Informacje

09.02.2017 10:04 dziennikarka tvnwarszawa.pl w TVN24

"Na referendum może zyskać Platforma"

SERWISY:

Nawet jeżeli wojewoda nie zgodzi się na referendum, ono i tak się pewnie odbędzie - zgodnie oceniły w programie "Wstajesz i Wiesz" lokalne dziennikarki. - Negatywna decyzja w sprawie uchwały radnych jedynie opóźni je w czasie - stwierdziła Aleksandra Sobczak z "Gazety Stołecznej"

- PiS wygłupił się z tą ustawą. Projekt wypłynął przypadkiem. Pytanie tylko czy dlatego, że ktoś w PiS-ie się oparł o klawiaturę i wypuścił ten nieprzygotowany projekt za wcześnie czy też dlatego, że chce Sasinowi zrobić koło pióra - oceniła w programie "Wstajesz i Wiesz" Aleksandra Sobczak ze "Stołecznej". Dodała, że ustawa na pewno nie jest przygotowana do końca i stwierdziła, że dokument powstał w MSWiA, a ścieżkę poselską wybrano, żeby przyśpieszyć procedowanie unikając konsultacji społecznych.

- Nawet włodarze gmin, w których PiS upatrywał sojuszników, bo wygrywa tam wybory, bardzo ostro zareagowali na te pomysły i się im sprzeciwili - powiedziała Sobczak. Skomentowała, że Sasin próbował bronić pomysłu, ale nie miał argumentów.

Prowadząca rozmowę Marta Kuligowska dodała, że z ust Sasina padają teraz takie sformułowania jak "konsultacje" i "referenda".

- Szkoda, że nie było tak od początku - odparła Karolina Wiśniewska, dziennikarka tvnwarszawa.pl - Warto przypomnieć pierwszą konferencję posła Sasina, kiedy stwierdził, że referendum jest niepotrzebne - dodała.

Dziennikarki rozmawiały też o referendum w tej sprawie, które zaplanowała Rada Warszawy. - Pytanie, co zrobi wojewoda - powiedziała prowadząca rozmowę Kuligowska. Szefowa "Stołecznej", Aleksandra Sobczak, skomentowała, że negatywna decyzja wojewody, który może odrzucić uchwałę o referendum, jedynie przesunie w czasie takie głosowanie. - Jeśli wniosek o referendum będzie musiało zgłosić 15 mieszkańców, to tylu obywateli można znaleźć w 10 minut - powiedziała Sobczak.

- Na takiej kampanii wokół referendum Platforma mogłaby tylko zyskać, biorąc pod uwagę, że mieszkańcy raczej nie chcą reformy PiS, nie chcą zmian - zaznaczyła Wiśniewska.

mś/pm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »