Informacje

21.03.2019 18:10 31 marca i 14 kwietnia

Najpierw pół-, potem cały maraton.
Sprawdź, gdzie będą utrudnienia

SERWISY:

W ostatnią niedzielę marca ulicami Warszawy pobiegną tysiące uczestników półmaratonu PZU. Dwa tygodnie później zawodnicy zmierzą się z wyzwaniem w maratonie organizowanym przez Orlen. W tych dniach mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Kilkanaście tysięcy uczestników 14. Półmaratonu Warszawskiego pokona 21,0975 km, startując z ulicy Konwiktorskiej, a kończąc przy Multimedialnym Parku Fontann w podnóża Nowego Miasta.

Półmaratonowi ponownie towarzyszyć będzie akcja #BiegamDobrze, w ramach której uczestnicy biegów Fundacji zebrali już łącznie 4 miliony złotych na cele dobroczynne. Jak informuje organizator, w tym roku organizatorzy chcą dokonać kolejnego przełomowego kroku - zebrać na cele charytatywne milion złotych podczas jednej imprezy.

Nowa trasa maratonu

Jak poinformowała Anna Ziobroń z PKN Orlen, na starcie spotkają się uczestnicy zarówno dystansu maratońskiego, jak i biegu na 10 km. - Wprowadziliśmy zmiany w trasie, bo w niektórych miejscach wiatr utrudniał utrzymywanie prawidłowego tempa biegu – przekazała.

Trasa długości 42,195 km obejmie następujące dzielnice: Praga Południe, Mokotów, Śródmieście i Żoliborz.

Zmagania rozpoczną się na błoniach Stadionu Narodowego, skąd biegacze wystartują o godzinie 9:00. Limit czasu to 5 godzin i 30 minut od strzału startera.

Pierwsze kilometry trasy są zlokalizowane w rejonie Parku Skaryszewskiego i alei Waszyngtona. Na wysokości Szpitala Grochowskiego trasa zawraca w stronę Narodowego. Dalej prowadzi przez Saską Kępę i Gocław. Biegacze wracać będą Wałem Miedzeszyńskim, a potem mostem Świętokrzyskim przedostaną się na Powiśle.

Kruczkowskiego, Rozbrat, Myśliwiecka - ta część trasy doprowadzi ich do parku Agrykolą, skąd innym drugim odcinkiem Myśliwieckiej dostaną się do Śródmieścia. Piękna, Aleje Ujazdowskie, Szucha i wreszcie długa prosta - Puławska - to kolejny etap. Idzikowskiego - Sobieskiego - Belwederska - Gagarina - Podchorążych - Czerniakowska - to ulice, którymi biegacze dotrą do 30. kilometra trasy.

Wisłostradą dobiegną do Tamki, którą dostaną się znów na górę skarpy Wiślanej. Krakowskie Przedmieście - Miodowa - Bonifraterska - tymi ulicami dotrą mostu Gdańskiego. W tym rejonie znów zbiegną na Wisłostradę, by dotrzeć nią do mostu Świętokrzyskiego i z powrotem na błonia stadionu.

Na mapie zostało zaznaczonych kilkanaście punktów nawodnienia oraz odżywiania. Organizatorzy zaznaczają także, że trasa dla biegu na 10 km jest gotowa. Jej ogłoszenie nastąpi w przeciągu najbliższego tygodnia.

Tak na tvnwarszawa.pl relacjonowaliśmy ubiegłoroczny Orlen Warsaw Maraton:

mp/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • msg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.03.2019 09:59 ~msg

  Kiedy przydzie te otrzeźwienie i bieagcze i pasonaci biegów uderzą się w pierś i powiedzą. "Przepraszamy, Byliśmy zbyt samolubni. Rzeczywiście nie możemy blokować ulicy, bo niby w niedzielę nie ma żadnego ruchu na nich.
  Chyba w Warszawie wyątkowo trzeba przełożyć handlową niedzielę na za , tydzień z powodu maratonu, który uniemożliwi dotarcie do sklepów.

 • gaga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.03.2019 09:21 ~gaga

  lekarka zabroniła biegać. Mówi - za 20 lat będą kolejki do szpitali na endoprotezy, nie mowiac o kardio. Marszobieg, szybki marsz to naturalny ruch dla człowieka, a nie bieg. Bieg jest dla człowieka potrzebą incydentalną w chwili zagrożenia.

 • lola

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.03.2019 08:50 ~lola

  Szanowni biegacze bardzo proszę o NIE PARKOWANIE SAMOCHODÓW NA PODWÓRKACH W OKOLICY STAREGO MIASTA ZASTAWIACIE I BLOKUJECIE NAWET DOJSCIA DO KLATEK SCHODOWYCH A ZRESZTA WY BIEGACIE WIĘC PO CO WAM SAMOCHODY NA START NALEŻY PRZYBIEC A NIE PRZYJECHAĆ

 • Konieczność

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.03.2019 23:13 ~Konieczność

  farmazon~farmazon

  Czy o taką Warszawę nasi dziadkowie walczyli w Powstaniu?

  W czasie powstania nasi dziadkowie też biegali, ale z konieczności, żeby n.p. ukryć się przed niemieckim karabinem maszynowym.

 • grocho

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.03.2019 15:02 ~grocho

  Liczba biegów ulicznych w stolicy zakrawa na patologię. Rozumiem, jeden maraton, czy drugi. Prestiż miasta na tym zyskuje. Ale ponad sto biegów z różnych okazji?! Umiar wskazany jest we wszystkim...

 • Kokol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.03.2019 06:57 ~Kokol


  Tadeusz~Tadeusz

  Miało być "miasto dla wszystkich", a znowu jest "miasto dla biegaczy". Panie prezydencie, może warto ograniczyć te imprezy do jednego maratonu warszawskiego, zamiast blokować miasto we wszystkie niemal weekendy?
  mmm~mmm

  Miasto dla wszystkich czyli i dla biegaczy też, więc o co chodzi?

  Skoro dla wszystkich, to dla biegaczy też, ale w odpowiedniej proporcji do ilości. W końcu demokracja jest dla wszystkich i nie może mniejszość utrudniać życia większości.

 • nimik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.03.2019 15:44 ~nimik
  to se jasiu wywieź te materiały na swoje organkowo i tam buduj, szose zablokują ci jedynie w boże ciało. Osobiście nie znam Warszawiaka, któremu by takie bieganie przeszkadzało.
  Mieszkam na Mokotowie i mnie przeszkadza.  świetny termin~świetny termin

  Świetny termin. Ostatnia niedziela marca, wreszcie niedziela handlowa, człowiek mógłby gdzieś pojechać i coś załatwić, ale nie, bo wtedy przyblokuje miasto maraton... tak jakby nie można było tego biegania zorganizować w którąś z niehandlowych niedziel przecież po to one są...
  jimmi~jimmi

  Dla Warszawiaka weekend nie spędzony z rodziną w galerii jest weekendem straconym..;) Czy nie można niedzieli przyjemniej spędzić? pójść do parku, do kina, na deptak, do kawiarni? Czy choćby wyjechać z miasta na świeże powietrze?;)
  Janek~Janek

  A co Cię obchodzi jak niedzielę spędzam? Chcesz po kościele pójść na spacer do parku to se idź, ja będę jechał do budowlanego po materiały na działkę bo akurat wtedy mam czas. A przez maratonik przez pół dnia nie wyjadę z osiedla
  WE01~WE01


  rodowita~rodowita


  dzialek~dzialek

  "Bodowlane" to raczej na obrzeżach miasta więc jaki problem tam nie biegają? Ach biedni Warszawiacy jedną ulicę znają i coś się stanie to tragedia bo nie potrafią obok przejechać;) Z drugiej strony to gdzie ta działka, na wsi???? :);)

  Przecież słoików w weekend nie ma więc jak warszawiakom to nie przeszkadza to komu?;)

 • Kolo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.03.2019 15:04 ~Kolo

  Ktoś musi mieć mocny biznes z tych biegów, skoro jest to nie do ruszenia.

 • caracale

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.03.2019 14:22 ~caracale

  super !!
  Nie mogę się już doczekać !

 • waw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.03.2019 14:02 ~waw

  Niech biegają w niedzielę niehandlową.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »