Informacje

26.11.2013 09:41 będą konsultacje

Najpierw parking, potem plac Powstańców Warszawy. Plan ratusza

SERWISY:

- Chcielibyśmy, aby projekt budowlany placu Powstańców Warszawy powstał po wytycznych, które wypracujemy wspólnie w konsultacjach społecznych - powiedział Jarosław Jóźwiak , dyrektor Centrum Komunikacji Społecznej na spotkaniu z mieszkańcami, którzy w poniedziałek rozmawiali o przyszłości tego miejsca. Według jego wyliczeń nowy plac mamy zobaczyć ok. 2018 roku.

O przyszłości pl. Powstańców Warszawy społecznicy rozmawiali w poniedziałek z urzędnikami. W dyskusji wziął udział m.in. Jarosław Jóźwiak, dyrektor Centrum Komunikacji Społecznej stołecznego ratusza.

Społecznicy pytali o remont tego rejonu Warszawy i upamiętnienie powstańców przed 70. rocznicą zrywu z 1944 roku. Przedstawiciel ratusza przedstawił plan:

- Miejsce, w którym w tej chwili znajduje się upamiętnienie powstańcze, będzie wyremontowane, prawdopodobnie do lipca 2014 roku. W międzyczasie rozmawiajmy o zagospodarowaniu czasowym (placu Powstańców - red.) - zapronował Jóźwiak.

Miasto chce też przeprowadzić konsultacje społeczne, dotyczące ostatecznego wyglądu placu. - Najpierw konsultacje, potem wnioski z nich jako wytyczne do prac projektowych - zadeklarował w rozmowie z tvnwarszawa.pl Jóźwiak.

Jak przekazał, później powstanie projekt zagospodarowania.

Najpierw parking

Równocześnie trwają prace związane z wyłonieniem operatora, który zbuduje pod placem parking podziemny. Dopiero po zakończeniu tej budowy będzie można zacząć zagospodarowanie placu.

- Parking podziemny jest przygotowywany w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Mamy nadzieję, że uda się w ciągu dwóch, dwóch i pół roku, wyłonić wykonawcę tego parkingu wraz z pozwoleniem na budowę – powiedział Jóźwiak.

- Sama budowa zajmie około roku, półtora. Potem pół roku do roku trzeba liczyć na zagospodarowanie placu nad parkingiem – wyliczył Jóźwiak.

Tu znów mógłby być plac

O poprawie sytuacji na samym placu i likwidacji gigantycznego parkingu dyskutuje się od dłuższego czasu. Wizualizacje tego miejsca po przebudowie przygotowały pracownie Pleneria i RS na zlecenie ratusza. Można je oglądać na tvnwarszawa.pl od blisko roku.

W rozmowie z tvnwarszawa.pl o placu Powstańców Warszawy mówił przedstawiciel z pracowni, która przygotowała wstępną koncepcję:

 

Jóźwiak o konsultacjach ws. placu:

lata/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • mieszkaniec przy pl Grzybowskim

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.11.2013 17:22 ~mieszkanie…

  Na pl. Grzybowskim były konsultacje przed budową... w ciągu dnia, kiedy większość ludzi jest w pracy poza miejscem zamieszkania.
  Emerytom nie potrzebny był parking podziemny...
  A my teraz mamy co mamy :(

 • gga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.11.2013 13:24 ~gga

  Jeży~Jeży

  Kolejna pusta, zabetonowana przestrzeń, gdzie będą siedzieć żule i pić piwo. Pasaż Wiecha bis. Całe centrum zabetonujcie i zróbcie piękne puste deptaki, bo to tak ładnie wygląda na wizualizacji, tylko potem nikt tam nie chce chodzić.

  NO WLASNIE, zeby chodzic, trzeba najpierw skądś czyms dojechać i w ogole CHODZIĆ W JAKIMS CELU.

 • jozo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.11.2013 12:35 ~jozo

  Włodek~Włodek

  Czy nie można było powiązać remontu Placu Powstańców z budową Metra i przebudową ulicy Świętokrzyskiej? Cóż za marnotrawstwo okazji znacznego zmniejszenia ruchu w tym rejonie

  Na Placu Powstnców było zaplecze budowy, jak wyobrażasz sobie kopanie parkinu w takich warunkach?

 • Jeży

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.11.2013 12:19 ~Jeży

  Kolejna pusta, zabetonowana przestrzeń, gdzie będą siedzieć żule i pić piwo. Pasaż Wiecha bis. Całe centrum zabetonujcie i zróbcie piękne puste deptaki, bo to tak ładnie wygląda na wizualizacji, tylko potem nikt tam nie chce chodzić.

 • piotrek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.11.2013 12:05 ~piotrek

  To jest świetny pomysł.
  Najpierw budowa parkingu podziemnego a następnieładne zagospodarowanie placu tak aby łączył się z wyremontowaną świętokrzyską.
  To samo mogliby zrobić na pl.trzech krzyży czy na pl.konstytucji. Zrobić również parkingi podziemne dla kierowców a na samym placu zrobić ładną zieleń, jakieś kawiarnie, ławki itp.

 • Warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.11.2013 11:32 ~Warszawiak

  Szkoda, że tak włądze nie podeszły, do niedawno remontowanego Pl. Grzybowskiego i Emili Platter!!! Tam jest armagedon parkingowy, a kolejni deweloperzy dostają pozwolenia na wysokościowce!!! W okolicy usuwają z premedytacją miejsca parkingowe, np. olbrzymie podwórko na tyłach Świętokrzyskiej 32 stoi puste i zakazy parkowania od 2 miesięcy, wcześniej były tam parking dla mieszkańców!!!! Ale babcie mają przynajmniej gdzie pieski wysikiwać... Po remoncie Świętokrzyskiej chcą ograniczyć ilość miejsc parkingowych o ok 70%!!! A gdzie my mieszkańcy mamy zaparkować, były miejsca to je zostawcie, a ludzi przybywa, samochodów też, Starsi ludzie się wyprowadzają, a wprowadzają młodsi, któzy te samochody mają... To prowadzi do paraliżu! Dlaczego by nie wybudować naziemnych parkingów np w miejscu po pawilonach na Marszałkowskiej. Nie muszą to być brzydkie betonowe chałąpy, ale można zaaranżować np na "wzór" przedwojennej zabudowy (taki lekki parawanizm), a w środku parkingi, które obsłużą okolicę.... Proszę

 • wawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.11.2013 11:15 ~wawiak

  DWA I PÓŁ ROKU na wyłonienie wykonawcy i pozwolenia ?!?!?!
  No szaleństwo.. Panowie urzędnicy, co tak szybko? Nie ma pośpiechu przecież. W centrum jest tyle miejsca do parkowania, że możemy jeszcze poczekać te 4 latka na parking.
  Nie pali się...

 • dano

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.11.2013 10:59 ~dano

  Na tym placu winien stanąc piękny znak Polski Walczącej, a nie jakies kleksy dizajnerskie.

 • cvb

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.11.2013 10:58 ~cvb

  a pomyslodawcy "rewitalizacji" to pomysleli gdzie beda parkować??? bo na to, ze za abonament ktos ich wpusci do podziemnego garazu to raczej nie maja co liczyc...

 • jsg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.11.2013 10:51 ~jsg

  Nie wolno zapominać, że w przypadku zamknięcia ruchu na Nowym Świecie objazdy autobusów przebiegają od Alei Jerozolimskich Kruczą, Szpitalną, Plac Powstańców, Mazowiecką do Królewskiej,a w przeciwnym kierunku Kredytową, Jasną, Zgoda i Kruczą. Nie wolno zablokować możliwości takiego przejazdu !

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »