Informacje

30.11.2010 06:45 4300 złotych - przeciętna pensja

Na Mazowszu zarobisz najwięcej

O prawie 4 proc. w skali roku spadły w stolicy pensje prawników, pracowników nauki, bankowców - zauważa "Życie Warszawy". Nadal jednak, to właśnie na Mazowszu przeciętne wynagrodzenie jest najwyższe w kraju i wynosi 4300 zł.

Ile zarabiają warszawiacy? Najbardziej w ciągu roku wzrosły płace osób pracujących w administracji. Najmniejsze podwyżki dostali pracownicy firm budowlanych, transportowcy i pracownicy magazynów. Przeciętna pensja w grupie najlepiej zarabiających warszawiaków wynosiła w ub. miesiącu 7,1 tys. zł (brutto). Takie wynagrodzenie otrzymywali m.in. prawnicy, specjaliści od zarządzania i reklamy, nauczyciele akademiccy, architekci i księgowi.

Na Mazowszu najwięcej

W ciągu miesiąca zarobki w stolicy niemal się nie zmieniły, ale w skali roku spadły o prawie 4 proc. Przeciętne wynagrodzenie na Mazowszu wynosi - według GUS - 4,3 tys. zł i jest najwyższe w kraju. W większości województw wynosi 3 - 3,5 tys. zł. Najniższe jest w woj. kujawsko-pomorskim i podkarpackim. Tam przeciętna pensja to 2,9 tys. zł - czytamy dziś w publikacji "Życia Warszawy".

par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • wawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.11.2010 13:50 ~wawiak

  A gdyby nie przyjezdni było by to małe miasteczko ze średnią zarobków o połowę mniejszą.. :) I warszawiacy by wyjeżdzali do innych miast za pracą.. :) I wtedy inne miasta były by metropolią, bo korzyści na przyjezdnych dla miasta są w większości większe niż rodowitych:) Bo przyjeżdża i jest z niego pożytek kupuje mieszkanie podatki itp zamiast utrzymywać dzieciaka przez 20 kilka lat za darmo i sprzątać po nim.. by cos z niego wyrosło;)

 • Boone

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.11.2010 11:04 ~Boone

  do fsdrgerd : nie chcialo się nosić teczki.... resztę sobie dopowiedz

 • Optymista_Warszawski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.11.2010 11:03 Optymista_…

  Błędem jest ewaluacja Mazowsza przez pryzmat Warszawy. Niestety, w gruncie rzeczy jednostka administracyjna ta nie jest wcale tak bogatą, jak możnaby sobie życzyć. Wartość zarobków w Stolicy stanowi dominantę w rozkładzie zmiennych dotyczących pensji w tym województwie. Dla trafniejszej estymacji warunków zarobkowych badacze powinni zastosować miary centralne lub zróżnicowania dla wszystkich miejscowości. Na pocieszenie warto dodać, iż stolica jest zamożna zarówno dzięki Warszawiakom zatrudnionym na jej terenie, jak i pracowitym, godnym wdzięczności przyjezdnym, którzy mają udział w jej rozwoju.

 • inne

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.11.2010 10:11 ~inne

  A ja mieszkam w Warszawie i pracuje w jednym z urzędów. Mam zaszczytne stanowisko i zarabiam 1800 zł miesięcznie...Czasem się zastanawiam po co kończyłam 3 fakultety...

 • Magda

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.11.2010 08:04 ~Magda

  OK,może pensje są najwyższe,ale koszty utrzymania, ceny mieszkań też nie są małe.Warto o tym pamiętać pisząc takie artykuły.Pozdrawiam

 • fsdrgerd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.11.2010 07:49 ~fsdrgerd

  A dlaczego nie napiszecie artykuły o tych, których pensje wahają się od 800 zł do np 1600 zł...? Zapewniam, że takich ludzi jest dużo więcej i wykonują dużo cięższe prace niż prawnicy, pracownicy nauki i bankowcy.... I muszą za to zrobić opłaty, kupić jedzenie, utrzymać rodzinę... Czy o tym nie można napisać? Weźmy np takiego dozorcę czy dozorczynię... Za marne 1200 - 1500 zł musi odśnieżyć cały teren, za który odpowiada i nie wróci sobie zadowolona o 16 do domku tylko będzie pracować wtedy kiedy trzeba i nie usłyszy nawet głupiego dziękuję... Nie mówiąc już o podwyżce czy chociażby jakimś dodatku za okres zimowy... A wykonuje ciężką, fizyczną pracę...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »