Informacje

24.09.2013 10:36 podsumowanie pierwszych siedmiu miesięcy

Narodowy wciąż na minusie, ale mniejszym

SERWISY:

Spółka PL2012+ przedstawiła wynik finansowy Stadionu Narodowego za pierwsze siedem miesięcy tego roku. – Jest o 5,5 mln lepiej niż planowaliśmy – powiedział Marcin Herra, prezes spółki. Jak dodał, same przychody są o trzy miliony złotych wyższe niż przewidywano.Stadion wciąż jest jednak na minusie.

- Jesteśmy na dobrej drodze. Plany, które zostały przeze mnie postawione przed spółką PL2012+ były bardzo ambitne. Jestem zadowolona, że te plany są realizowane i to mnie bardzo cieszy – powiedziała minister sportu Joanna Mucha.

- Zgodnie z założeniami obiekt ma zacząć zarabiać w 2015 roku - powiedziała minister sportu. Jak dodała, ma nadzieję, że w 2014 uda się już wyjść na zero, jeśli chodzi o bilans przychodów i kosztów.

Milion gości

Jej optymizm potwierdził Marcin Herra, prezes spółki zarządzającej Stadionem Narodowym. Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej przedstawił wynik finansowy za pierwsze siedem miesięcy tego roku.

- Oczekiwania z początku roku były bardzo konkretne. Muszą pojawić się ludzie na stadionie, żeby rosły przychody i musi być pełna kontrola kosztów, żeby poprawiał się wyniki – przekonywał Herra.

Zakładano, że w tym roku stadion na różnych wydarzeniach odwiedzi milion osób. Ten cel udało się osiągnąć już na początku września. Planowaliśmy na ten roku 10 imprez cało stadionowych i 100 konferencji. Obecnie mamy umowy na 19 imprez i 139 konferencji – wyliczał prezes PL2012+.

Z opublikowanych danych wynika, że styczeń i luty były najtrudniejsze, jeżeli chodzi o wynik finansowy. Po siedmiu miesiącach przychody wykonane to 10,6 mln, choć na początku planowano tylko 7,5 mln – co daje wynik o niewiele ponad 3 mln złotych lepszy.

Najlepszym miesiącem był maj. - Zabrakło niespełna 100 tys. zł, żeby zbilansować przychody z kosztami. Przy dalszej pracy dodatni wynik, o którym myślimy w kontekście 2015 roku, jest jak najbardziej realny - stwierdził Herra.

Herra podkreślił, że 50 procent kosztów to kosztu eksploatacyjne. Każdego miesiąca władze spółki wprowadzały kolejne rozwiązania, które dawały oszczędności. W sumie uzbierało się ich już 2,5 mln złotych.

- Wynik finansowy po siedmiu miesiącach jest lepszy niż wynik zakładany o 5,5 mln złotych - podsumował Herra.

Jak dodał, stadion będzie zarabiał w 2015 roku.

bf/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • gsfsdfsfd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.09.2013 15:34 ~gsfsdfsfd

  Nie lepiej oddac po prostu teren z tym bajzlem wlascicielom? Po co ciagle sporo doplacac? Wiadomo bylo, ze stadion bedzie mial problemy z utrzymaniem - nie gra na nim zadna z duzych stolecznych druzyn - a w tym roku po raz pierwszy nie bedzie zadnej z aglomeracji warszawskiej w glownej lidze koszykowki. W pilce zostala tylko Legia, ale ona ma Lazienkowska. Do tego beznadziejne braki - za maly parking, droga konstrukcja mimo doslownie golego betonu...

 • Wyborca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.09.2013 08:19 ~Wyborca

  konik~konik

  Zarobił dokładnie o tyle więcej ile ministra sportu zapłaciła z waszych podatków za bilety na madonnę dla swoich urzędników. To takie cuda rządowej ekonomii, lemingi to kupują. Wypada tylko podać o ile więcej wydało do tej pory ministerstwo sportu :)

  Lemingi to kupują bo nie umieją liczyć.

 • vincent rost

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.09.2013 23:14 ~vincent rost

  może zaksięgowali już zadatek na wynajęcie stadionu na miesiąc na ten szczyt międzynarodowy, za który płaci rząd, stąd wyższe wpływy

 • krzemisiu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.09.2013 20:26 ~krzemisiu

  Czyli strata jest coraz większa.
  2 000 000 000 + strata w 2012 + strata w 2013.
  i kto za to zapłaci?
  Pan, Pani.

 • warszawiak100

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.09.2013 20:20 ~warszawiak100

  Jakis czas temu byl projekt aby wokol tego molocha nad dachem stadjonu gorowala kolejka linoa z gondolami ksztalcie syrenki Niestety panu ministrowi z PO Drzeieckiemu i innnym notablom nie bylo po drodze z tak smialym projektem Ten moloch nie jest stanie zapenic sobie regularnych wplywo pieniedzy przez to jest skazany na generoanie strat I tak juz pewnie pozostanie przy tak miernym zarzadzaniu

 • konik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.09.2013 20:00 ~konik

  Zarobił dokładnie o tyle więcej ile ministra sportu zapłaciła z waszych podatków za bilety na madonnę dla swoich urzędników. To takie cuda rządowej ekonomii, lemingi to kupują. Wypada tylko podać o ile więcej wydało do tej pory ministerstwo sportu :)

 • pma

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.09.2013 19:38 ~pma

  xxzz~xxzz

  Idiotyczna konferencja tego pana , to tak jak miałbym cieszyć się że zabili mnie mniejszym nożem a nie większym.Strata jest stratą bez względu jaka jest.


  Naturalnie, strata jest stratą. Tylko, że inwestycja rzędu dwóch miliardów złotych nie zwraca się po miesiącu. Niezależnie od tego czy jest to stadion czy jakakolwiek inna firma, osiągnięcie dodatniego bilansu w trzecim roku działalności to przyzwoity wynik.

 • mar

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.09.2013 17:21 ~mar

  W innym portalu jest informacja że roczny koszt utrzymania to 40 milionów. A premia za zmniejszenie deficytu o 12% to 750 000 zł :)

 • xxzz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.09.2013 16:41 ~xxzz

  Idiotyczna konferencja tego pana , to tak jak miałbym cieszyć się że zabili mnie mniejszym nożem a nie większym.Strata jest stratą bez względu jaka jest.

 • księgowy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.09.2013 15:12 ~księgowy

  nigdzie nie można się doczytać ile miał straty w 2012r i ile ma narastająco do końca sierpnia 2013r?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »