Informacje

08.01.2016 16:05 w planie nowe trasy

Nawet o 3 minuty przyspieszą tramwaje z Pragi i Bródna

SERWISY:


Remont trasy tramwajowej między Dworcem Wileńskim a pętlą Żerań Wschodni przyniósł nie tylko nowe tory i wygodniejsze przystanki. Jak chwali się ratusz, dzięki wprowadzonym na tej trasie priorytetom, podróż tramwajem może się skrócić nawet o 3 minuty.

Priorytet dla tramwajów – system który daje im zielone światło na skrzyżowaniach - od wtorku działa już w ciągu ul. 11 Listopada (łącznie 6 skrzyżowań, na których zastosowano koordynację protramwajową, dającą tzw. zieloną falę) oraz na ul. św. J. Odrowąża (4 skrzyżowania z zastosowaniem pełnej adaptacji, przydzielającej pełny lub wysoki priorytet dla przejeżdżających tramwajów).

Szybciej o 3 minuty

Tramwajarze zapowiadają, że w ciągu kilku dni priorytety otrzymają 4 kolejne skrzyżowania na tej trasie – wzdłuż ulic: Rembielińskiej (z ulicami: Matki Teresy z Kalkuty, Bartniczą  i Kondratowicza) i Annopol (z ul. Odlewniczą).

- Zmiany na wszystkich wspomnianych skrzyżowaniach pozwolą pasażerom podróżującym tramwajami linii 1, 3, 4, 25 i 41 skrócić czas przejazdu nawet o 3 minuty – zapowiada Monika Wierzbicka z Tramwajów Warszawskich.

Nowe priorytety

W następnej kolejności tramwajarze planują uruchomić system sterowania ruchem na ul. Marymonckiej: na odcinku od al. Zjednoczenia na północ oraz w rejonie skrzyżowania ulic: ks. J. Popiełuszki i J. Słowackiego – łącznie 7 skrzyżowań. - Po zakończeniu prac przez ZDM uruchomione zostaną także priorytety na placu Wilsona oraz na skrzyżowaniach ul. Słowackiego z ulicami: Suzina i Krechowiecką – dodaje Wierzbicka.

Na ukończeniu są również prace związane z wdrożeniem priorytetów na ul. Powstańców Śląskich. W tym roku tramwajarze planują także uruchomienie priorytetów na skrzyżowaniach ulic Połczyńskiej i Wolskiej z ulicami Powstańców Śląskich, ul. Fort Wola oraz ul. Elekcyjną.

Wielki remont

Remont torowiska rozpoczął się w sierpniu. Początkowo informowano, że zakończy się w połowie listopada.

Już raz tramwaje wróciły na Bródno. Było to w październiku. Ale pasażerowie nie cieszyli się długo z tego stanu rzeczy - na początku listopada znowu wycofano składy z tej części miasta. Części prac nie udało się wykonać przed Wszystkich Świętych.

Ostatnie prace - przy pętli Annopol - skończyły się w grudniu.

jb/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Marian

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.01.2016 17:27 ~Marian

  A kiedy przyspieszą tramwaje na moście Poniatowskiego - to jakaś kpina żeby jechały 20km/h po nowo wyremontowanych torach. Znowu jakiś przekręt w ratuszu.

 • pasażer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.01.2016 12:17 ~pasażer

  i tak autobusem przez grota szybciej! nadal katastrofa bo tramwaj otwiera drzwi i ma zielone, zamyka drzwi i robi się czerwone więc znów stoi zawalidroga, i to ma być szybciej?

 • motek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.01.2016 09:12 ~motek

  Ciekawe kiedy ktoś wykolei się przy Staniewickiej. Od strony ronda Żaba tuż przed wjazdem na przystanek tory są tak wykrzywione , że mało kół nie urwie. I to ma być poprawa ? Dlaczego jeszcze nikt tego nie zauważył...

 • marek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.01.2016 23:51 ~marek

  Ale Jazda~Ale Jazda

  Kiedy wreszcie będzie jeździlo wiecej pociagów do Piaseczna na Radom i do Warszaway? Tam w tych pociagach jest taki tłok że ludzie sie tratują. Szczególnie w godzinach rannych i popołudniowych


  Jak wyremontują tory na odcinku Warszawa Okęcie -Czachówek i dobudują bocznice do zawracania w Piasecznie. Właśnie zaczęli, więc pewnie za 2-3 lata skończą.

 • Blaine Mono

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.01.2016 23:31 ~Blaine Mono

  Klituś bajduś módl się za nami. Ktoś jeszcze kupuje kolejne obiecanki o przyspieszaniu tramwajów?

  To jest po prostu kolejny pretekst na wyrzucenie publicznych pieniędzy w błoto. Bo inwestowania w warszawskie tramwaje inaczej określić nie można.

  Na razie przejazd od Lubelskiej do Kijowskiej wydłużył się o pięć minut. A po modernizacji tego odcinka Ratusz też chwalił się jak bardzo tramwaje przyspieszą. Skończyło się na tym, że na każdym skrzyżowaniu światła trzymają tramwaje tak długo, żeby nie zdążyły na zielone światło na następnym skrzyżowaniu. Jak tylko tramwaj zbliża się do skrzyżowania, momentalnie zapala się dla niego czerwone światło. Trudno uwierzyć, że to nie jest celowe działanie. W każdym razie przed modernizacją nie było AŻ TAK źle.

 • mot

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.01.2016 23:21 ~mot

  Brawo przyspieszenie kosztem motorniczego. Ztm chwali się że tramwaje przyśpieszą a biedny motorniczy będzie gnał na złamanie karku. Wczoraj dzieki prioretytowi lnią 3 dojechalem na -6 wystarczy że wbiły się przede mnie 2 brygady 25. Więc 3min to tylko na papierze żeby pasażer nie narzekał. 1min dojechanie do przystanku i obsługa to kpina

  Ps mam nadzieje że Pisiory przewietrzą to Ztmowskie kolesiostwo

 • smutek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.01.2016 22:29 ~smutek

  Zabawne. Pamiętam, jak kilka lat temu likwidowali E-5 z Gocławia do centrum i połączyli go z 507. ZTM tłumaczył: "phi, co to za różnica, 3 minuty dłużej państwo pojadą."

 • Ale Jazda

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.01.2016 22:11 ~Ale Jazda

  Kiedy wreszcie będzie jeździlo wiecej pociagów do Piaseczna na Radom i do Warszaway? Tam w tych pociagach jest taki tłok że ludzie sie tratują. Szczególnie w godzinach rannych i popołudniowych

 • Jasne

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.01.2016 21:44 ~Jasne

  Skasowali jeden przystanek to akurat zyskali 3 minuty.

 • Warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.01.2016 21:25 ~Warszawiak

  Dobre zabrali jeden przystanek i zyskali 3 minuty hahahahahahahahahahahahahah

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »