Informacje

15.06.2011 10:34 NCS POROZUMIAŁO SIĘ Z WYKONAWCĄ STADIONU

Naprawią schody
na koszt wykonawcy

SERWISY:

 

Generalny Wykonawca Stadionu Narodowego przedstawił program naprawczy niedoróbek na obiekcie. Do 15 września mają zostać naprawione schody kaskadowe – informuje konsorcjum Alpine - Hydrobudowa - PBG.

Porozumienie zakłada "warunki i terminy zakończenia inwestycji". Problem dotyczył głównie wady montażowej schodów.

Postawią stalową konstrukcję

Wykonawca przedstawił trzy możliwe metody naprawy schodów. - Wybrano program polegający na wsparciu schodów kaskadowych za pomocą dodatkowej konstrukcji stalowej. Ten sposób naprawy zapewni bezpieczeństwo oraz trwałość naprawianych elementów – informuje wykonawca.

Prace naprawcze schodów mają się zakończyć do 15 września, przy czym obciążenia próbne zostaną zakończone do 30 września. Wszelkie koszty naprawy poniesie wykonawca.

Do końca czerwca mają z kolei zostać wprowadzone zmiany w organizacji placu budowy. Miesiąc dłużej potrwa naprawa dylatacji stropów i ścian.

NCS upomniał wykonawcą

1 czerwca NCS dało głównemu wykonawcy 14 dni na usunięcie rażących naruszeń warunków umowy. "Jeżeli Konsorcjum nadal nie będzie reagować, będziemy mieć prawo odstąpienia od umowy" - zaznaczono wówczas w komunikacie NCS.

Mniejszy o połowę

Schody kaskadowe znajdują się między zewnętrzną, biało-czerwoną elewacją i oszkloną już właściwą bryłą budynku, co znacznie utrudnia prowadzenie przy nich ewentualnych prac demontażowych. Brak schodów uniemożliwia z kolei dostęp do górnego poziomu trybun, co oznacza, że pojemność stadionu jest ograniczona o połowę.

Obecnie opóźnienia w budowie Stadionu Narodowego, na którym 8 czerwca 2012 roku ma się odbyć mecz otwarcia Euro 2012, sięgają kilku miesięcy. Usterki uniemożliwiają zakończenie inwestycji w czerwcu, jak początkowo planowano.

Nowym terminem - który w minioną środę ogłosił premier Donald Tusk - jest koniec listopada. - Wszelkie wnioski o zmiany terminów zostały skonsumowane w zawartej ugodzie. W harmonogramie prac wskazano dodatkowe cele kluczowe oraz zwiększono odpowiedzialność wykonawcy, zarówno z tytułu kar umownych, jak i gwarancji bankowej - poinformowano w środę.

Czytaj także na tvn24.pl

tvn24.pl//twis/fac/par

 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • .

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.06.2011 17:21 ~.

  @Szemot: na S8 Konotopa - Prymasa nic nie jest do przebudowy. Słuchaj dalej mediów, a będziesz chodził zimą w sandałach.

 • Szemot

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.06.2011 16:50 ~Szemot

  @pablosek ale to nie jest granica błedu tylko partactwo. Czy na niedawno otwartej S8 gdzie obwodnica jest do przebudowy to też margines błedu?
  Swojego czasu często podrózowałem do Niemiec. Takie cosbyłoby nie do zaakceptowania. Prace niezwykle rzadko były opóźniane głównie ze względuna wysokie kary za opóźnienia. A jednoczesnie jakośc roboty bardzo wysoka. Jakoś tam wykonawca znalazłby sie w sądzie.
  W Chinach ktore tak wszyscy krytykują za jakość robót chociaz nikt jej nawet nie widziałrównież. Za opóźnienie prezes firmy wykonującej zostałby zwolniony a być moze nawet poszedłby do więzienia. Dlatego tam wszystko jest na czas. Jakoś bez najmniejszych zarzutów. Cińczycy robią badziewie na zamowienie z USA czy UE bo takie chcemy. Dla siebie jak chca robią dobrze. Zreszta prędkość robut widać na przykłądzie metra w Szanghaju gdzie w 3 lata zbudowano 6 linii metra a u nas w 3lata (+2 lata opóźnień) wybudujemy 6 stacji. Wiec o czym my rozmawiamy. To nie margines błedu tylko Polska

 • Szemot

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.06.2011 16:46 ~Szemot

  Plus tego wszystkiego jest taki, że zgodnie z umową za każde 30 dni przedłużenia budowy firma płąci państwu 100 mlnzł!!!! Czyli w końcu coś sie w tej polsce dzieje żeby zacząc trzymać w ryzach. Jak budowano we francji najwyższy na świecie wiadukt W Millau to wykonawca tez miał powiedzian, że za kazdy dzień zwłoki firma płąci 25 000 Euro. Wiadukt oddano dzień przed czasem :-]
  Nie widze np opcji żeby państwo wyciągnęło kase od Strabagu za półroczne opóźnienie wynikające z niczego. Oficjalnie powiedziano, że była sroga zima. Dlatego te 2 miesiące mrozów dały 6 miesiecy opóźnienia. Kierowcy stoją w korkach a Strabag nic sobie ztego nie robi tak jak i urzednicy nadzorujący

 • real

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.06.2011 13:14 ~real

  racja pablosek, narzekanie - to wychodzi nam najlepiej

 • chomik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.06.2011 12:38 ~chomik

  a schody i tak będą przez następne lata pękać

 • bmkmrafal

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.06.2011 12:24 bmkmrafal

  ===>Warszawiak
  Mówisz o rodowitych w średnim wieku, tu mogę się zgodzić po częsći.
  Z dalszymi pokoleniami już tak nie jsst

 • ...

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.06.2011 12:14 ~...

  http://niezalezna.pl/12043-kibice-wysylaja-dzialaczom-kepe-trawy

 • zbych

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.06.2011 12:13 ~zbych

  czyli budują już zepsute. nieźle. trasę łązienkowską zaczęli podpierać rurami po 30 latach. stadion narodowy budują już na wszelki wypadek podparty.

 • Sm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.06.2011 11:45 ~Sm

  do wszystkich którzy zamierzają odpowiedzieć "~Warszawiak"
  Nie karmcie trolla

 • pablosek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.06.2011 11:37 ~pablosek

  Jak umiecie budowac to sami idzcie buydowac mondrale.piepszone polaczki tylko pisac potrafia na forum a w zyciu to dupa blada :DWszedzie na swiecie sa problemy z budowaniem,nie da sie postawic czegos gdzie nie było by granicy błedu proste.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »