Informacje

14.05.2015 20:59 niebezpieczne wyprzedzanie

"Na żyletkę", na podwójnej ciągłej.
Wyprzedził i stanął na czerwonym

SERWISY:

Ulica Wołoska. Pan Konrad wjeżdża rowerem na remontowany odcinek, tuż za szpitalem MSWiA. Jest tu wąsko. Nagle, z dużą szybkością, na podwójnej ciągłej mija go volkswagen. Wszystko nagrywa wideorejestrator, a film trafia na policję. Pan Konrad chce ukarania kierowcy.

Akcja dzieje się na remontowanym fragmencie Wołoskiej, między szpitalem MSWiA, a skrzyżowaniem z Racławicką. Kierowcy jadący w stronę zagłębia biurowego mają do dyspozycji jeden, wąski pas. Muszą się tam zmieścić razem z rowerzystami. Jest podwójna linia ciągła, zakazująca wyprzedzania.

- Kilka razy już mi się tam zdarzało wyprzedzanie "na żyletkę". To bardzo stresujące, jak tona żelastwa pakuje się praktycznie pod koła roweru – relacjonuje pan Konrad, który tym razem wyposażył swój rower w wideorejestrator i nagrał, jak w nieprawidłowy sposób jest wyprzedzany przez volkswagena. Na podwójnej ciągłej i bez zachowania bezpiecznej odległości.

Co na to policja?

Filmik wysłał do stołecznej policji. Chce ukarania sprawcy ze względu na wykonanie przez niego niebezpiecznego dla rowerzysty manewru. Nie widzi też przesłanek by wyprzedzać 100 m przed skrzyżowaniem ze światłami.

- Indagowałem potem pana na światłach (bo wyprzedzając mnie przejechał tylko 100 m i zatrzymał się na czerwonym) czy wie w jakiej odległości powinien wyprzedzać rower, ale nie chciał odpowiedzieć i uciekł – relacjonuje pan Konrad.

My również o ocenę zachowania kierowcy volkswagena poprosiliśmy stołeczną policję. Czekamy na odpowiedź.

jb/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Chomiksowaty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2015 10:13 ~Chomiksowaty

  Kolejny oszołom, któremu w sklepie rowerowmym wciśnięto wszystko co tylko się dało.
  I teraz taki gość (kozak) jeździ po mieście z kamerką na kasku i na siłę doszukuje się sytuacji by stać się gwiazdą Youtube.

 • anty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.05.2015 07:37 ~anty

  rowerzysci zwalniajcie na przejsciach dla pieszych na sciezkach rowerowych a nie z duzą predkoscią omijacie pieszych po chodniku trawniku gdzie tylko sie da aby niezwolnic

 • no jak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.05.2015 07:22 ~no jak  no jak~no jak

  ...
  zych~zych


  nagranie i komentarze pokazują ze polscy kierowcy to psychopaci
  yggdrasil~yggdrasil

  Oj tam, od razu psychopaci. Zwykli idioci i patologia. Statystyczni Janusze, sól tej ziemi (tej ziemi!)


  Mistrz cytatów się wypowiedział; D A może tak przytoczylbys moją wypowiedź, w całości? Za trudne to dla ciebie?

 • Rosomak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.05.2015 07:04 ~Rosomak

  Co mi zrobisz jak mnie złapiesz~Co mi zrobisz jak mnie złapiesz

  Wszystkim wujkom dobra rada, którzy nosa zza kierownicy nie wystawili dziękujemy. Podobnie jak tym mentalnym karłom, którzy twierdza, że ci, którzy jeżdżą rowerami nie mają samochodów.


  Dużo piszesz, ale głupio. Tu jest sprawa prosta. Niedowartosciowany życiowo, jak ty, rowerzysta, jedzie środkiem jezdni. Tamuje ruch i filmuje. Kierowca wyprzedza go. Zwykła sprawa. Tamten wścieka się. Bluzga na kierowcę, później wstawia filmik do sieci. Nieważne, ma ten konradek samochód, czy nie. On to taki typ co wiecznie ma innym za złe. Niepotrzebnie próbujesz szukać drugiego dna w tym przypadku.

 • yggdrasil

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.05.2015 23:47 ~yggdrasil


  no jak~no jak

  ...
  zych~zych


  nagranie i komentarze pokazują ze polscy kierowcy to psychopaci

  Oj tam, od razu psychopaci. Zwykli idioci i patologia. Statystyczni Janusze, sól tej ziemi (tej ziemi!)

 • Co mi zrobisz jak mnie złapiesz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.05.2015 21:39 ~Co mi…

  Wszystkim wujkom dobra rada, którzy nosa zza kierownicy nie wystawili dziękujemy. Podobnie jak tym mentalnym karłom, którzy twierdza, że ci, którzy jeżdżą rowerami nie mają samochodów. Bzdura. Wielu mimo wszystko wybiera rower, a samochód zostawia w garażu. Tak, domyślam się, trudno to pojąć.
  Bardzo ciekawym eksperymentem byłoby przepuszczanie w ramach szkolenia/egzaminu na prawo jazdy wszystkich w godzinach szczytu na rowerze przez Warszawę. Bo o ile wielu rowerzystów zna ulice z perspektywy kierowcy samochodu, to obawiam się, że większość psioczących na rowerzystów nigdy po mieście na rowerze nie jechała. I nie chrzańcie, że miasta, ulice, jezdnie są tylko dla aut. Nie są i na szczęście nie będą.
  Czy ktoś tak zaciekle broniący kierowców aut i utyskujący na rowerzystów może mi powiedzieć, co mogło kierować taksówkarzem, który obtrąbił mnie na Nowym Świecie, kiedy rowerem jechałem 30 km/h? Bo nie mógł wyprzedzić, bo nie jechałem 10 cm od krawężnika? Nie będę tak jeździł. A pan kierowca nawet nie powinien się zabierać do wyprzedzania, bo tam tylko 30 km/h można.

 • qń84

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.05.2015 21:31 ~qń84

  Jestem rowerzystą ale przez takich pieniaczy jak Pan Konrad, później na drodze pojawia się jeszcze więcej agresji na drodze.

 • rodowity

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.05.2015 21:25 ~rodowity

  aligator~aligator

  Swoją drogą jak Pan Konrad widzi, że jest remont i droga zwężona to mógłby bliżej prawej (w myśl litery prawa) jechać. Chyba ktoś tu na siłę zaczepki szuka, ciekawe jak dla kogo się skończy.

  Zgadza się Pan Konrad równierzpowinien zostać ukarany mandatem karnym powinien jechać bliżej prawej, co nie usprawiedliwia kierowcy.

 • Antonio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.05.2015 20:59 ~Antonio


  Antonio~Antonio

  jak zobaczę rowerzystę jadącego po chodniku to za kark ściągnę i będę wzywał za każdym razem policję. Bronek załatamy dziurę w budżecie.
  Chuk Noris~Chuk Noris

  jesteś kierowcą BMW czy AUDI??

  Kiepsko Panu/Pani zgadywanie idzie. Mam Renault. Lubię ww. marki to tworzą je ludzie z pasją (a to,że ludzie nimi nie umieją jeździć to już inny temat). Dziś na Puławskiej znów pustaki zajęli 2 pasy i jechali 15 może 20 km blokując ruch i robiąc ogromny korek. Czy Pan z TVN Warszawa chce nagranie z wideorejestratora? Fragment mogę przesłać i temu Panu Kondratowi. Niech zaniesie na Policję.

 • zych

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.05.2015 20:57 ~zych  majkello~majkello

  Prawda jest taka, że jeżdżac na rowerze w warszawie trzeba liczyć się z agresywnym zachowaniem kierowców samochodów i to wszystko.
  Robin Chłód~Robin Chłód


  Słuchaj, to nie jest tak. W tym przypadku nie widzę żadnej agresji w zachowaniu tego kierowcy. Spokojnie wyprzedził znerwicowanego Konrada i pojechał dalej. Za to agresją wykazał się sam Konrad. Nie dość, że nawrzucał kierowcy, to jeszcze puścił filmik do sieci, w akcie zemsty (tylko za co?).
  no jak~no jak

  Co w tym Konradzie siedzi? Zawiść jakaś w stosunku do kierowców, że oni mają samochody, a on nie? Czy potrzeba "wykazania się" publicznie, bo w szkole koledzy go olewają, a koleżanki się z niego wyśmiewają?


  nagranie i komentarze pokazują ze polscy kierowcy to psychopaci

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »