Informacje

09.06.2018 18:36 była też okazja do adopcji

Najsympatyczniejszy kundelek wybrany

SERWISY:

Czworonogi opanowały Pole Mokotowskie. W sobotę odbyły się tam wybory Najsympatyczniejszego Kundelka Roku 2018. Swoje wdzięki i umiejętności prezentowały psy, które już mają domy i te czekające na adopcję.

Jury sobotniego konkursu miało nie lada wyzwanie. Spośród gromady sympatycznych czworonogów musieli wybrać zwycięzcę i przyznać dwa wyróźnienia. Poza tym, oprócz konkursu głównego, do rozstrzygnięcia były konkurencje na sztuczki, długość ogonów i uszu, najlepszą wokalizę, podobieństwo do swoich opiekunów, a także historię adopcji.

Do rywalizacji mógł przystąpić każdy kundelek, który pojawił się na Polu Mokotowskim ze swoim właścicielem. Poza tym w wyborach wzięły też udział psy ze schroniska "Na Paluchu".

Jak informował stołeczny ratusz zmagania czworonogów oceniali znani miłośnicy zwierząt: Stan Borys, Sebastian Cybulski, Patryk Czerniejewski, Zofia Czerwińska, Beata Deląg, Sara Jaroszek, Elżbieta Jędrzejewska, Szymon Majewski oraz Henryk Strzelczyk.

Kundelki szukają domu

Pojawienie się psów z "Palucha" na Polu Mokotowskim nie było przypadkowe. W sumie przybyło aż 28 kundelków ze schroniska.

- Zabieramy ze sobą psiaki, żeby dać możliwość poznania ich osobom, które nie chciałyby lub nie są w stanie odwiedzić schroniska. Proces adopcji musi odbyć się w schronisku, ale jest to zachętą dla osób, które nie myślały nigdy o tym, by je odwiedzić - wyjaśniła Magdalena Migdał.

Dodaje też, że takim działaniem schronisko chce przełamać pewne stereotypy dotyczące adopcji czworonogów. - W ten sposób pokazujemy, że psy ze schroniska nie różnią się niczym od psów, które mają domy, bo przecież one też kiedyś je miały. Chcemy też obalać mity na ich temat. To nie są jakieś zdziczałe groźne bestie, tylko normalne zwierzęta - zaznacza Migdał.

Podczas wydarzenia każdy mógł przyczynić się do propagowania idei adopcji. - W trakcie takich spotkań zachęcamy ludzi do tego, że nawet jeśli sami nie myślą o adopcji, mogą zrobić sobie zdjęcie z naszymi psami i udostępnić je w mediach społecznościowych, opowiedzieć o nich innym - podkreśliła przedstawicielka schroniska "Na Paluchu".

Organizatorem akcji był miesięcznik "Cztery Łapy".

kk/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Gosia

    zgłoś naruszenie odpowiedz 11.06.2018 09:28 ~Gosia

    super akcja :) a wygrany piesek faktycznie bardzo sympatyczny :)

  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

  • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »