Informacje

21.08.2012 19:23 po awarii na budowie stacji Powiśle

Nadzór budowlany żąda od Metra szczegółowych dokumentów

SERWISY:

Najpóźniej pod koniec września Metro Warszawskie musi nadzorowi budowlanemu przedstawić ocenę stanu technicznego zalanej części budowanej stacji metra Powiśle oraz przygotować plan usnięcia skutków awarii.

Takie postanowienie wydał Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego. Obszerną dokumentację miejscy urzędnicy muszą złożyć w ciągu 30 dni. Inspektorzy nadzoru budowlanego chcą poznać wyniki oceny stanu technicznego zachodniej części korpusu oraz łącznika stacji Powiśle wraz z zakresem prac, które przywrócą budowie stan sprzed zalania wodą.

Ponadto Metro Warszawskie ma przedstawić porównanie aktualnego posadowienia obiektów budowy z dokumentacją: geologiczno-inżynierską, wynikami monitoringu poziomu wód gruntowych i stabilności Skarpy Warszawskiej.

Pracownicy nadzoru budowlanego chcą również poznać projekt monitoringu: zabudowy w zasięgu strefy stacji Powiśle, ścian szczelinowych czy tunelu Wisłostrady i drgań.
Wśród dostarczonej dokumentacji mają pojawić się również archiwalne dane geologiczno-inżynieryjskie wykonane dla budowy tunelu Wisłostrady.

Zalana stacja

W ubiegłym tygodniu podczas prac na budowie stacji II linii metra Powiśle budowniczy natrafili na ciek wodny. Stacja została zalana, woda wymyła m.in. grunt pod tunelem Wisłostrady. Ruch w tunelu został zamknięty kierowcy korzystają z objazdów. Zdaniem ekspertów problem pojawił się w związku z tzw. kurzawką.

W oficjalnej dokumentacji nadzór budowlany określił to zdarzenie jako awarię, a nie katastrofę budowlaną.

CO SIĘ STAŁO NA STACJI POWIŚLE? Więcej na ten temat

bf//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ktoś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.08.2012 00:48 ~ktoś

  Varsovia~Varsovia

  Pudel swoją propagandę zostaw dla swojego wodza, co boli cię że twoje pisory też kręcą lewiznę?! Pisory to też lewa propaganda, pamiętamy paraliż decyzyjny stolycy i inwigilację Polaków a także załatwianie swoim kolesiom w partii ciepłych posad w samorządach i w spółkach skarbu państwa.
  Przeszkadza ci że media informują o przekrętach Kaczora?!..prawda kole w oczy

 • papaj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.08.2012 18:56 ~papaj

  PUDEL, chyba ci sie fora pomylily...

 • marcel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.08.2012 16:48 ~marcel

  Walcowa teraz trzęsie portkami.

 • jankes

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.08.2012 15:57 ~jankes

  a i dobrze!!!
  niech sie dobiora im do d....
  jakas odpowiedzialnosc musi byc za czyny nikt nie jest juz dzieckiem..

 • mario

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.08.2012 15:34 ~mario

  A co Wy na to że na budowie metra są wykopywane setki ludzkich szkieletów a cała sprawa tuszowana pod grozbą zwolnienia z pracyhttp://lubczasopismo.salon24.pl/krecianora/post/441894,setki-trupow-na-budowie-warszawskiego-metra. link.

 • Varsovia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.08.2012 14:23 ~Varsovia

  Pudel swoją propagandę zostaw dla swojego wodza, co boli cię że twoje pisory też kręcą lewiznę?! Pisory to też lewa propaganda, pamiętamy paraliż decyzyjny stolycy i inwigilację Polaków a także załatwianie swoim kolesiom w partii ciepłych posad w samorządach i w spółkach skarbu państwa.
  Przeszkadza ci że media informują o przekrętach Kaczora?!..prawda kole w oczy

 • PUDEL

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.08.2012 12:58 ~PUDEL

  newsweek lisa mnie rozwala! teraz głośno jest o amber gold i jego powiązaniach z PO i synem Tuska, a redaktorzyny lisa przygotowali jakiś denny artykulik o ochronie Kaczyńskiego i że jego willa jest twierdzą i czymś tam... jakieś kompletnie wyssane z palca bzdury, które mają sugerować, że on jest nieuczciwy itd. Rozliczają PiS z państwowych subwencji dla partii jednocześnie nie wspominając, ile i na co wydają swojego kieszonkowego inne partie oraz ignorując fakt, że PO i PSL zrobiły sobie prywatny folwark z państwowych instytucji i Skarbu Państwa, o czym słyszymy od kilku miesięcy… Rozumiecie? wg lisa Kaczyński powinien się wstydzić wydawać kasę na ochronę (mimo, że już jeden psychopata bez ogródek zastrzelił PiSowca i przyznał, że przyszedł zabić Kaczyńskiego), natomiast to, co wyprawia ten zbrodniczy rząd można olać, ważniejsze co robi prezes, który nie rządzi już od 5 lat…. A czemu tak najeżdżają na Jarka? bo robią wszystko, by ludzi do niego zniechęcić, bo przeraźliwie boją się jego powrotu do władzy, bo widzą, że coraz więcej ludzi przypomina sobie, że wcale źle się nie żyło za jego rządów, a tuskaszenka rozwala ten kraj. TO ONI SIĘ BOJĄ PISU, NIE MY. My nie mamy czego się bać. Dlatego te ataki nie mają końca. SALON BOI SIĘ POWROTU ERY NADZORU, KONTROLI, LIKWIDOWANIA UKŁADÓW I KORUPCJI. Oczywiście koleżki z onetu dali ten artykulik newsweeka na swoją stronę główną, podobnie internetowa gazeta wyborcza, mimo, że PiS już zapowiedział pozwy przeciw Newsweekowi za ten stek kłamstw... Ale przecież powielanie kłamstwa sprawia, że w końcu staje się on dla wielu prawdą… chyba padnę... takiej propagandy to nawet Stalin by się nie powstydził... aby tylko odwrócić uwagę od kompromitacji tego rządu... Ludzie, czy wy to widzicie? widzicie, za jakich bałwanów nas mają? jak cynicznie pogrywają sobie z nami? media tuska ogłupiają nas już tak niedyskretnie i chamsko

 • filka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.08.2012 12:46 ~filka

  Do ania1985:
  Jak ci sie tak podoba to rozbij sobie namiot na placu budowy i w nim zamieszkaj.Najlepiej mądrzyc się tym którzy siedzą z dala od tego bałaganu.Mnie metro nie jest potrzebne a jak je tak kochasz to się do Meksyku przenieś.Tam jest tyle linii,że nie będziesz musiała nawet na powierzchnie wychodzić żeby sobie ulubiony lakier do paznokci kupić.

 • cylinder

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.08.2012 12:42 ~cylinder

  Gdzie był nadzór budowlany kiedy budowano most świętokrzyski???!!!Dlaczego przęsła tego mostu stoją na drewniach balach!!!!!????????Teraz władze boją się grzebać bo zostaniemy z zawalonym na Wiśle mostem,tak??????Przez takie przekręty mamy teraz zamknięty tunel.Gratulacje dla Pana Piskorskiego!!!To jego robota.

 • JerzyM

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.08.2012 11:47 ~JerzyM

  Czy to mam rozumieć,że Nadzór Budowlany to państwo w państwie? I oni nie nadzoruja budowy metra a tylko ich odwiedzają towarzysko. A może skończyły im się druki delegacji służbowych? To aż się prosi o natychmiastowa akcję prokuratury/NIKu. Komu oni podlegają i kto im płaci?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »