Informacje

12.12.2017 20:15 Zawiadamiają prokuraturę

Nie chcą bazaru na pętli.
Przynieśli wałek burmistrzowi

SERWISY:


Aktywiści z Ursynowa złożyli we wtorek zawiadomienie do prokuratury. Twierdzą, że miasto i dzielnica zmieniając pętlę autobusową w targowisko działają na szkodę mieszkańców. Przygotowali też świąteczny prezent dla burmistrza - wałek.

- Z naszej wiedzy wynika, iż miasto świadomie podejmowało i podejmuje działania, których celem jest wsparcie interesu prywatnego, kosztem interesu publicznego. Wszelkie działania zmierzają do przeniesienia bazarku w miejsce pętli autobusowej, stanowiącej mienie komunalne, mimo iż targowisko mogłoby zostać przeniesione do innych lokalizacji, które nie są zagospodarowane na obiekty użyteczności publicznej - powiedział Piotr Skubiszewski ze stowarzyszenia Otwarty Ursynów.

Przyszli z wałkiem

Dodał, że takie działania mogły doprowadzić do naruszenia przepisów Kodeksu karnego, w szczególności w zakresie  niegospodarności, przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego oraz sprzedajności pełniącego funkcję publiczną i płatnej protekcji biernej.

Tego samego dnia aktywiści próbowali przekazać burmistrzowi Ursynowa Robertowie Kempie prezent świąteczny - wałek kuchenny. Jak tłumaczyli, "symbolizuje skandaliczne działania, które na jego prośbę doprowadziły do likwidacji potrzebnej pętli autobusowej". Prezentu nie udało się jednak wręczyć zainteresowanemu.

- Naczelnik Wydział Administracyjno-Gospodarczego powiedział, że wałek to niebezpieczny przedmiot i kazał nam wyjść. Briefing zrobiliśmy na zewnątrz, a wałek przekazaliśmy naczelnikowi, który miał go przekazać burmistrzowi - stwierdził Skubiszewski.

Aktywiści złożyli też życzenia: Oprócz tradycyjnych zdrowych i wesołych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku, życzymy, aby święta były dla Pana momentem refleksji, która przypomni o potrzebie kierowania się w pracy funkcjonariusza publicznego - jakim jest Burmistrz Dzielnicy Ursynów - zasadą bezstronności. Wierzymy, że wówczas przestanie Pan przedkładać interes swojego zaplecza politycznego ponad oczekiwania mieszkańców; że zacznie Pan działać w interesie publicznym".

Prokuraturę w sprawie targowiska zawiadomili też mieszkańcy.

Awantura o bazar

O konflikcie na Ursynowie na tvnwarszawa.pl pisaliśmy wielokrotnie. Piotr Karczewski, radny Ursynowa z ramienia PO i prezes spółki zarządzającej targowiskiem, od dawna chciał je przenieść na pobliską pętlę autobusową. Protestowali okoliczni mieszkańcy, którzy nie chcieli bazaru pod oknami. Kupcy z kolei o innej lokalizacji słyszeć nie chcieli.

Nic dziwnego - pętla znajduje w bezpośrednim sąsiedztwie aktualnego terenu bazarku, a aktywiści i mieszkańcy ulicy Polaka proponowali przeniesienie targu aż w okolicę Areny Ursynów.

Długo opierał się też Zarząd Transportu Miejskiego, ale pod koniec lipca urzędnicy ogłosili... przetarg na dzierżawę pętli. Nie został on jednak rozstrzygnięty z "przyczyn proceduralnych", a w tym samym czasie ratusz rozpoczął procedurę "wygaszenia stałego zarządu", co w rezultacie oznacza przejęcie terenu.

>> CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT <<

kz/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • anka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.12.2017 13:04 ~anka

  A my chcemy mieć bazar i jest nas mnóstwo, wystarczy zobaczyć jakie tłumy są w każdy weekend na tym bazarku... i z tego co wiem propozycji innej lokalizacji nie ma !

 • Anka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.12.2017 22:32 ~Anka

  Na tej pętli to tylko menele i złodzieje siedzą. Wiaty obszczane, chodniki obrzygane i faktycznie jest to obiekt wart ratowania. Strach przejść za dnia, kiedy jest widno, nie mówiąc o tym, żeby chodzić tam wieczorem. Ale jak widać po komentarzach i treści artykułu - takie sąsiedztwo mieszkańcom Polaka odpowiada.

 • Jurek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.12.2017 15:50 ~Jurek

  Do wałka jeszcze kajdanki dajcie temu Kempie to to co nam zrobił likwidując nam pętle autobusową to skandal. Już nigdy nie zagłosuję na PO. Już mnie nie nabierzecie.

 • ANTY

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.12.2017 13:04 ~ANTY

  Powinni ten dołek całkowicie zlikwidować. To nie jest ten sam dołek z przed lat. Ceny droższe niż w sklepach a towar w większości i tak z jednej giełdy czy hurtowni. Tylko kilku handlarzy jest z własnymi produktami. Jeśli dojdzie do przeniesienia targu to z automatu Powinno się im zainstalować KASY FISKALNE!!!

 • karol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.12.2017 11:59 ~karol

  Marek~Marek

  Precz z aktywistami.

  mundry inaczej

 • Marek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.12.2017 08:47 ~Marek

  Precz z aktywistami.

 • Wałek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.12.2017 22:49 ~Wałek

  Robert Kempa, burmistrz Ursynowa z nadania Hanny Gronkiewicz - Waltz po utrąceniu przez nią poprzedniego burmistrza, Piotra Guziała, odznacza się poglądami bardzo zbliżonymi do swojej znanej koleżanki. Pecunia non olet.

 • Bazareknapętlitak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.12.2017 22:39 ~Bazareknapętlitak

  Z bazarku korzystać to się chce, do tej pory było dobrze, a jak w pobliżu ul. Polaka to już protesty. Jak będziecie tak protestować to już nie zrobicie zakupów na bazarku, bo wyniosą go gdzieś daleko i tyle będzie z waszego krzykactwa. Wszyscy mieszkańcy Ursynowa na tym stracą i będą wam mocno "wdzięczni".

 • Pani spod 45

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.12.2017 22:10 ~Pani spod 45

  A nie można zrobić bazarku na stacji Natolin? Przecież na Ursynowie jest dużo innych stacji metra, na których mogą stawać pociągi. Bazarek jest mieszkańcom bardzo potrzebny!

 • Ursynowiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.12.2017 22:07 ~Ursynowiak

  Jedni warci drugich, bo jak wcześniej radni dzisiejszego "Otwartego Ursynowa" jeszcze jako radni "Naszego Ursynowa" robili "wałki" pospołu ze swoim guru Guziałem, to wszystko było ok. :-)

  A co do pętli to jest rzeczą oczywistą że powinna pozostać, tym bardziej że za moment Ursynów zostanie na kilka lat przecięty na pół budową tunelu autostrady

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »