Informacje

20.01.2012 16:20 otwarcie 29 stycznia, mecz 11 lutego?

Narodowy bez pozwoleń. Zdążą?

SERWISY:

Termin otwarcia Stadionu Narodowego stoi pod coraz większym znakiem zapytania. Straż pożarna miała w piątek wydać opinię, czy obiekt jest gotowy do przeprowadzenia imprezy masowej. – Opinii nie ma i na pewno dziś już jej nie będzie – mówi w rozmowie z tvnwarszawa.pl Albert Stempień, z biura prasowego stołecznej straży pożarnej.

Strażacy nie wydali pozwolenia na imprezę masową, bo - jak tłumaczą - nie mogli. Mamy ręce związane przez PINB - mówią. - Do tej pory nie ma pozwolenia budowlanego na użytkowanie płyty głównej Stadionu Narodowego. Bez tego dokumentu nie możemy nawet zająć się pozwoleniem na przeprowadzenie imprezy masowej – wyjaśnia Stempień.

Odbijają piłeczkę

- Dopiero dziś dostaliśmy wniosek Z NCS w tej sprawie. W poniedziałek przeprowadzimy kontrolę na stadionie – tłumaczy Andrzej Kłosowski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Teoretycznie tego samego dnia PINB mógłby wydać pozwolenie budowlane, ale szanse na to są niewielkie. Dlaczego? Inspektor odbija piłeczkę do strażaków. - Konieczna jest opinia strażaków dotycząca samej płyty głównej - mówi Kłosowski. 

Dopiero po wydaniu przez PINB pozwolenia budowlanego na użytkowanie płyty głównej może ruszyć procedura wydawania pozwolenia na imprezę masową. Kiedy jest szansa na to pozwolenie?

Kłosowski twierdzi, że w poniedziałek nie uda się sfinalizować procedur, natomiast Bartosz Milczarczyk, rzecznik Ratusza informuje, że właśnie tego dnia zapadnie ostateczna decyzja z sprawie imprezy otwarcia stadionu.

Uwagi policji

Także policja ma sporo uwag do przygotowania obiektu na imprezę otwarcia, która ma się odbyć 29 stycznia. – Uchylenia w wytyczaniu dróg ewakuacyjnych, materiały budowlane na terenie, na której ma się impreza odbyć, czy brak punktów medycznych – wymienia tylko niektóre uwagi Maciej Karczyński, rzecznik stołecznej policji.

NCS nie komentuje

Nikt jednak nie chce potwierdzić tego, że impreza otwarcia 29 stycznia się nie odbędzie. Zapytana o brak pozytywnej opinii służb, rzeczniczka NCS Daria Kulińska poprosiła o maila. Pół godziny później na skrzynkę redakcji tvnwarszawa.pl przyszła informacja o akredytacjach dla dziennikarzy na imprezę "Oto Jestem!" - inaugurację Stadionu Narodowego. A minutę później dostaliśmy odpowiedź z działu PR na pytanie tvnwarszawa.pl:

"Stadion Narodowy w Warszawie uzyskał pozwolenie na użytkowanie w dniu 16 grudnia 2011 roku. Wszystkie informacje na ten temat odnajdzie Pani na naszej stronie internetowej: http://www.stadionnarodowy.org.pl/aktualnosci/1558,stadion-narodowy-w-warszawie-uzyskal-pozwolenie-na-uzytkowanie.

Dział PR

Stadion Narodowy w Warszawie"

Po południu przedstawiciele NCS poinformowali, że: procedura uzyskania zgody na imprezę masową jest w toku, organizator na bieżąco pracuje z policją i strażą pożarną. Spokojnie, nie odwołujemy imprezy!

Mają otworzyć w weekend

Stadion Narodowy ma zainaugurować darmowa impreza "Oto Jestem!" 29 stycznia. Kilkanaście dni po oficjalnym otwarciu stadionu ma zostać rozegrany pierwszy mecz - Superpuchar Polski, w którym zmierzą się Legia Warszawa i Wisłą Kraków.

par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Człowiek z Pragi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.01.2012 23:38 ~Człowiek z Pragi

  Do `twój kolega i ~Aslo !!!
  A co niby przecinak149 niezrozumiale napisał ???
  Co prawda,to może coś tam pokręcił z przykładem cen budowy stadionu między tym naszym,a tymi z Anglii,ale prawda jest taka,ze ten nasz "narodowy" powinien kosztować o połowę mniej !!!
  Oprócz tego napisał wyraźnie,że nie dość,iż już dawno powinien stadion być "otwarty",to nadal są na nim nie doróbki,które maja wpływ na decyzje związane z wydaniem odpowiednich pozwoleń !!! Poza tym,po "Euro",to stadion będzie niszczał,bo kto będzie chciał grać z reprezentacją Polski,która reprezentuj poziom ..... ??? Obiekt ten powinien być wielofunkcyjny,ale niestety o tym nie pomyślano.
  Ciekawe,czy tego komentarza też nie zrozumiecie ?
  Pozdro

 • Zenon

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.01.2012 13:14 ~Zenon

  ~MIESZKANIEC
  Już pojawiły się znaki zakazujące parkowania 29 01 na chodnikach w zatoczkach,w miejscach gdie normalnie można parkować samochody bez żadnej szkody dla pieszych i ruchu samochodowego.Pod znakami jest informacja o tym,ze parkujące samochody w tym dniu zostaną usunięte z tych miejsc.
  W mojej okolicy takie znaki pojawiły się na ul Grochowskiej,Lubelskiej,Zamoyskiego,Skaryszewskiej,podejrzewam,że podobnie jest na Saskiej Kępie.Takie działania miały ułatwić życie mieszkańcom,ale niestety urzędnicy znowu wykazali się brakiem wyobraźni.Co z samochodami mieszkańców,które zwykle parkują w tych miejscach?Trzeba je zabrać do mieszkań?
  Wszyscy zastanawiają się nad tym czy można organizować już imprezy na stadionie.Ma się wypowiedzieć policja,straż i inne służby.
  Co z bałaganem,który fundują mieszkańcom okolic stadionu władze Warszawy.
  Jeżeli nie ma parkingów na stadionie, stadion nie powinien być oddany do użytku.
  A swoją drogą,jeżeli postawiono zakazy,to te nie powinny dotyczyć mieszkańców, ratusz powinien wydać mieszkańcom parkującym w tych miejscach odpowiednie identyfikatory a nie wprowadzać bałagan.
  Brawo władze Warszawy!

 • Polak potrafi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.01.2012 13:01 ~Polak potrafi

  Obowiązujące od ponad pół roku nowe Rozporządzenie o BHP przy organizacji widowisk, nakazuje m.in. wykonanie obliczeń statycznych dla dekoracji, estrad itp. elementów infrastruktury. A jak to wykonać skoro płyta główna na której to wszystko ma stanąć wciąż jest w budowie ? Do tego (zobacz "Gazeta Stołeczna" dodatek do Wyborczej), okazuje się że są kłopoty z drożnością wyjść ewakuacyjnych, drogi ewakuacyjne oraz dojazdy dla straży są wciąż blokowane materiałami budowlanym, część dojazdów prowadzi przez niczym nie utwardzone błoto, słowem totalny bardak jak na KAŻDEJ polskiej budowie. Ale zgodnie z wielokrotnie sprawdzoną metodą "JAKOŚ TO BĘDZIE" niczego nie odwołujemy. Bo przecież to nie pierwsza impreza, która z uwagi na bezpieczeństwo ludzi NIE POWINNA się odbyć ALE SIĘ ODBYŁA! Przykładem jest choćby ubiegłoroczna "Pasja" na Służewcu, której w ostatniej chwili obniżono kryteria bezpieczeństwa przenosząc ją z kategorii "imprez masowych" do kategorii "zgromadzeń religijnych" nie wymagających zezwolenia (a tym samym oceny) ze strony policji i straży pożarnej.

 • dno z PO

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.01.2012 12:25 ~dno z PO

  Już wiadomo dlaczego wymienili komendanta stołecznego POlicji - POprzedni nie chciał się zgodzić na fuszerki i zagrożenie widzów i kibiców na imprezach!!! HGW czuwa!

 • wrocław

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.01.2012 10:52 ~wrocław

  Wszędzie tak było z otwarciem WROCŁAW też miał problemy i organizują widowiska z KOMPLETEM WIDZÓW...

 • Aslo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.01.2012 09:14 ~Aslo

  @przeciętniak
  A możesz napisać jakie stadiony masz na myśli?? Bo najnowsze dwa stadiony (wembley i emirates studium) były droższe od naszego narodowego

 • twój kolega

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.01.2012 09:07 ~twój kolega

  PRZECNAK 149 o jakim ty stadionie mówisz,bo chyba nie o wembley który kosztował1 miliard tylko że funtów.i przestań pi.....y.ć bez sensu.piszesz i piszesz a gó w n o z tego można zrozumieć

 • MIESZKANIEC

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.01.2012 08:56 ~MIESZKANIEC

  W DZIELNICY NIE MA MIEJSC PARKINGOWYCH!!! ZNOWU ZOSTANIE SPARALIŻOWANA DZIELNICA NIE BĘDĄ MOGŁY DOJECHAĆ KARETKI POGOTOWIA I WOZY STRAŻY POŻARNEJ, NIKT Z MIESZKAŃCÓW NIE DOJEDZIE ANI SAMOCHODEM ANI KOMUNIKACJA DO DOMU !!! jAK NIE DOJEDZIE GDZIEŚ POGOTOWIE NA CZAS TO KTO ZA TO PONIESIE ODPOWIEDZIALNOŚĆ ???

 • rafal

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.01.2012 08:35 ~rafal

  jesli ekstraklasa nie dolozy po 3 tys.biletow dla zorganizowanych grup kibicow Legii i Wisly to rozp.......my ten stadion! pikniki siedziec w domu przed tv. pilka nozna dla kiboli!!!

 • przecinak149

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.01.2012 02:18 ~przecinak149

  Polak potrafi !!! Nie dość, że już dawno po terminie oddania stadionu do użytku, który kosztował 2 razy tyle niż powinien (cóż bogaci jesteśmy, a Anglicy bogatsi i za połowę tego wybudowali sobie piękny stadion),to na dodatek ciągle coś:a to schody, a to dach, a teraz drogi ewakuacyjne,punkty medyczne i materiały budowlane na stadionie. Koszt utrzymania takiego obiektu jest kolosalny,więc pojawia się pytanie,kto będzie na to łożył?,chyba,że powstanie ''NOWY JARMARK EUROPA'',bo przecież nikt z naszą drużyną nie będzie chciał grać !!,a gdyby ktoś pomyślał,to można było przystosować stadion do zawodów np. lekkoatletycznych,ale po co,bogaci jesteśmy, co nie ??
  I popieram słowa jednego z internautów, że te całe mistrzostwa,to mi to lotto,bo będzie to obciach,jak nie wiem co,bo nasza drużyna,to się nadaje,a w cuda nie wierzę.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »