Informacje

01.12.2010 12:46 Atak zimy przeszkodził budowlańcom

Nie betonują, nie asfaltują, bo zima jest sroga

SERWISY:

 Andersa, Cybernetyki, most Północny - drastyczny spadek temperatury i śnieg przystopowały tempo prac na niektórych miejskich budowach. Nie jest możliwe betonowanie i asfaltowanie.  Ale drogowcy są dobrej myśli.

Zimowa aura nie przerwała za to budowy mostu Północnego - budowlańcy musieli zrezygnować jedynie z niektórych prac.

- W temperaturze poniżej 5 stopni Celsjusza nie można betonować płyt. Ostatecznie kierownik budowy może zezwolić na wylewanie masywnych konstrukcji. W takich warunkach jak obecnie w grę wchodzą w zasadzie tylko prace konstrukcyjne - mówi Gajewska.

Czekają na poprawę pogody

Jeszcze w listopadzie ZMID obiecywał, że do końca 2010 roku uda się spiąć konstrukcją mostu Bielany z Białołęką. Mimo ataku srogiej zimy nadal nie jest to wykluczone.

- Prognozy na przyszły tydzień są optymistyczne. Pogoda ma się poprawić. Mamy jeszcze przed sobą cały miesiąc, więc nie wykluczamy, że do końca roku uda nam się tego dokonać - zapowiada rzeczniczka ZMID.

Żywice są wrażliwe na zimno

Nie tylko betonowanie w bardzo niskiej temperaturze jest niemożliwe. Drogowcy na budowach używają również żywic, które są bardzo wrażliwe na ochłodzenie.

- Prace musieliśmy też przerwać na Cybernetyki. Na wiadukcie miały zostać zainstalowane balustrady. Montuje się je przy użyciu żywic. W takiej temperaturze to niemożliwe - przyznaje Gajewska.

Rzeczniczka pociesza, że przestoje nie spowodują opóźnień, bo harmonogramy zakładają m.in. załamanie pogody. - Opóźnieniom mogą ulec tylko poszczególne etapy budów - pociesza rzeczniczka ZMID.

Andersa czeka

Już wiadomo, że atak zimy pokrzyżował plany drogowców co do wiaduktu na Andersa. W tym roku - mimo obietnicy - nie zostanie oddany.

- Potrzebowaliśmy jeszcze tylko dwóch tygodni na dokończenie prac. Niestety, ten etap jest najbardziej wrażliwy na pogodę i trzeba było zawiesić prace - wyjaśnia Małgorzata Gajewska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

myk/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • jajo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.12.2010 18:55 ~jajo

  Prace nad mostem północnym uniemożliwiające ruch tramwajowy 17 i 5 do zajezdni żoliborz mialy sie skonczyc latem!:/:/:/ Wylaczono ten odcinek w pazdzierniku zeszlego roku i mialo to trwac 10 miesiecy (informacja ze strony ztm), ale teraz oczywiscie jest juz grudzien, minelo 14 miesiecy, a konca nie widac!!

 • Wlod

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.12.2010 17:37 ~Wlod

  Obserwuję budowa na Cybernetyki od początku z racji bliskiego zamieszkiwania. W lecie, kiedy można było budować to siły fachowe opuszczały teren budowy już w piątek w południe pojawiając się w poniedziałek około południa. I już wtedy było wiadomo, że nie zdążą. Inną sprawą jest rozłożenie zadań na budowie. Miast skukcesywnie oddawać do użytku wyremontowane i nowowybudowane odcinki Cybernetyki (Rzymowskiego-Obrzeżna, Obrzeżna-Taśmowa w tym rondo) itd. Wykonawca uparł się na oddanie tej inwestycji w całości. Pozwoliłoby to na sukcesywne udrażnianie ruchu samochodowego w tej permanentnie zakorkowanej okolicy. Przez takie podejście mamy totalny bałagan i utrudnienia w ruchu, które potrwają do wiosny, zamiast zapowiadanego grudnia

 • tttt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.12.2010 14:42 ~tttt

  po pierwsze to juz jest po wyborach i tak naprawde nikogo nic nie obchodzi, a sprawność ekip budowlanych woła o pomste do nieba. Ale przeciez ponad połowa głosowała za HGW wiec trzeba sie cieszyc i radować tym co jest. Bo przeciez HGW to dopiero rządzi. Nie jestem z PIsu od razu zaznacze

 • artee

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.12.2010 14:32 ~artee

  zgadzam zię z ZEN... dodatkowo co to za firma jest odpowiedzialna za kładkę dla pieszych nad Rzymowskiego? Dawno powinna być skończona, szybciej by ją wykończyła porządna ekipa 5 osobowa. NIC SIĘ TAM NIE DZIEJE OD MIESIĘCY a dwa pasy zakorkowanego służewca wyłączone z ruchu

 • Michalina

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.12.2010 14:26 ~Michalina

  A co z Węzłem Marsa? Od czasu oddania estakad tempo pracy drastycznie spadło. Zostało jeszcze otwarcie przejść podziemnych.

 • Jak tam w boksie?

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.12.2010 14:02 ~Jak tam w boksie?

  Jak tacy jesteście mądrzy to czemu ciągle pracujecie w infolinii?

 • wiosna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.12.2010 13:05 ~wiosna

  A tak poza tym, to jeszcze jest jesień...

 • Tomek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.12.2010 13:00 ~Tomek

  No tak na wiosnę przetarg, odwołanie, kolejny przetarg, kolejne protesty. W końcu rozstrzygnięcie i przychodzi zima :P

 • zen

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.12.2010 12:59 ~zen

  w temacie cybernetyki - po jaką cholerę Panowie prawie wykończyli część pomiędzy Taśmową a Postępu kiedy nie ma szans na zakończenie budowy wiaduktu natomiast odcinek od Rzymowskiego do Postępu jest całkiem rozbabrany a można by już przywrócić na niego ruch, żeby odciążyć Rzymowskiego oraz rondo Obrzeżna/Bokserska... pomijam sprawność ekip pracujących w okolicy Obrzeżnej/Postępu... po kilka razy rozkopywali już "prawie" ukończone etapy... oraz drogowcy kiedy się spodziewali zimy? w marcu?

 • Paweł

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.12.2010 12:59 ~Paweł

  Nikt się nie spodziewał, że zimą może spaść śnieg i temperatura! :-))

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »