Informacje

26.04.2017 19:02 Zapowiedź drogowców

Na Żwirki i Wigury "zielona fala". Lepszy skręt z Racławickiej do lotniska

SERWISY:

- Jeszcze w tym roku na Żwirki i Wigury pojawi się "zielona fala" - zapowiada Zarząd Dróg Miejskich. Właśnie ogłoszono przetarg. Drogowcy zapewniają, że na zmianach zyskają i kierowcy, i piesi.

Planowana "zielona fala" dotyczy sterowania sygnalizacji świetlnej na dziewięciu skrzyżowaniach Żwirki i Wigury: z ul. 17 Stycznia, 1 Sierpnia, Wyględowską, Racławicką, Pruszkowską, księcia Trojdena, Banacha i Wawelską.

Zmiany obejmą też skrzyżowania Racławickiej z Miłobędzką i ulicą Do Fortu, a także Żwirki i Wigury z Hynka i Sasanki.

- Inwestycja zakłada dostosowanie sygnalizacji świetlnych do pracy w pełnej koordynacji. Dzięki odpowiednim programom sygnalizacji i wprowadzeniu algorytmów, możliwe będzie uzyskanie efektu "zielonej fali" - zapowiadają pracownicy Zarządu Dróg Miejskich.

To nie koniec zmian, bowiem przy okazji wprowadzania "fali" na Żwirki i Wigury, w koordynację włączona ma być także ulica Racławicka (na odcinku od ulicy Wołoskiej).

Wszystkie skrzyżowania mają działać w systemie akomodacji. Co oznacza, że długość świateł będzie dostosowana do natężenia ruchu.

Poszukiwany wykonawca

- Przy okazji prac na skrzyżowaniu Żwirki i Wigury z Racławicką wprowadzimy zmiany w organizacji ruchu - zapowiadają drogowcy. Skręt w lewo z Racławickiej w stronę lotniska ma być możliwy z dwóch pasów ruchu (na wydzielonej fazie świetlnej).

ZDM poinformował w środę o ogłoszeniu przetargu na projekt zmian i wdrożenia ich w terenie. Wybrany wykonawca będzie musiał zakończyć prace w ciągu pięciu miesięcy od podpisania umowy. Według przewidywań, "zielona fala" ma działać już jesienią.

Dokumenty w przetargu można składać do 11 maja do godz. 10.00.

 

Zobacz także video tvnwarszawa.pl: Na tropie zielonej fali w Warszawie:

kw/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • gość

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.11.2017 16:05 ~gość

  ZAJMIJCIE SIĘ PROSZE TYM SKRZYŻOWANIE! to co tam się dzieje od niedawna to jakiś koszmar, ran owszystko stoi od pomnika lotnika do tego skrzyzowania a po pracy wszystko stoi od Sasanki albo i wcześniej...KTO JEST ZA TO ODPOWIEDZIALNY!? Nigdy tam nie było takich korków, zawsze ruch był w miarę płynny.

 • qwerty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2017 14:33 ~qwerty

  Tadeusz~Tadeusz

  No i gdzie ta zielona fala na Żwirki? Bo teraz to tylko korek tam stoi. Może tym się zajmijcie i zapytajcie pana Puchalskiego, co z nią?


  Takiego syfu jak jest teraz na odcinku racławicka - 1-go sierpnia to nigdy nie było. Odcinek kilometra przejezdny do tej pory w 3-4 minuty jedzie się 15 minut. A postęp i jakość prac na wiadukcie i budowie drogi rowerowej - to wygląda na celowy sabotaż zdm, żeby to miejsce celowo zakorkować - bo wiadomo, że ta ekipa rowerkowców w zdm ma za zadanie zniechęcać ludzi do aut.

 • Tadeusz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2017 08:27 ~Tadeusz

  No i gdzie ta zielona fala na Żwirki? Bo teraz to tylko korek tam stoi. Może tym się zajmijcie i zapytajcie pana Puchalskiego, co z nią?

 • Tadeusz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.04.2017 14:35 ~Tadeusz

  W ramach tej przebudowy, warto pamiętać, że na Żwirki i Wigury powstaną po obu stronach autostrady rowerowe z dopuszczonym ruchem pieszych, którzy nie będą mieli się gdzie ukryć przed niebezpieczeństwem.
  Autostrady te będą szerokie i proste, "zachęcające do szybkiej i niebezpiecznej jazdy" - określenia użyte ostatnio w kontekście pojazdów samochodowych i ulicy Wołoskiej. Tutaj użyłem ich w kontekście pojazdów rowerowych. Niestety, na tych autostradach będą chodzili piesi. Przewiduję bardzo negatywny wpływ tej inwestycji na bezpieczeństwo.

 • Tadeusz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.04.2017 14:23 ~Tadeusz

  Żwirki i Racławicka są w koordynacji od ponad dziesięciu lat, więc ktoś tutaj mija się z prawdą.
  Żwirki - Racławicka, przez wydzielenie skrętu w lewo właśnie - stanie na sztywno.
  A co do zielonej fali: polikwidowane zielone strzałki (bo przejazdy rowerowe), w tym ta najistotniejsza - przy Pomniku Lotnika - sprawią, że zieloną falę to sobie kierowcy zobaczą stojąc w korku już od lotniska. Wtedy zapytamy pana Puchalskiego i jego świty, co też oni najlepszego zrobili.
  Ostatnio się zastanawiam, czy oni sprawdzają, jak daleko mogą się posunąć w opowiadaniu głupot mediom, zanim te wreszcie się zorientują, że w ZDM już nie ma fachowców, tylko filozofowie, socjologowie i prawnicy, którzy biorą się za robotę inżynierską.

 • Wierzbno

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.04.2017 11:16 ~Wierzbno

  Nie ma takiego skrzyżowania jak Wyględowska + Żwirki i Wigury.

 • qwerty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.04.2017 11:00 ~qwerty

  koniu~koniu

  Zróbcie przez całe Żwirki bus-pas.


  Jak dobudują trzeci pas, to może. Nigdzie na swiecie główna droga z lotniska dla aut nie jest jednopasmowa. A w Berlinie, tak przez was pedalarze uwielbianym, lotnisko Tegel tez jest 8 km od centrum (dokładnie jak w W-wie), a drogi z lotniska do centrum mają po 3. Przez miasto idzie też autostrada od lotniska a111, miejscami 4 pasmowa, i a100. Bujajcie się wiec trolle i dajcie miastu żyć.

 • sobiecki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.04.2017 10:57 ~sobiecki

  będzie gorzej. wylecą zielone strzałki jako kolizja niedopuszczalna z rowerzystą

 • qwerty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.04.2017 10:47 ~qwerty

  azerty~azerty

  Zielona fala sprawdza się gdy kierowcy jadą zgodnie z przepisami tj 50 km/h. Jak debile pędzą 90 km/h to potem stoją na czerwonym świetle.


  Spadaj trollu, na forum zielonego mazowsza, moze tam ci uwierzą. Jazda 50 km/h na KEN i Pileckiego powoduje postój na każdych światłach. Tak jak ktoś napisał, trzeba jechac 30km, albo pewnie własnie 90, to może się załapiesz na zielone.

 • qwerty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.04.2017 10:44 ~qwerty

  Jak ZDM zrobi kolejną zieloną falę, to już po nas. Wystarczy popatrzeć co zrobili na KEN-ie. Przejazd trzy razy dłuższy. Zresztą to pewnie ich celowy sabotaż, żeby ludzi do aut zniechecać, bo ZDM został obsadzony przez zielone mazowsze i masę kretyniczną, puchalski sobie swoich kolesi pościągał, banda amatorów bez wiedzy i wykształcenia.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »