Informacje

21.01.2012 11:54 ncs wprowadza poprawki

Narodowy czeka na płytę

SERWISY:

Policja miała uwagi, ale organizator otwarcia stadionu wprowadził już poprawki. Teraz jest jeden warunek, żeby inauguracja Narodowego mogła się odbyć - potrzebne jest pozwolenie na użytkowanie płyty głównej. Tą muszą ocenić straż i PINB. Zaczną w poniedziałek. Czy zdążą z wydaniem decyzji? NCS jest spokojny, że pierwszy event na arenie odbędzie się 29 stycznia. Tak samo Ratusz. Prezydent może pozwolić na imprezę bez zgody służb.

 

Chociaż opinia dotycząca samego użytkowania Stadionu Narodowego jest pozytywna, wciąż nie ma pozwolenia na przeprowadzenie imprezy masowej - muzycznego otwarcia 29 stycznia. Dlaczego?

Policja: Poprawili

Przed imprezą straż i policja muszą wydać pozytywną opinię - ocenić, że obiekt jest gotowy na event. Tymczasem funkcjonariusze znaleźli na obiekcie szereg uchybień - pisaliśmy o tym na tvnwarszawa.pl w piątek. - Chodziło o wytyczanie dróg ewakuacyjnych, materiały budowlane na terenie, na którym ma się impreza odbyć - wymieniał w piątek Maciej Karczyński z KSP. Na stadionie cały czas toczą się prace, stąd wynikły zastrzeżenia - mówi policjant.

- Chodzi po prostu o to, żeby było bezpiecznie. Organizator uwagi uwzględnił. Dzisiaj możemy powiedzieć, że nasza opinia jest pozytywna, z jednym warunkiem... - informuje w sobotę w TVN24.

Od straży do PINB. Nad wszystkim prezydent

Jakie to zastrzeżenie? Policja czeka już tylko na odbiór płyty głównej. Najpierw opinię o niej ma wydać straż pożarna. Sprawdzanie zacznie w poniedziałek. Wcześniej nie mogła, bo - jak tłumaczy bryg. Ireneusz Kopczyński z warszawskiej PSP - na płycie toczyły się prace.

Kiedy straż oceni płytę, jej odbiór wykona Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

I sprawa wróci do straży, która oceni, czy na obiekcie może odbyć się impreza masowa.

Ratusz zapewnia, że wszystko znajdzie szczęśliwy finał w poniedziałek. Eksperci pewni, czy zdążą, ale - jak się okazuje - prezydent ma możliwość wydania decyzji bez zgody policji i straży - nadmienił Kopczyński.

Imprezy na początek: koncerty i mecze

29 stycznia to czwarty termin otwarcia warszawskiej areny Euro 2012. Czy ten termin jest realny? NCS odpowiedział na pytania stawiane przez media w piątek dopiero wieczorem.

- Procedura uzyskania zgody na imprezę masową jest w toku, organizator na bieżąco pracuje z policją i strażą pożarną. Spokojnie, nie odwołujemy imprezy! - uspokajał na swoim facebookowym profilu. Niedługo później do mediów trafiło krótkie oświadczenie rzeczniczki Darii Kulińskiej:

"Trwa procedura pozyskiwania pozwolenia na imprezę masową, organizator współpracuje ze wszystkim służbami oraz przygotowuje niezbędne dokumenty tak, aby możliwe było wydanie zezwolenia. Impreza „Oto jestem!" odbędzie się 29 stycznia br. w godzinach 14-20."

Reprezentacja Polski swój pierwszy mecz na Narodowym ma rozegrać 29 lutego - z Portugalią. Wcześniej, 11 lutego, na Narodowym o Superpuchar zagrają jedenastki stołecznej Legii i krakowskiej Wisły.

kcz/bgr/bako//mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ryba

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2012 16:56 ~ryba

  Najbardziej martwi mnie mecz Legia-Wisła chyba że nad każdym kibicem będzie fruwał aniołek i groził palcem " nie wolno niszczyć stadionu".Może wówczas narodowy ocaleje.

 • PanMoto

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.01.2012 12:07 ~PanMoto

  To sobie na płytę poczekają, bo właśnie spadła z ciężarówki w Ożarowie

 • zenada

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.01.2012 11:32 ~zenada

  Ty Warsaw jeżeli na podstawie komentarzy wystawiasz opinie osobowe to weź sobie lustro, nie, nie napisze o żadnym metrze w temacie o stadionie, nie martw się.

 • POzamiatane

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.01.2012 09:50 ~POzamiatane

  Jak psedo-premier Tusek nie obieca POdwyżki strażakom to Stadion Narodowy będzie otwarty PO EURO!!!

 • l-wo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.01.2012 09:35 ~l-wo

  stadion ogólnie spoko,ale z tym dachem.....to jakies nieporozumienie,po cholere robili ten dach zasuwany skoro nie mozna z niego korzystac zimą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Warsaw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.01.2012 22:58 ~Warsaw

  Ty zenada: jak ci się coś nie podoba w budowaniu Stadionów itp. to lepiej zamknij wrota! (Może zaraz powiesz, że i druga linia metra nie powinna być budowana... Komentarzy takich ciot nikt nie ma ochoty czytać!

 • rafael

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.01.2012 21:32 ~rafael

  Stadion nie jest i nie będzie gotowy. Mogą podpisać i udawać, że wszytko jest O.K., ale bufetowa to wstążkę niech sobie na majtkach przetnie, będzie dla niej bezpieczniej.

 • dodo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.01.2012 21:32 ~dodo

  O księdzu tylko nie zapomnijcie.

 • zenada

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.01.2012 19:10 ~zenada

  W szpitalach gehenna pacjentów a oni Stadiony budują, żałosne potrzeby :(

 • ooon

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.01.2012 17:14 ~ooon

  Narodowoy na filmie

  https://www.youtube.com/watch?v=F8iwRW7rDRk

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »