Informacje

12.09.2014 10:00 zmiany w komunikacji miejskiej

Na Powiślu odbudowa ulic, na Bemowie kładą tory. Objazdy od weekendu

SERWISY:

Budowa metra, trasy tramwajowej czy wymiana nawierzchni ulic. Na kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej czeka od piątkowego wieczora sporo zmian i utrudnień w ruchu.

W związku z odbudową dróg na Powiślu przez budowniczych II linii metra przez 10 dni kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami, a pasażerowie ze zmianami tras.

O godz. 22.00 w piątek zamknięte zostanie skrzyżowanie ul. Tamka z Wybrzeżem Kościuszkowskim. Nie będzie można bezpośrednio wjechać z ul. Tamki na most Świętokrzyski w kierunku Pragi.

"Droga na most poprowadzona zostanie objazdem – trzeba będzie skręcić w ul. Dobrą, a potem w ul. Zajęczą, gdzie zostanie wytyczony pas "pod prąd", który poprowadzi na most" - informuje w komunikacie miasto.

Na ul. Zajęczej w kierunku Pragi będzie dostępny jeden pas, a w stronę centrum dwa. Możliwy będzie także skręt z ul. Wybrzeże Kościuszkowskie (od strony Centrum Nauki Kopernik) w lewo w kierunku Pragi.

Odcinek ul. Tamka pomiędzy Dobrą a placem budowy stanie się dwukierunkowy. Taka sama organizacja ruchu wprowadzona zostanie na a ul. Wybrzeże Kościuszkowskie przy gmachu Akademii Sztuk Pięknych i na ul. Jaracza.

Tu nie zaparkujesz

Na tych dwóch ulicach zmienią się zasady parkowania.

- Wprowadzony zostanie zakaz parkowania na ulicy Wybrzeże Kościuszkowskie na jezdni wschodniej ( w kierunku północnym) oraz popołudniowej stronie ul. Jaracza ( w kierunku Dobrej)

Jak zapewnia Kunert, pozostawione zostaną miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

Autobusy na objazdy

Na czas prac zmieni się organizacja komunikacji miejskiej.

Autobusy linii 102 w kierunku pętli PKP Olszynka Grochowska pojadą ul. Dobrą, Ludną, Wioślarską, mostem i al. Poniatowskiego.

- linii 162 w kierunku pętli Targówek ul. Ludną, Wioślarską, Wybrzeżem Kościuszkowskim, Nowym Zjazdem, mostem Śląsko-Dąbrowskim i al. Solidarności,

- linii 444 w kierunku pętli ZOO Nowym Światem, Alejami Jerozolimskimi, Wybrzeżem Kościuszkowskim, Nowym Zjazdem, mostem Śląsko-Dąbrowskim, al. Solidarności, J. Sierakowskiego, ks. I. Kłopotowskiego i Wybrzeżem Helskim.

Swoje trasy zmienią również autobusy linii nocnych N14 i N64, które w kierunku pętli Olesin i Choszczówka będą kursowały Nowym Światem, Alejami Jerozolimskimi, mostem Józefa Poniatowskiego, Wybrzeżem Helskim i ul. S. Okrzei.

Weekendowe frezowanie

Podczas weekendu drogowcy wymienią nawierzchnię dwóm ulicom.

Remontowana będzie połowa jezdni ul. Modlińskiej pomiędzy Trasą Mostu Północnego a ul. Mehoffera. Jak informuje miasto, ruch drogowy będzie się odbywał pozostałą częścią jezdni, ale zostaną przesunięte przystanki. Autobusy linii 152 – tylko w kierunku pętli Białołęka-Dworska – pojadą objazdem ul. Światowida, Mehoffera, Parcelacyjną, K. Jeżowskiego, J. Mehoffera, Polnych Kwiatów i Ołówkową,

Nową nawierzchnię zyska także ulica Waryńskiego pomiędzy rondem Jazdy Polskiej a ul. Batorego. Skrzyżowanie ul. Waryńskiego z ul. Batorego i  Boya-Żeleńskiego będzie przejezdne. Zamknięty odcinek będzie można ominąć kierując się do al. Niepodległości. Na czas prac na trasy objazdowe zostaną skierowane autobusy linii: 131, 501, 519, 522, N31 i N81.

Utrudnienia potrwają od piątku (12 września) od 22.00 do poniedziałku (15 września) do 4 rano.


Po weekendzie bez tramwajów

W poniedziałek 15 września rozpocznie się przebudowa skrzyżowania torów na ul. Dywizjonu 303 i Powstańców Śląskich oraz montaż rozjazdów przy ul. Radiowej.

Na czas prac wyłączone zostanie torowisko:

- do 29 września - od pętli Cmentarz Wolski do pętli Osiedle Górczewska;

- do 28 września - od pętli Koło do pętli Boernerowo;

- do 15 listopada - od pętli koło do pętli Nowe Bemowo.

W związku z tym tramwaje będą kursować na trasach skróconych:

- linia 6 - RATUSZOWA-ZOO – Jagiellońska – most Gdański – Międzyparkowa – Andersa – Mickiewicza – Słowackiego – Marymoncka – Zgrupowania AK „Kampinos” – Nocznickiego – Wólczyńska – Powstańców Śląskich – NOWE BEMOWO;

- linia 20 - ŻERAŃ FSO – Jagiellońska – al. Solidarności – Młynarska – Obozowa – KOŁO;

Trasa skrócona obowiązuje do poniedziałku do dnia 29.09.2014 r. do godz. 03:00.

- linia 23 - CZYNSZOWA – Stalowa – 11 Listopada – Jagiellońska – al. Solidarności – Młynarska – Obozowa – KOŁO;

- linia 24 - GOCŁAWEK – Grochowska – al. Waszyngtona – most Poniatowskiego – Al. Jerozolimskie – Towarowa – al. Solidarności – Młynarska – Obozowa – KOŁO;

- linia 28 - ŻERAŃ FSO – Jagiellońska – most Gdański – Słomińskiego – al. Jana Pawła II – Broniewskiego – PIASKI.

Na czas utrudnień uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa Z-2 kursująca na trasie: Nowe Bemowo – Powstańców Śląskich – Radiowa – Dywizjonu 303 – Obozowa – Ciołka – Newelska – Księcia Janusza – Dywizjonu 303 – Koło – Dywizjonu 303 – Radiowa – Powstańców Śląskich – Nowe Bemowo.

Utrudnienia wynikają z budowy trasy tramwajowej łączącej tory na skrzyżowaniu ul. Powstańców Śląskich i Górczewskiej z trasą na ul. Radiowej. Na skrzyżowaniu trwa montaż rozjazdów i przebudowa układu ulic, montaż torowiska na ul. Powstańców Śląskich w kierunku Radiowej a także przebudowa samej ulicy.

Tak budują torowisko na Bemowie:

su/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • bemowianie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2014 18:17 ~bemowianie

  A gdzie jest zatępcza linia która pojechałaby ulicą Dywizjonu 303?

 • wyboryjużniebawem

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2014 10:12 ~wyboryjużniebawem

  Magda~Magda

  Jedynym polaczeniem do zlobka (przystanek magistracka) byl tramwaj 20 (10 min dojazd) a teraz przepraszam ale z malym dzieckiem mam zaliczac przesiadki jedna za druga zeby dotrzec do celu? A gdzie linia zastepcza choc odrobine pokrywajaca trase zabranego tramwaju???

  122+Z2+24 i już za godzinę jesteś na Magistrackiej. Władze Bemowa linia zastępcza cznia.

 • rav

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.09.2014 20:29 ~rav

  bemowaianka~bemowaianka

  ,,A mało macie linii autobusowych ze Starego Bemowa na jelonki lub Nowe Bemowo?,,

  to ja poproszę o wskazanie która to linia jedzie ze Starego Bemowa na Jelonki i jeszcze pokrywa się z trasą 20-tki do Koła, no proszę bo aj jakoś nie znam...

  linia 122

 • Yelonki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.09.2014 17:53 ~Yelonki

  Przebudowa trasy tramwajowej zakończy się ..w następnym roku bo robotników zima zastała i krzywo położyli tory. Nie martwcie się Lemingi z Lazurowej II linia metra niedługo będziecie mieć E-5 !

 • bemowaianka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.09.2014 16:06 ~bemowaianka

  ,,A mało macie linii autobusowych ze Starego Bemowa na jelonki lub Nowe Bemowo?,,

  to ja poproszę o wskazanie która to linia jedzie ze Starego Bemowa na Jelonki i jeszcze pokrywa się z trasą 20-tki do Koła, no proszę bo aj jakoś nie znam...

 • tam_taki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.09.2014 15:25 ~tam_taki

  taki_tamtaki_tam

  Ja pitole co za naród narzekaczy, ogarnijcie się ludzie, nie robią nic - ŹLE, robią i są przez to utrudnienia - JESZCZE GORZEJ, to jak w końcu ma być lepiej skoro wam wszystko przeszkadza, lećcie na marsa, nie będziecie mili korków, utrudnień.

  heh wiecznie zadowlone lemingio musiały zabrać głos! Jeździsz 20stką na Bemowo z ratusza? Jak nie to nie odzywaj się. Dla takich jak ty rozkopanie całego miast przed wyborami jest super bo coś robią. Idź lepeij na grzyby bo na szczaw i mirableki już za późno.

 • Paulina 1902

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.09.2014 14:29 ~Paulina 1902

  Oh, ile malkontentów się pojawiło od razu xD

 • taki_tam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.09.2014 14:03 taki_tam

  Ja pitole co za naród narzekaczy, ogarnijcie się ludzie, nie robią nic - ŹLE, robią i są przez to utrudnienia - JESZCZE GORZEJ, to jak w końcu ma być lepiej skoro wam wszystko przeszkadza, lećcie na marsa, nie będziecie mili korków, utrudnień.

 • Magda

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.09.2014 12:35 ~Magda

  Jedynym polaczeniem do zlobka (przystanek magistracka) byl tramwaj 20 (10 min dojazd) a teraz przepraszam ale z malym dzieckiem mam zaliczac przesiadki jedna za druga zeby dotrzec do celu? A gdzie linia zastepcza choc odrobine pokrywajaca trase zabranego tramwaju???

 • Happy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.09.2014 12:18 ~Happy

  Nareszcie Modlińska! W końcu da się jakoś normalnie tam jeżdzić. szkoda tylko, że do Aluzyjnej nie udało się prac pociągnąć... :(

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »