Informacje

18.03.2012 07:10 nowa przeprawa bez linii ekspresowych

Na Skłodowskiej-Curie komunikacja na pół gwizdka

SERWISY:

Most Marii Skłodowskiej- Curie ma być otwarty 24 marca. Ale linie ekspresowe pojawią się tu dopiero 10 kwietnia. Dlaczego? Wszystko przez…budowę metra.

W związku z koniecznością zamknięcia stacji Metro Świętokrzyska i ogromnymi utrudnieniami w centrum, Zarząd Transportu Miejskiego planuje odłożyć planowane zmiany w kursowaniu linii ekspresowych.

Tylko 101

Dlatego w momencie otwarcia mostu pojadą nim jedynie autobusy linii 101 (z Nowodworów do stacji metra Młociny). Ekspresowe linie E-4, E-8 i E-6 rozpoczną kursy dopiero po zakończeniu prac przy stacji Metro Świętokrzyska. - Takie rozwiązanie pozwoli uniknąć zatoru na stacji Młociny, gdzie linie ekspresowe miały dowozić pasażerów z Białołęki – tłumaczy Konrad Klimczak, rzecznik ZTM.

Ekspresówki w jedną stronę

Na początku marca ZTM zdecydował, że nowym mostem pojadą linie ekspresowe. Będą o tyle nietypowe, że mają kursować tylko w jedna stronę.

E-4 z Tarchomina pojedzie trasą: Świderska, Ćmielowska (powrót: Świętosławskiego), Światowida, Myśliborska, most Marii Skłodowskiej-Curie do Metra Młociny. Autobusy będą jeździły z częstotliwością 10 minut.

Linia E-8 również będzie kursować (co 8 minut) z Tarchomina, ale nieco inną trasą: Światowida, Myśliborska, most Marii Skłodowskiej-Curie do Metra Młociny.

Natomiast w popołudniowym szczycie w przeciwnym kierunku pojedzie nowa linia E-6 na trasie: Metro Młociny, most Marii Skłodowskiej-Curie, Myśliborska, Światowida do Nowodworów.

Oprócz tego nowym mostem pojedzie również nocna linia N01. Jej trasa zostanie wydłużona: most Marii Skłodowskiej-Curie i dalej ulicami: Myśliborską, Światowida, Świętosławskiego do pętli

Tarchomin (powrót: Świderska – Ćmielowska – Światowida).

mjc//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • zag

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.03.2012 20:52 ~zag

  Chyba na Północnym...

 • czarli

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.03.2012 20:04 ~czarli

  jaka skłodowska??
  północny i wszystko w temacie...

 • ggg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.03.2012 17:07 ~ggg

  Po pierwsze tvn powtarza błąd o kursowaniu e8 w każdym artykule. Będzie kursować co 4 minuty nie co 8. Po drugie nie wiem dlaczego E8 ma nie jechać zaraz po otwarciu mostu nową przeprawa skoro ma jeździć do pl. Wilsona. Takie informacje widziałem dziś w autobusie. Wydaje mi się że dziennikarze tvn coś kręcą.

 • rwa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.03.2012 16:40 ~rwa

  Piekny fakt jest taki ze wszyscy zakladaja ze przelot polnocnym bedzie szybki i gladki. Jest ogromne prawdopodobienstwo ze tak nie bedzie. Ze po 1 aby wjechac na most na tarchominie bedzie ogromny korek i to samo ze zjazdem na bielany... Okolice mlocin nie sa przystosowane do odbioru duzej liczby aut a niewatpliwie bedzie ich duzo. Efekt mnoze wyjsc taki ze szybciej bedzie do marymontu niz do mlocin ale poczekamy i zobaczymy jak to bedzie dzialac.

 • asasa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.03.2012 16:25 ~asasa

  Ada~Ada

  Przyganiał kocioł garnkowi... Zanim zaczniesz pisać, przeczytaj i s p r ó b u j zrozumieć: E-4 z Tarchomina ... Linia E-8 również będzie kursować (co 8 minut) z Tarchomina... Podkreślam słówko "również".
  Pozdrawiam.

  Nie siej fermentu. E-8 będzie jeździć jak do tej pory z Nowodworów. tvnwarszawa ma jakiś kiepskich "dziennikarzy" bo już w drugim artykule powielają ten sam błąd, nie rozróżniając Nowodworów od Tarchomina (może ktoś raczy poprawić i nie usunie tego komentarza?). Na stronie ztm są rozpisane poprawnie trasy i jest schemat linii. Poza tym pomyśl najpierw, jaki byłby sens funkcjonowania dwóch identycznych linii o tych samych krańcach, liczbie przystanków i tej samej trasie?

 • abc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.03.2012 14:25 ~abc

  MOST PÓŁNOCNY !!!!

 • dsawq

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.03.2012 13:32 ~dsawq

  Przez te cudne światła po stronie tarchomina będzie pewnie masakra i korki na potęgę.
  Próba już była któregoś dnia, po południu przejeżdżały po trzy auta na tarchomin...

 • Ada

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.03.2012 11:02 ~Ada

  Do: ~tarcho

  Do Ada!

  Suchaj, jesli masz problemy z czytaniem z zrozumieniem, to zapisz się do szkoły! Tarchomin nie ma żadnych dwóch ekspresów! Tak jak Nowodwory będą mieć E-8 tak Tarchomin będzie mieć E-4, z tą różnićą, że E-8 będzie kursować co 4 min, a E-4 co 10 min. czytaj dokładniej, a dopiero potem wypisuje podobne brednie!

  Przyganiał kocioł garnkowi... Zanim zaczniesz pisać, przeczytaj i s p r ó b u j zrozumieć: E-4 z Tarchomina ... Linia E-8 również będzie kursować (co 8 minut) z Tarchomina... Podkreślam słówko "również".
  Pozdrawiam.

 • noz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.03.2012 09:16 ~noz

  ~tarcho to chyba Ty nie umiesz czytać ze zrozumieniem. E-8 ma jeździć co 8 min. Poza tym chyba sobie nie zdajesz sprawy, że Tarchomin to nazwa przystanku/pętli autobusowej znajdującej się 2 przystanki przed Nowodworami.

 • kraz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.03.2012 09:07 ~kraz

  Nie chcę nawet wiedzieć co się będzie działo w okolicach przystanka tarchomin rano. Pół tarchomina będzie się tam zjeżdżało żeby wsiąść do ekspresówki. Nikt nie chce jeździć 508. Co za idiota z ztm wpadł na pomysł, żeby wrzucić 2 ekspresówki do jednego worka? Całe nowodwory będą wsiadać w cokolwiek żeby na tarchomin podjechać, a tam ludzie będą się deptać nawzajem żeby wsiąść do E8 lub . Czy ktoś w ogóle myślał o tym? Skąd tam przychodzą do tego ztm takie matoły?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »