Informacje

11.12.2010 07:01 Gdzie na biegówki?

Nartostrady w stolicy i okolicy

 

Zima aktywnych mieszkańców miasta nie wystraszyła. Skorzystali z okazji i przesiedli się na biegówki. Bo co lepszego można robić w mroźne weekendy i popołudnia, jeżeli nie pośmigać na nartach? Miejsc do tego jest coraz więcej. 

W ramach porządkowania praskiego brzegu Wisły wytyczona została ścieżka biegowa pomiędzy Mostem Gdańskim, a Mostem Poniatowskiego. Zimą, kiedy przysypana jest śniegiem, stała się nartostradą dla miłośników biegówek. 

To niewątpliwie jeden z najdłuższych odcinków po którym można jeździć na nartach w Warszawie. W dodatku niezwykle malowniczy. Ze ścieżki roztacza się bardzo piękny widok na lewobrzeżną Warszawę.

Dodatkowo, podczas wycieczki narciarskiej, można obserwować z bliska budowę stadionu narodowego, oraz mosty warszawskie, pod którymi prowadzi ścieżka. W dodatku ścieżka ma urozmaicony przebieg, liczne zakręty oraz niewielkie wzniesienia co niewątpliwie uatrakcyjnia przejazd.

Nartami przez Kabaty

Jeżeli brakuje nam towarzystwa do zimowych spacerów na nartach, warto wybrać się na zorganizowane imprezy. A te organizuje Towarzystwo Narciarskie "Biegówki".

Wśród ich propozycji można znaleźć cotygodniowe zaproszenie na imprezę pt. "Nocne Biegówki na Kabatach". Odbywa się ona w każdą śnieżną środę o godzinie 19.00. Chętni spotykają się przy Metrze Kabaty. 

Od niedzieli na narty do Zalesia

Trasa dla narciarzy prowadząca z Zalesia Górnego do Żabieńca zostanie przygotowana i oznakowana już w sobotę rano. Oficjalne otwarcie przewidziano na niedzielę. Powstała w ramach akcji „Stwórzmy razem 1000 tras".

Trasa ma 7 km i została poprowadzona przez zróżnicowany teren. Obok prostych odcinków są także niewiele podbiegi oraz zjazdy.

Nartostrada będzie przygotowywana w każdy weekend do końca zimy. Przy pomocy specjalistycznego sprzętu w śniegu będą zakładane tory do narciarstwa klasycznego.

Towarzystwo Narciarskie „Biegówki", pomysłodawca trasy, planuje także stworzyć w Zalesiu Górnym osobną nartostradę do stylu dowolnego, na której swobodnie będzie można trenować krok łyżwowy.

1000 tras

Akcja „Stwórzmy razem 1000 tras" to inicjatywa Towarzystwa Narciarskiego „Biegówki", które za cal stawia sobie stworzenie do sezonu 2014/2015 1000 profesjonalnie przygotowywanych tras do rekreacyjnego uprawiania narciarstwa w całej Polsce.

Do tej pory stołeczni miłośnicy biegówek jeździli głównie do Powsina, ale leśne ścieżki Lasu Kabackiego nigdy nie były specjalnie przygotowywane do uprawiania tego sportu. 

mjc/aq/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • muel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.12.2010 01:05 ~muel

  a ja po Kampinosie szusuję.

 • tubo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.12.2010 16:10 ~tubo

  ja mam wizję, że ludzie biegną rano na nartach z pragi do pracy w centrum. Np. przez most świętokrzyski, a potem wyciągiem na tamce :D

 • WW

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.12.2010 16:00 ~WW

  Zapraszam wszystkich zainteresowanych na wał wiślany od Kępy Tarchomińskiej do Rezerwatu Jabłonna. Trasa liczy ok. 7 km. Ślady zakładane przez miłośników narciarstwa z Nowodwrów i Jabłonny. Dziś warunki były super.

  Pozdrawiam
  WW

 • fr3

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.12.2010 13:55 ~fr3

  Dziękuję za artykuł! Właśnie się zastanawiałem gdzie można pobiegać :) Znam jeszcze jedno miejsce - las w marysinie wawerskim.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »