dodał, że do konsultacji pozostaje organizacja parkingu. Zaproponował, że mieszkańcy będą mogli się wypowiedzieć, czy wolą, żeby parking działał tylko w godzinach pracy szkoły, czy może zechcą sami korzystać z niego wieczorami.

Zajmą tylko część łąki

Jak zapewniają urzędnicy, mieszkańcy nie stracą całego terenu. - Miejsca parkingowe dla 34 samochodów zajmą nie więcej niż 1/5 łączki, która i tak nie jest zagospodarowana - przekonuje burmistrz. Odpiera również zarzut o utracie możliwości rekreacji i odpoczynku. - W ramach inwestycji powstanie 5 boisk i plac zabaw. Mieszkańcy będą mogli z nich korzystać - zapewnia.

Piotr Guział zapraszał też do zgłaszania pomysłów na zagospodarowanie w przyszłości pozostałej części łączki według potrzeb mieszkańców. - Można tam zrobić ścieżkę rekreacyjną i plac zabaw - proponował.

Zobacz, co napisał o sprawie internauta Pioter:

Jeśli chcesz nas zainteresować jakimś tematem, pisz na warszawa@tvn.pl. Możesz też opublikować swoją informację bezpośrednio w portalach tvnwarszawa.pl lub Kontakt24.


Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

wp/par/js//mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ZRaabego

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.07.2011 00:42 ~ZRaabego

  Niech Szanowny Pan Burmistrz nie mówi o braku miejsc do zaparkowania samochodu, bo ok. 100 m od wyznaczonego miejsca jest duzy koscielny parking, ktory notabene wg prawa nie powinien byc az tak wysuniety w kierunku północnym (nie zgadza się to z zabudową ul. Przy Bazantarnii) i stoją tam 3-4 samochody.

 • ZWasilkowskiego

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.07.2011 22:47 ~ZWasilkowskiego

  Jak nie chą parkingu to MY, mieszkańcy ul. Wasilkowskiego chętnie poprosimy go u Siebie ( jest taki betonowy plac koło górki) - nie ma tylko zgody i inwestora.

 • Burmistrz Ursynowa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.07.2011 19:59 ~Burmistrz Ursynowa

  Prace na ewentualnym parkingu zostały właśnie przeze mnie wstrzymane do wtorku kiedy podejmę decyzję co dalej z tą sprawą

 • wawa77

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.07.2011 15:03 ~wawa77

  buhahaha ... niech wracają na wieś najlepiej

 • uczestnik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.07.2011 11:23 ~uczestnik

  do Glo: czytaj ze zrozumieniem. To parking nie dla mieszkańców tylko dla szkoły. Oni mają wygodę a my kłopot. To trudno zrozumieć?

 • Glo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.07.2011 10:52 ~Glo

  Aut nie mają gdzie stawiać, ale parkingu nie chcą! Nonsens!
  Widać większość tęskni za domem (polami i łąkami) ;]

 • as

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.07.2011 10:38 ~as

  A gdzie Pani dyrektor nowej szkoły zaparkuje FURĘ ?

 • popieram komitety lokalne od teraz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.07.2011 10:23 ~popieram…

  Guział jest mądry. u nas w SLD takie Budzyny i Czarzaste niszczą organizację. myślą że partia to jak budowa. nawet studiów nie pokonczyli jak zając i budzym. SLD upada na sródmiesciu i w warszawie. Guział prowadz NAS!!!

 • uczestnik spotkania

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.07.2011 09:41 ~uczestnik…

  Wczoraj spotkanie z Burmistrzem, a dzisiaj rano o 7.00 koparki zaczęły ryć ogrodzoną pod parking część łączki. Do dzisiaj rano od momentu ogrodzenia terenu przez ponad miesiąc NIC tam się nie działo. Czyżby Gmina przestraszyła się alternatywnych rozwiązań pokazanych przez mieszkańców? A Pan Burmistrz WYDAWAŁ SIĘ taki sensowny....i zapewniał, że w przeciwieństwie do poprzedników .... ble, ble.

 • miłośnik_motyk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.07.2011 09:08 ~miłośnik_motyk

  Niech mieszkańcy się zrzucą i wykupią ten teren od miasta i zrobią sobie prywatny park. Póki teren jest miasta to miasto decyduje co na nim będzie. Parking nie jest szczególnie uciążliwy w porównaniu z hipermarketem, oczyszczalnią ścieków, spalarnią odpadów czy trasą szybkiego ruchu więc proszę nie robić z igły wideł.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »