Informacje

07.12.2010 17:39 Zawirowania na Ursynowie

"Nasz Ursynów": burmistrza wybierzemy w piątek

SERWISY:

Spór o władzę na Ursynowie wchodzi w decydującą fazę. Nowo wybrani radni z ramienia Naszego Ursynowa i PiS-u zebrali się we wtorek w urzędzie dzielnicy i zdecydowali: na piątek zwołujemy specjalną sesję rady dzielnicy, na której chcemy wybrać władze Ursynowa.

Jednego wyboru już dokonali na początku grudnia – głosami Naszego Ursynowa i PiS-u przewodniczącym rady miał zostać Lech Królikowski. Ten pomysł nie spodobał się jednak Platformie Obywatelskiej. Jarosław Jóźwiak z gabinetu prezydent miasta stwierdził, że uchwała o wyborze jest niezgodna ze statutem dzielnicy.

- Wykonano masę ekspertyz prawnych i wszystko wskazuje na to, że mamy rację - mówi w Miejskim Reporterze Królikowski – Działamy tak, żeby sesja była pełnoprawna – dodaje.

Decyzja w rękach rady miasta

Dlatego na wtorkowej sesji rady dzielnicy (uczestniczyło w niej 14 radnych) podjęto decyzję o odłożeniu wyborów władz dzielnicy. Wszystko dlatego, że na czwartkowej sesji Rady Warszawy zapadnie decyzja czy uchwała o wyborze przewodniczącego rady dzielnicy była zgodna z prawem.

- Jeżeli się okaże, że decyzja będzie dla nas niekorzystna, to będziemy kontynuować nasze działania w oparciu o werdykt prawników – zaznacza Królikowski.

Wsparcie radnych

Nasz Ursynów i PiS ma poparcie radnych innych dzielnic. – Trzeba szanować reguły demokracji i prawo zawarte w statucie dzielnic. Pani prezydent nie ma prawa do podważania wyborów – mówi Grzegorz Wysocki z Ochockiej Wspólnoty Samorządowej.

ran/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • lidka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.12.2010 09:17 ~lidka

  To co się dzieje w mojej dzielnicy jest po prostu żałosnym spektaklem, typowo polskiej mentalności kłócących się o wszystko dzieciaczków. Dwa największe komitety zamiast sie połączyć, dogadać i sprawnie działać dla dobra dzielnicy wolą się żreć, kłócić i bić o stołki i oczywiście przyświeca temu zasada: zawsze tamci drudzy są całkowicie winni nie my...obydwie strony tego konfliktu to jak sie okazuje nic nie warte bandy politykierów, bleeee

 • obserwator

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.12.2010 09:10 ~obserwator

  wszyscy skaczecie na PO, a przecież radni PO nie uczestniczą w żadnych zabawach w radzie, Senior prowadzący pierwsze posiedzenie (z NU) skompromitował się całkowicie - faktycznie obrady prowadził radny junior -Guział (NU), platformy się w to nie angażowała więc o co chodzi???

  a to że my Ursynowianie głosowaliśmy na PO i tylko do rady dzielnicy wsparliśmy lokalny komitet (zresztą antyklerykalna lewica) nie upoważnia PiS-u do rządzenia dzielnicą której mieszkańcy tego nie chcą co pokazują wyniki wyborów)

  indywidualne aspiracje p. Guziała i parcie na władzę skończy się dla dzielnicy tragicznie, a jeszcze takie ugrupowanie nie powstało którego by PiS nie wyrolował (zarówno Leper i Giertych mieli nieco większe zaplecze i doświadczenie polityczne - a PiS ich zjadł)
  przewiduję że albo PiS wkręci Guziała w aferę albo sami się podłożą - a smutne jest to że ucierpimy na tym tylko my mieszkańcy-wyborcy

  wczorajsze wypowiedzi członków NU przyprawiają o dreszcze cytuję "niestety nie będzie inwestycji na Ursynowie - jest kryzys, nasza kadencja skupi się głównie na usprawnianiu funkcjonowania urzędu i urzędników, oczywiście dziury w chodniku załatamy, ale głównym zdaniem w kryzysie jest poprawa samego urzędu dzielnicy"
  - jaki z tego wniosek ????

 • Rurex

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2010 23:18 ~Rurex

  Powtórzyć wybory przewodniczącego Rady Dzielnicy. Teraz zrobić to tak, żeby pan Jóźwiak nie mógł się przywalić. Tym sposobem przewodniczący i tak będzie, więc HGW POlicja nie odrzuci żadnych uchwał.

 • ursynowianin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2010 22:07 ~ursynowianin

  Pożyjemy zobaczymy jak to będzie. NU dużo obiecywał miał nie wiązac się z żadnymi partiami. Mam teraz dużo wolnego czasu chodzę po Ursynowie i oglądam co zrobiono. Jak będę żył to odzwierciedlę to w następnych głosowaniach.

 • XYZ

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2010 21:33 ~XYZ

  Niech żyje PO, Od władzy odepchnąć sie nie da.

 • brak słów

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2010 20:07 ~brak słów

  nie mogę uwierzyć w to co robi pani Gronkiewicz-Walz. Zawsze uważałam ją za kompetentnego człowieka, który potrafi wspólpracować. Wstyd mi za Po, bo na nich głosowałam i aż nie moge uwierzyc w to co radni z PO wyczyniają. Zastanówcie się, ze straci na tym dzielnica. Niestety ale w tym sporze to własnie Po wychodzi na gburów. Władzy sie nie ma przez całe zycie. Właśnie straciliście jeden głos swoim zachowaniem.

 • Robi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2010 20:04 ~Robi

  Niech się biorą do roboty, bo Ursynów tonie w śniegu.

 • Adam"I"

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2010 19:57 ~Adam&q…

  Radni dzielnic to tylko DARMOZJADY POSPOLITE. I to za nasze podatki. SPOŁECZNICY to raczej nie są!!
  Taki system to tylko w PL

 • anty_łapers

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2010 19:21 ~anty_łapers

  jak NU i PiS przejma władze, to jak zaczna wietrzyć ludzi PO to cel w więzieniach zbaraknie, stąd taki strach

 • Dragon30

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2010 19:20 ~Dragon30

  Spoko, ale tak czy siak w Warszawie rządzi PO to znaczy, że zarząd dzielnicy będzie tylko marionetką.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »