Informacje

23.06.2018 19:26 w Konstancinie-Jeziornie

Najpierw rajd, później ucieczka przed policją. Zatrzymał go kierowca autobusu

SERWISY:


Jak informują policjanci, 39-latek szalał po ulicach Konstancina. Dodają, że był pijany, jechał nieubezpieczonym autem, z cudzymi tablicami rejestracyjnym.

Policjanci z Konstancina-Jeziorny po godzinie 19 otrzymali pierwsze zgłoszenie dotyczące "szalejącego po mieście kierowcy suzuki".

"Był pijany"

Rozpoczęli akcję, namierzyli kierowcę, ten jednak, jak relacjonują, nie zamierzał się zatrzymać.

"Nie reagował zarówno na sygnały dźwiękowe i świetlne. Z pomocą przyszedł kierowca autobusu miejskiego, który widząc poczynania kierowcy suzuki na drodze zmuszony był do gwałtownego hamowania, lecz jednocześnie zablokował mu dalszą jazdę" - informuje policja.

Kierowca suzuki chciał jeszcze uciekać pieszo. Bezskutecznie. "Po zatrzymaniu mężczyzna wykazywał wobec policjantów agresję, co skończyło się dla niego zakuciem w kajdanki i osadzeniem w areszcie" - opisują funkcjonariusze.

Badanie wykazało, że 39- letni obywatel Ukrainy miał prawie promil alkoholu w swoim organizmie. Ponadto - jak ustalili policjanci - prowadzony przez niego samochód nie był ubezpieczony, miał za to nienależące do tego pojazdu tablice rejestracyjne.

Czytaj też o kradzieży u jubilera:

kz/pm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Drogówek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.06.2018 12:01 ~Drogówek


  Witold~Witold

  Jak poszaleć samochodem czy motocyklem, to tylko do Polski. Jesteśmy krajem o niskich karach, bo politycy boją się je podwyższać, bo co wyborcy powiedzą.
  green_is_bad~green_is_bad

  Najwięcej sie plują o mandaty pieszaki i roweraki więc trzeba dawać wysokie kary za przechodzenie przez ulice i za jazde rowerkiem poza ścieżkami

  ZA jazdę rowerkiem po chodniku czy przejściu dla pieszych, nikt ich nie będzie karał. Miasto promuje rowery i Veturilo, więc peletony chodnikowych cyklistów, mogą spać spokojnie. A tak swoją drogą, jeżeli boisz się jeździć prawidłowo ulicą, to kup sobie hulajnogę czy wrotki.

 • green_is_bad

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.06.2018 11:21 ~green_is_bad

  Witold~Witold

  Jak poszaleć samochodem czy motocyklem, to tylko do Polski. Jesteśmy krajem o niskich karach, bo politycy boją się je podwyższać, bo co wyborcy powiedzą.

  Najwięcej sie plują o mandaty pieszaki i roweraki więc trzeba dawać wysokie kary za przechodzenie przez ulice i za jazde rowerkiem poza ścieżkami

 • what

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.06.2018 09:41 ~what

  Maniek~Maniek

  A czy motocykliści to czytali i jeżdżą już ostrożnie? Bo problem jest w tym że PoRD zostało napisane źle. Źle dla motocyklistów i rowerzystów. Nie wiadomo z jakiej przyczyny. Być może z marności umysłowej, a być może na skutek intensywnych działań lobbystów opłacanych przez grabarzy, ortopedów czy rehabilitantów.(...)


  Jest na to maść, dostępna w każdej aptece.

  P.S.: Jak ten wpis odnosi się do artykułu?

 • qperNIK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.06.2018 09:26 ~qperNIK

  Rozumiem, że beknie za to prawowity właściciel tablic?
  Tak jak firmy z VATem?

 • Julka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.06.2018 06:53 ~Julka

  Tylko deportacja bez prawa powrotu po opłaceniu wysokiej kary pieniężnej.

 • rajdowiec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.06.2018 22:34 ~rajdowiec

  Polecam przeczytać definicję słowa "rajd"

 • lipa polskie prawo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.06.2018 17:57 ~lipa polskie prawo

  Tego typu ewidentne w biały dzień "rajdowanie" po pijaku w mieście to nie jest "jazda pod wpływem" a usiłowanie sprowadzenia katastrofu w ruchu lądowych, bądz próba wielokrotnego zabójstwa. Nazywajmy rzeczy po imieniu.

 • przestraszony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.06.2018 17:56 ~przestraszony

  Urkopiteki szaleją na polskich drogach. Niech Pan czuwa nad trzeźwymi.

 • nikol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.06.2018 14:49 ~nikol

  Witold~Witold

  Jak poszaleć samochodem czy motocyklem, to tylko do Polski. Jesteśmy krajem o niskich karach, bo politycy boją się je podwyższać, bo co wyborcy powiedzą.

  Ceny mamy europejskie, zarobki Polskie to chociaż mandaty tez Polskie.

 • Maniek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.06.2018 14:36 ~Maniek

  A czy motocykliści to czytali i jeżdżą już ostrożnie? Bo problem jest w tym że PoRD zostało napisane źle. Źle dla motocyklistów i rowerzystów. Nie wiadomo z jakiej przyczyny. Być może z marności umysłowej, a być może na skutek intensywnych działań lobbystów opłacanych przez grabarzy, ortopedów czy rehabilitantów. 
  Miejmy nadzieję, że zostanie to poprawione przy najbliższej nowelizacji tego prawa. Czy nie jest beznadziejnie głupie wymaganie od kierowców zachowania minimum 1-metrowej odległości od wyprzedzanego roweru, motoroweru, motocykla skoro ich samych nie zobowiązuje się do tego samego? Czyli kodeks wymaga żeby kierowcy dbali o bezpieczeństwo kierujących jednośladami ale już od kierujących jednośladami nie wymaga się by ci dbali o swoje bezpieczeństwo. Chyba łatwo się domyślić, że gdyby taki motocyklista czy motorowerzysta nie próbował jechać obok samochodu w odległości mniejszej niż 1 metr to wypadków byłoby mniej. Ponadto co ma zrobić kierowca samochodu obok którego pojawi się motocyklista w odległości mniejszej niż jeden metr? Uciec na bok ryzykując kolizję z innym samochodem na sąsiednim pasie? Zahamować ryzykując kolizję z tym co jedzie za nim? A może ma nic nie robić ryzykując tym, że w przypadku kolizji zostanie przez przygłupów oskarżony o niezachowanie bezpiecznej odległości od motocykla? Nie każdy ma videorejestrator w samochodzie żeby wykazać barak swojej winy. Dobrze by było przyjąć zasadę, że na jednym pasie ruchu może znajdować się jeden pojazd. T.z.n., że niedopuszczalna jest jazda dwóch pojazdów obok siebie jeśli przynajmniej jeden z nich jest pojazdem samochodowym. A omijanie w odległości mniejszej niż jeden metr dla wszystkich powinno być dozwolone tylko wtedy jeśli zatrzymany pojazd jest bez kierowcy. Jak się nie pozwoli na cwaniakowanie to i zmniejszy się liczba wypadków.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »