Informacje

28.03.2017 17:31 zgłoszenia za pomocą aplikacji

Na Ursynowie chcą nowych drzew. W Wilanowie mniej

SERWISY:


Ponad 1100 miejsc, gdzie można zasadzić drzewa, wskazali już mieszkańcy Warszawy. Wskazówki mają pomóc urzędnikom podczas jesiennych nasadzeń.

– Bardzo się cieszę, że warszawiacy tak chętnie korzystają z aplikacji "Milion drzew". Przekazane wnioski będą dla nas bardzo pomocne przy planowaniu kolejnych działań. Będziemy chcieli je wykorzystać już podczas jesiennych nasadzeń. Dzięki zgłoszeniom pozyskujemy też wiedzę, gdzie mieszkańcom stolicy najbardziej doskwiera brak drzew i zieleni – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

Najwięcej na Ursynowie

Zgłoszenia przyszły za pomocą aplikacji "Milion drzew", która została uruchomiona 22 marca. Od tego czasu wpłynęło już ponad 1100 zgłoszeń. Jak informują urzędnicy, najwięcej pochodzi z Ursynowa (181 miejsc), na drugim miejscu jest Wola (161 zgłoszeń). Dalsze pozycje zajmują Żoliborz – 109 zgłoszeń, Białołęka – 106 oraz Śródmieście – 97 wniosków.

Najmniejszą potrzebę widzą mieszkańcy Włoch (6 propozycji), Wilanowa (5 wniosków) i Wesołej, gdzie wskazano jedno miejsce.

Zgodnie z przyjętym, na wniosek radnej Aleksandry Gajewskiej, przez Radę Warszawy projektem, w każdej stołecznej dzielnicy pojawi się minimum tysiąc nowych drzew. Start jesienią.

"Dodatkowo rusza również wspomagający program nasadzeń zastępczych. Wszystkie drzewa, które z powodu uszkodzeń czy zniszczeń zamierają lub już zamarły i są objęte decyzjami na wycinkę zostaną zastąpione. W ich miejsce posadzone zostaną dorodne 5-, 10-letnie drzewa, gatunków zgodnych ze standardami kształtowania zieleni" - podaje urząd miasta.

ZOBACZ TEŻ PRZYKŁADY WYCINKI DRZEW W STOLICY:

ran/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • mhsd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.04.2017 17:45 ~mhsd

  Mi ta aplikacja nie chce działać :/

 • basia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.03.2017 12:25 ~basia

  Wada aplikacji to ... można zgłosić drzewko tylko tam gdzie aktualnie się znajduję. Żeby zgłosić drzewko 500 m od mojego domu musze się tam przespacerować :)

 • osok

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.03.2017 11:19 ~osok

  Ulica Towarowa, od placu Zawiszy do Okopowej. Pasy zieleni mają tam chyba bo 15 metrów szerokości z każdej strony. Piesi muszą tę ulicę przechodzić na dwóch cyklach świateł, albo sprintem na jednych. I co? Rośnie tam tylko trawka. Przy takiej ruchliwej ulicy powinny rosnąć co najmniej dwa szpalery drzew. Drzewa miałyby co filtrować w tamtym miejscu.

 • polak gorszego sortu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.03.2017 08:26 ~polak…

  a czy ci mieszkańcy Ursynowa co chcą nowych drzew pytali jaśnie oświeconą i wielmożną szyszkę po ministra ochrony środowiska czy owa szyszka się zgadza na posadzenie nowych drzew?? bo jak nie to mogą mieć z tym sadzeniem problemy gdyż owa szyszka wydała zgodę jedynie na niszczenie drzew i mordowanie zwierząt występujących w Polskiej przyrodzie; ona jest minister onej wolno niszczyć zwierzęta oraz drzewa gdyż ony ministrem od OCHRONY ŚRODOWISKA z nadania posła jaro żoliborskiego z lepszej zmiany i "lepszego sortu"

 • Zaniepokojona

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.03.2017 08:23 ~Zaniepokojona

  Mietek~Mietek

  Niech sobie wierzb i brzozek posadza. Rosna jak oszalale. To jedna z lepszych ustaw jakie przyjal rzad od 1989 roku. Wreszcie moge doprowadzic moja ziemie do porzadku. Wyrabalem juz 30 debow, ok 100 sosen, i mnostwo brzozek. Mam ziemie rolna i takie jest jej przeznaczenie.

  A tlem , opal , czyste powietrze ?

 • ania

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.03.2017 08:05 ~ania

  jestem z Żoliborza i klikam w tej aplikacji aby posadzić nowe drzewo i wyskakuje mi cały czas błąd więc coś jest nie tak

 • CooTam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.03.2017 23:46 ~CooTam

  Te wszystko pseudo-"akcje" sadzenia drzew są finansowane przez różne zagraniczne organizacje. Nie chodzi im o drzewa, ale o to by jak najbardziej dokopać rządowi i zmniejszyć poparcie w sondażach. Na PIS nie głosowałem, ale nie lubię, jak jakieś sorosowe czy inne zagra"ma"niczne pachołki mieszają się w sprawy polskie.

 • JaaaM

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.03.2017 23:43 ~JaaaM

  Dzisiaj na swojej działce wyciąłem dwa dęby. Możecie więc dopisać te 2 sztuki do posadzenia. Dzielnica Białołęka. Będę wdzięczny. Pozdrawiam.

 • Pablo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.03.2017 23:34 ~Pablo

  Bardzo dobra inicjatywa !!!
  Będzie pięknie i zielono sadźmy jak najwięcej tylko oczywiście z głowa.

 • Racjonalista

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.03.2017 22:42 ~Racjonalista

  Nie jestem za PiS-em ale chciałbym wiedzieć ilu z tych pseudo ekologów wsiada rano w swoje samochody i truje miasto i warszawskie drzewa...
  Ludzie zajmijcie się poważnymi tematami

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »